1. Anasayfa
 2. Pazarlama

LinkedIn Pazarlama Stratejisi Oluşturmanın 3 Püf Noktası

Trafiğinizi geliştirmek ve potansiyel müşteriler yaratmak için LinkedIn’i nasıl kullanacağınızı öğrenin. 3 pazarlama stratejisi örneği sunuldu.

LinkedIn Pazarlama Stratejisi Oluşturmanın 3 Püf Noktası
7

MonsterInsights şirketinin kurucu ortağı Chris Christoff Linkedin pazarlama stratejisi hakkında bilgi veriyor.

LinkedIn yalnızca özgeçmiş oluşturmak ve iş başvurusu yapmak için uygun değildir. Aynı zamanda işletmeleri büyütebilir, daha fazla ulaşabilir, organik trafik çekebilir ve potansiyel müşteriler yaratabilir. Linkedin 562 milyon kullanıcı  ile, dünyanın en büyük profesyonel ağı konumundadır.

Platform, mevcut en güçlü ağ araçlarından biri olarak işlevselliğini geliştirmeye devam etmektedir. Sesli mesaj kaydetme ve gönderme ya da birkaç farklı dilde çeviri ekleme yeteneği gibi, LinkedIn yalnızca işlerini geliştirmeye ve büyütmeye devam ediyor.

LinkedIn kullanarak bir pazarlama stratejisi oluşturmaya hazırsanız, başlamanız için üç ipucu.

LinkedIn Pazarlama Stratejisi Oluşturmanın 3 Püf Noktası
Fotoğrafı Rawpixel.com tasarladı

Hedef kitlenizi ve hedeflerinizi belirleyin

Hedef kitleniz veya LinkedIn pazarlama stratejinizle ulaşmak istediğiniz hedefler hakkında çok az şey bilirseniz, zamandan ve paradan çoktan zarar ettiniz. Bir plan yapmazsanız her yönüyle kaybedersiniz. Stratejileriniz başarılı olacak ve büyüme sağlayacaksa ileriyi düşünmeniz gerekir.

Hedef kitleniz için bir alıcı kişiyi planlayarak buna odaklı olmanız gerekmektedir. Bu, ideal müşterinizin ve onlara pazarlamanıza yardımcı olacak tüm ayrıntıların seçkin bir örneği. Bunlar; yaş, konum, ilgi alanları, iş unvanı, satın alma davranışları ve daha fazlası.

Halen hedef almanız gereken bir fikir edinmek için mevcut müşterileriniz hakkında bilgi toplayın. Neyi bilmek istediğinizi ve nedenini açıklamak istediğiniz anketleri gönderin. Bir teşvik olarak, bir kupon kodu verebilirsiniz, böylece daha yüksek bir karşılık ve doğru dönüşler verme şansı vardır.

Birkaç kişi oluşturduktan sonra, LinkedIn üzerinden pazarlama yaparak ulaşmak istediğiniz hedeflerin bir listesini yapın. Ardından bu hedefleri değerlendirin ve LinkedIn platformunun bunları başarmanıza nasıl yardımcı olacağına karar verin.

Örneğin, amacınız, işletmeniz küçük veya oldukça yeni olduğu için marka bilinirliği oluşturmak olabilir. Bunun için işinizi insanların önünde tutmak için LinkedIn’i kullanabilirsiniz. Hedef kitlenizi bulmak ve ürün ve hizmetlerinizi ilgilendirmek için onlara göstermek için bir strateji oluşturacaksınız.

Amaç her ne ise, ileriye doğru hareket ederken daima aklınızda bulundurun. Böylece A noktasından B noktasına gitmek için hangi adımların gerekli olduğunu öğrenin.

Şirket sayfanızı optimize edin

Herkes iş aramaya ve ağ kurmaya çalışırken kişisel LinkedIn sayfalarını optimize etmeyi bilir. Ancak kaç işletme, şirket sayfalarını tam olarak optimize etmek için zaman alıyor?

İşletmenizin şirket profilini tamamlamak, farkındalığı artırmanın en iyi yollarından biridir.

Hiç bir şirketin sayfasına veya web sitesine gittiniz ve yeterince bilgi olmadığı için hemen çıktınız mı? Bundan dolayı aynı şey sizin de başınıza gelebilir.

Tamamlanması için mümkün olan her alanı doldurmak istersiniz. İşletme sayfanız ne kadar iyi tamamlanırsa, o kadar iyidir. Bir şirket hakkında bilgi hazır olduğunda, tüketiciye özgünlük ve güven kazandırır.

Başlık ve logo için uygun görüntüleri yükleyin. Firmanızın başlangıcı ve bugün nerede olduğu hakkında bilgi almak için “hakkımızda” bir bölüm ekleyin. Bu, markanızı hümanize eder ve izleyicilere hitap eder.

Zengin içerikli içerik yayınlayın

LinkedIn’de bir yayın yayınlamak, en iyi içeriğinizi doğru kişilerin önüne almanın harika bir yoludur. Kitlenizin sorularını yanıtlamak, alanınızdaki bir uzman olarak kendinizi konumlandırmak ve profesyonellerden bilgi edinmek için LinkedIn’in yayınlama özelliğini kullanın.

Her zaman alıcı kişinize göre düzenlenmiş içerik oluşturmak istersiniz . Kendinize, müşteri tabanınızın hangi sıkıntıları yaşadığını ve bu sorunları nasıl çözebileceğinizi sorun. İçeriğiniz tüketicileri e-posta listenize abone olmaya veya sizden satın almaya teşvik eder mi? İçeriğiniz, hedef kitlenizin yanıt vereceği biçimlerde mi?

Hedef kitlenize hitap eden bir içerik ortaya koyacaksanız, önce ne istediklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını araştırın. Nelerin paylaşıldığını ve en çok etkileşimde bulunduğunu ve neyin iyi olmadığını ve stratejinizin bir sonraki aşamasına uygulayın. Eski içeriği, yeni bir hayata kavuşturmak için yeniden düzenleyebilir veya müşterilerinizi zorluklarından kurtaracak yeni konular oluşturabilirsiniz.

Görünürlüğünü arttırmak ve doğru kitleye ulaşmasını sağlamak için yayınlarınızın sonuna hashtag ekleyin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

Popüler Yorumlar
 1. Daha çok araştırma. Daha çok çalışmak. sizin için daha çok bilgiler edineceğiz.

 2. Kesinlikle öyle. bunu ilk farkedenler durumu ele geçirdi. Şimdi daha yeni yeni anlayabiliyoruz. Linkedin stratejileri ciddi manada önem arz etmektedir.

Yapılan Yorumlar
 1. Linkedin’i herkes sadece iş verenin kullandığı bir yer olarak algılardı eskiden. Şimdiyse esas amacını öğrendikçe insanlar için bir hayli yararlı platform haline geldi. İş veren, Çalışanın yanı sıra Linkedin ciddi ölçüde hit çekilebilecek platformlar arasında gerçekten. Yazınız için teşekkürler yararlı..

  • Kesinlikle öyle. bunu ilk farkedenler durumu ele geçirdi. Şimdi daha yeni yeni anlayabiliyoruz. Linkedin stratejileri ciddi manada önem arz etmektedir.

 2. LinkedIn hesabı açtım ama pazarlamayı pek yapamadım taktikler güzel bilgilendirme için teşekkürler

 3. Çok iyi bir şekilde anlatmışsınız hocam elinize emeğinize sağlık. Linkedin’de şirket sayfamız var sayenizde artık daha iyi noktalara getirebileceğiz.

 4. Harika içerik düşünmüşsünüz elinize sağlık teşekkür ederim.

 5. 16 Aralık 2021

  Çok faydalı bir makale olmuş teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir