1. Anasayfa
 2. Pazarlama

Video Pazarlama Nedir: İşletmelerde Yeni Bir Adım

Video Pazarlama Nedir: İşletmelerde Yeni Bir Adım
0

Video pazarlama kullanımı, pazarlamacıların, müşterileri kalbinden vurmak en iyi yöntemlerden biridir. Etkili tanıtım videolarına ilişkin büyük sırlar, büyük ölçüde çok yararlı ve ilginç içerikler bu makalede sizlerle.

Çekirdek ve hayati mesajlar, izleyicileri duygusal olarak birbirine bağlayan ve büyüleyen içeriklerin yaratılmasıyla sağlanabilir. Bu video içeriği kümesi, izleyiciyi benzersiz eylemler yapmaya itiyor ve amaç da zaten bu.

Video ile Satışları Arttırmak

Ürün videolarının açılış sayfalarına eklenmesi, dönüşümleri yaklaşık% 80 oranında kesinlikle artıracak ve yapılan araştırmalar, müşterilerin % 74’ünün ya da daha sonra satın aldığı ve değer verdiği bir ürünle ilgili marka videosu izleyenlerin ortaya koyduğunu ortaya koydu.

Öyleyse neden kendi ürün videonuzu üretmiyor / üretemiyorsunuz, neredeyse tüm bilgiler beyne aktarılıyor, bu nedenle resimlerin etkileşimi büyük ölçüde artırabiliyorsa, o zaman hangi hareketli resimlerin olacağını hayal edelim.

Video Pazarlamanın Gücü

Pazarlama konusuna gelince, müşteriler, arkadaşlar ve genel olarak insanlar araştırmaya göre konuşmanızı gerçekten istiyor, ürün tüketicilerinizin% 50’sinden fazlası markalardan gelen videoları diğer içerik türlerinden daha fazla görmek istiyor.

Video pazarlama sadece ilgi ve eğlence kazanmak için en iyisi değildir. Ayrıca, tüketicilere satış hunisi aracılığıyla yol göstermede kullanılabilecek etkili bir araçtır.

Video Yatırımın Mükemmel Getirisini Gösteriyor

Müşteri ve müşteriyi daha da ilginç hale getirmek için işletmelerin% 84’ü videoların iyi bir yatırım getirisi sağladığı anlamına geliyor. Özünde, tanıtım videosu üretimi henüz ne en kolay ne de en basit iş değil, gerçekten büyük bir şekilde karşılığını veriyor.

Bugünlerde, çevrimiçi video düzenleme araçları gelişiyor ve daha uygun fiyatlara ulaşıyor. Özel bir gerçek var ki, videolarınızın% 100 mükemmelliğe ihtiyaç duymamasıdır. En son araştırmaların bile, kullanıcıların ürünü veya hizmeti yeterince açık bir şekilde açıklamayan videolarla kapatıldığını göstermesi nedeniyle önemli olan içeriktir.

Video pazarlama sadece dikkat çekmek ve eğlendirmek için iyi olmadığından, tüketicileri satış huniniz üzerinden yönlendirmek için de kullanabileceğiniz iyi bir araçtır.

Örneğin, Eye view Digital’in yaptığı bir çalışma, açılış sayfalarında kullanılan videonun dönüşümleri yüzde 80 artırabileceğini ortaya koydu. Dahası, e-posta konunuzdaki “video” kelimesini kullanmak, açık fiyatları yüzde 19 artırabilir.

Video pazarlamanın gücü orada bitmiyor. Tüketicilerin yüzde 90’ı videonun satın alma kararları vermelerini sağladığını, yüzde 64’ü ise bir videoyu görmenin onları satın alma olasılığını artırdığını açıkladı.

Başka bir deyişle, video pazarlaması, işletmelerin marka bilincini artırmak için ara sıra yaptıkları bir şey olmamalıdır. Bunun yerine, videoların müşteri yolculuğunun her aşamasında çok amaçlı kullanılması gerekir. Artı, başlamak için gereken her şeye sahipsin.

Video pazarlamaya başlamak için abartılı bir bütçeye veya video prodüksiyon stüdyosuna ihtiyacınız yok. Özellikle akıllı telefonlarda artık yüksek kaliteli HD ve 4K video çekilebiliyor.

İşletmeniz için yüksek kaliteli videolar oluşturmak istiyorsanız, Renderforest’ı ziyaret edin . Bu video oluşturma platformu binlerce kişiye ve işletmeye video prodüksiyon maliyetlerini düşürmelerine ve yüksek kaliteli videolar oluşturmalarına yardımcı olur.

Uzun hikayeyi kısaltmak için, videolar her büyüklükteki işletme tarafından erişilebilen ilgi çekici ve güçlü bir ortamdır. Biraz ilerlemenin zamanı geldi. Peki hangi video pazarlama formatlarını kullanabilirsiniz?

video pazarlama nedir ve video pazarlama nasıl yapılır

Video Pazarlama Stratejileri

Video oluşturmaya devam etmeden önce, işinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz video türlerini ve video pazarlama stratejilerini bilmek önemlidir.

Bunlar, dikkate alınması gereken 8 tür video pazarlamasıdır.

1. Marka Videoları

Video pazarlama stratejileri olarak ilk türümüz Marka videoları, çoğunlukla daha büyük bir reklam kampanyasının parçası olarak oluşturulur. Bu videolar genellikle marka bilinirliği oluşturmak ve trafiği artırmak için sosyal medyada reklam olarak kullanılır. Genellikle markanın kişiliğini, kültürünü, misyonunu ve vizyonunu ya da ürünlerini ve hizmetlerini iletmeyi amaçlarlar.

İşte Jean Claude Van Damme adlı Volvo Kamyon’dan bir örnek. Bu video, markanın kişiliğini gösterirken, “Volvo Dinamik Direksiyonun stabilitesini ve hassasiyetini gösterir.

2. Açıklayıcı Videolar

Açıklayıcı videolar, ürününüzün nasıl çalıştığını ve hedef kitlenizin bundan nasıl faydalanabileceğini açıklamak için kullanılır. Dollar Shave Club’dan gelen video, izleyicilerin dikkatini çekti ve onların ürünlerini ve hizmetlerini kullanmanın yararlarını açıklarken onları eğlendirdi.

3. Etkinlik Videoları

İşletmeniz organizasyonlara katılıyor veya düzenliyor mu? Belki bir endüstri konferansına ya da ağ oluşturma etkinliğine gidebilirsiniz.

Video pazarlama stratejisi olarak Etkinlik videoları, işletmelerin deneyimlerini belgelemeleri ve olayların bir videosunu oluşturmaları için en iyi yoldur. İşte Gymshark’tan bugüne kadarki en büyük etkinliğini belgeleyen bir olay videosuna güzel bir örnek.

4. Canlı Videolar

Tüm büyük sosyal ağlar, kullanıcıların YouTube, Instagram, Twitter veya Facebook Live olsun, canlı video yayını yapmasını sağlar.

Sosyal medya izleyicilerinize canlı yayın yapmak izleyicileri gerçek zamanlı olarak meşgul etmenizi sağlar. Ayrıca, markaların röportajları, sunumları, etkinlikleri ve daha fazlasını tanıtmasını sağlayan benzersiz bir yaratıcı fırsat sunar.

Canlı video pazarlaması ayrıca daha yüksek katılım oranlarını da sağlıyor. Aslında, izleyiciler, istek üzerine videoya göre canlı video izlemeye 8,1 kat daha fazla zaman harcarlar.

5. Kaybolan Videolar

Snapchat, kaybolan video formatına öncülük etti, ancak bugün Facebook Hikayeleri ve Instagram Hikayeleri de var. Kaybolan videolar, hedef kitlenizin dikkatini çeken çok ciddi bir acil durum dozu ekleyebilir.

6. Eğitimsel veya Nasıl Yapılır Videoları

Hedef kitlenize bilmeyi düşündükleri bir şeyi öğretmek için video işaretleme biçimini kullanmak çok popülerdir.

7. Demo Videoları

Hepsi ürününüzü göstermekle ilgilidir. Açıklayıcı videoları, insanları markayla tanıştırarak, tanıtım videoları daha derinlere inerek satış hunisinin kenarına oturabilir.

Sonuç olarak, video pazarlamanın bir tanıtım dalı vardır ve iş dünyasında reklam, satışların ve kârın geliştirilmesinde, müşterilerin, insanların ve lotların zihinsel gözlemini engellediği için önemli bir anahtardır. Renderforest, hızlı, uygun fiyatlı ve kolay bir video yapım aracıdır .

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir