1. Anasayfa
 2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Daha Fazla Takipçi için İnstagram Ad Etiketini Kullanmanın 5 Yolu

Daha Fazla Takipçi için İnstagram Ad Etiketini Kullanmanın 5 Yolu
Daha Fazla Takipçi için İnstagram Ad Etkiketini Kullanmanın 5 Yolu
0

İnstagram’in ad etiketi aracını ilk kez duyduğumda, biraz anlamsız göründüğünü düşündüm. Yani, uygulamamı açıp bir kullanıcı adı yazabilirim. Ancak, daha fazla düşündüğümde, aslında, seçeneğin oldukça yararlı olabileceği durumlar olabileceğini fark ettim.

Bu yazıda,  instagram ad etiketi kodlarını, nasıl çalıştıklarını ve işinizi geliştirmek için bunları nasıl kullanabileceğinizi gözden geçireceğim.

İnstagram Ad Etiketi Nedir?

Bir İnstagram ad etiketi temel olarak bir QR kodu gibidir. Diğer kullanıcıların tarayabileceği (İnstagram uygulamasında) ve anında o kişiyi veya profili izleyebileceği bir resimdir.

İnstagram Ad Etiketi Nedir?
İnstagram Ad Etiketi Nedir?

Kendi Ad etiketi‘nizi ayarlamak için profilinize gidin ve sağ üstteki menü simgesine basın. “Ad Etiketi” ne dokunun ve mevcut Ad Etiketinizin nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Emoji backhround, bir selfie ve çok renkli bir ekran dahil olmak üzere birkaç farklı tasarım seçeneğine dokunarak özelleştirebilirsiniz .

İnstagram Ad Etiketi Nedir?
İnstagram Ad Etiketi Nedir?

Başka birinin Ad Etiketini taramak için profilinize tekrar gidin, sağ üstteki menü simgesine ve ardından “Ad Etiketi” ne dokunun. İnstagram Ad etiketi‘niz açılır, ancak bir başkasını taramak için alttaki “ad etiketi tara” seçeneğini de seçebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Pazarlama Bakış Açısından Sosyal Medya

Daha Fazla Takip Edin İçin İnstagram Adınızı Kullanma

Artık temel bilgilere sahip olduğunuza göre, daha fazla takipçi edinmek için İnstagram Ad etiketi aracını yerleştirebileceğiniz farklı yollara gidelim .

Ağ etkinlikleri, taraflar veya durumlar, İnstagram ad etiketi‘nizi kullanmanız için harika fırsatlardır. Bu yerler yüksek sesle olabilir ve konuşmalar genellikle kısadır. Yeni arkadaşınızı takip etmek için bir kullanıcı adını duymak yerine, birbirinizin Ad etiketi’lerinizi tarayabilirsiniz.

Konferanslarda / Kurumsal Etkinliklerde

Konferanslar ve kurumsal etkinlikler sektörünüzde, emsallerinizle ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için mükemmeldir. Adları ile tarayabilecekleri bir işaret oluşturarak, etkileşimin standınızı geçmesini kolaylaştırın.

Sosyal medya kanallarınızı tanıtmak için el ilanları, konferans gündemleri ve paket malzemeler kullanabilirsiniz.

Baskıda

Tabeladan bahsetme – neden İnstagram adınızı basılı materyallere koymuyorsunuz?

El ilanları oluşturuyorsanız veya bir dergiye erişiyorsanız (veya birinde bir reklam oluşturuyorsanız), takipçi almak için İnstagram Ad etiketi’ini görselin bir parçası olarak kullanabilirsiniz.

E-postalarda

Her gün gönderdiğiniz e-postaların sayısını düşünün. E-posta imzaları, yaklaşan tüm girişimleri vurgulamak için harika yerlerdir. Bu nedenle, İnstagram Ad etiketi’inizi neden denemiyorsunuz? Ayrıca, sizi çevrimiçi takip etmelerini sağlamak için ad etiketinizle özel bir sosyal medya e-postası da listenize gönderebilirsiniz.

Fiziksel Yerler

Fiziksel konumlardaki tabelalar, ziyaretçilerinizin deneyimlerine devam etmeleri ve sizi çevrimiçi takip etmeleri için basit bir hatırlatmadır. Daha fazla takipçi edinmek için İnstagram Ad etiketi ile tabela oluşturmayı deneyin.

Bir bonus ipucu, insanları sizi takip etmeye teşvik etmektir. İnstagram’a özel içerik, özel bir indirim veya kişileri İnstagram hesabınıza çekmek için bir yarışma yürütebilirsiniz.

Aşağıdakileri güçlendirmek için aracı kullanabileceğiniz çeşitli yollar vardır. Sadece ‘biz Facebook’tayız’ ya da mağazanızda bir yerde bulunan logosunu da dahil etmektense, bunun yerine Ad etiketi’i kullanmayı deneyin – İnstagram varlığınıza bağlanmak için hızlı ve kolay bir yol.

İnstagram Ad Etkileti Nasıl Kullanılır? – Video

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir