1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Medya Pazarlaması Üzerinde Instagram Neden Önemli?

Sosyal Medya Pazarlaması Üzerinde Instagram Neden Önemli?
2

Kafanızı döndürebilecek birçok farklı sosyal medya pazarlama platformlarının olduğu bir dünyada yaşıyoruz!

Bu pazarlama dünyasında Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube, Tumblr, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Reddit ve hatta Quora reklam veriyor .

Peki, Instagram’ı bu kadar özel yapan ne? Neden zamana ve paraya yatırım yapmaya değer bir sosyal medya platformu?

Bugünün blog yazısında, bunun hakkında bir şeyler konuşacağız.

Sosyal Medya Pazarlaması Üzerinde Instagram Neden Önemli?

Instagram neden popüler?

Instagram, hashtag sembolünü bugünkü haline getiren görsel bir sosyal medya ağıdır. Ancak kamu ve sosyal medya pazarlama ajansları arasında nasıl bu kadar popüler hale geldi?


Her şeyden önce, Instagram olarak bir uygulama olarak kullanıcı dostu (IGTV’nin tasarımı tartışılabilir olmasına rağmen). İmza Instagram filtreleri, uygulamanın ilk çizim kartlarından biriydi; bu onu gerçekten diğer sosyal medya ağlarından ayırıyordu.

Instagram, dikey içerikteki eğilimi fark etti ve 2018’de günde 400 milyondan fazla aktif kullanıcıyı toplayan çok büyük bir başarıya sahip Instagram Stories’i piyasaya sürdü .

Instagram da 1 milyar kullanıcının dönüm noktasına ulaştı. Bu kullanışlı uygulama aslında en hızlı büyüyen mobil sosyal medya ağı oluyor!

Diğer sosyal medya ağları arasında sıralama söz konusu olduğunda, önce Facebook, önce YouTube,  ardından Instagram. Her ne kadar gözlerimizi sayılara bağlı tutsak da, skor tablosunda bir değişiklik olabileceğini asla bilemezsiniz.

Instagramı kim kullanıyor?

Aralık 2018 itibariyle günlük 600 milyon aktif Instagram kullanıcısı vardı. Statista, 2019 yılına kadar yalnızca ABD’de günlük 111 milyon aktif kullanıcı olmasını beklediklerini bildirdi.

Küresel istatistiklere baktığımızda Instagram kullanıcılarının% 41’i 24 yaş ve altında, artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gençler arasında tercih edilen sosyal medya ağı.

Bu, 25-35 yaş grubunun yavaşladığını söylemek değildir! Analizlerini düzenli olarak kontrol eden birçok Instagramcı için, çoğu, bunu takip eden ve içerikleriyle ilgilenen baskın yaş grubudur.

Instagram ticari hesapları söz konusu olduğunda, 2015 yılında yapılan bir araştırma, Moda markalarının % 98’inin Instagram profiline sahip olduğunu buldu. Kesin olarak bildiğimiz şey Instagram; müşteri bulmak isteyen e-ticaret markalarının yoğun olarak tercih ettiği görsel bir sosyal medya ağı.

Ve Instagram reklamları? Özellikle Instagram Stories reklamlarını teşvik eden sosyal medya pazarlama şirketleri ile 2019 yılında yükselişe geçecek.

Ne Türden Sonuçları Instagram’dan Bekleyebilirsiniz?

Arkanızdaki güçlü bir sosyal medya pazarlama stratejisiyle, gökyüzü Instagram’ın sınırı!

Instagram’da reklam sonuçlarını sorguluyorsan, rahat ol! Her üç kişiden biri, instagramda yeni bir ürün keşfettikten sonra satın aldı.

Ve tabii ki, Instagram reklamlarının Instagram’dan daha yüksek bir TBM’ye sahip olduğunu size bildiren bir sosyal medya pazarlama ajansıyla konuştunuz. Uyarı, Instagram’ın size herhangi bir sosyal medya ağının gönderisi başına en yüksek ortalama katılım oranını verebilmesidir.

Instagram reklamını denemeye değer mi? Öyle düşünüyoruz!

İçerik pazarlamacıları ve tamamlayıcı işletmelerle birlikte çalışmaya zaman ayırarak Instagram pazarlamanızı daha da etkili hale getirebilirsiniz .

Instagram, aynı zamanda bir sosyal medya pazarlama danışmanlığını teşvik etmek ve sosyal medya pazarlama işlerini bulmak için harika bir yer.


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. zamanında instagrama girmeyen firmaların bir çoğu geç girdikleri için pişmanlar. nasıl ki twitter furyası patladığında geç kalanlar treni kaçırdı aynı o şekilde. ve ilginç bi şekilde insanlar artık her şeyini instagram üzerinden halleder hale geldiler. 2008-2013 yılı facebook ne ise instagram çok daha fazlası şuanda. bu arada bu yazı içinde teşekkür ederim. gayet açıklayıcı.

  • Kesinlikle öyle.. Ülkemizdeki işletmeler bu konularda halen daha sosyal medyada olmayanlar var. Sadece küresel firmalar iyi kullanıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir