1. Anasayfa
 2. Pazarlama

Instagram’dan Satış Yapmak: Instagram’da Nasıl Para Kazanılır?

Instagram’dan Satış Yapmak: Instagram’da Nasıl Para Kazanılır?
18

Instagram, diğer bazı sosyal medya ağlarının aksine yıkıcı bir e-ticaret gücü olarak ortaya çıkmıştır. İlk önce fotoğraf paylaşımına yönelik olsa da, artık direkt nakliye e-ticaret işletme sahipleri de dahil olmak üzere herkes tarafından kullanılabilecek bir iş platformu.

Bazen şunu düşünüyor olabilirsiniz:  İnsanlar Instagram’da nasıl para kazanıyor? Instagram’da satış yapmak diğer e-ticaret şirketlerinden ne kadar farklıdır?

Bu yazıda, hemen uygulayabileceğiniz derinlemesine taktikleri tartışacağız, böylece instagramdan para kazanmanın yolları kolaylaşacağına inanıyorum.

Instagram’dan Para Kazanabilir Miyim?

Instagram'dan Para Kazanabilir Miyim?
Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Evet, Instagram’da kesinlikle para kazanabilirsiniz. Bir işi pazarlama amacıyla görsel ve yaratıcı bir şekilde ifade edilebildiği sürece, Instagram’ın milyonlarca kullanıcısına dokunabilirsiniz. Şimdi bunun mümkün olduğunu biliyoruz, ama Instagram’da tam olarak nasıl para kazanabilirim sorusuna cevap arıyoruz? 

Instagram’da para kazanmanın birkaç yolu bulunmaktadır:

 • Hedef kitlenize ulaşmak isteyen markaların sponsorluk alanlarına odaklanarak ve bu markalar için mükemmel bir ortam oluşturarak.
 • Başka markalara ait ürünler satarak para kazanabilirsiniz.
 • Ayrıca, fiziksel veya dijital ürünler veya hatta bir hizmet olabilecek kendi ürünlerinizi de satıyor olabilirsiniz. Temel olarak, herhangi bir e-ticaret iş ortamındaki gibi hizmet ve ürünler satabilirsiniz.
 • Fotoğrafını satabilirsin.

Sosyal medya platformunun meraklıları her zaman Instagram’dan para kazanmanın yeni yollarını arıyorlar.

Endişelenmeyin, bu yazıda insanların Instagram’da nasıl para kazandıklarının gizemlerini, Instagram’dan gelen bazı başarı öykülerini çözeceğiz.

Instagram’dan Para Kazanmak için Ne Yapmalıyım?

Instagram'da Nasıl Para Kazanılır?
Photo by rawpixel on Unsplash

Instagram, iyi fotoğrafı olan ürünleri satmak için idealdir. Başka bir deyişle, ürünleriniz fotojenikse, büyük olasılıkla bunları Instagram ile satabilirsiniz . Ayrıca, kendiniz fotojenikseniz veya müthiş fotoğraflar çekebiliyorsanız, büyük olasılıkla satmak için büyük avantajlara sahip olmanız mümkündür.

Genel olarak, Instagram’da para kazanmak için en az 5 iş modeli vardır:

1. Etkileyici olun ve sponsorlu yayınlardan para kazanın.

Senin etkileyici unsur durumunda olman, kendi profilinde markaların reklamını yaparak kullanıcılara etki etmendir. Etkileyici, çevrimiçi ortamda bir şeyler yaparak ve paylaşarak bir üne sahip olan kişidir. Etkileyiciyi çok kişi takip ettiğinden ve çevrimiçi varlıklarıyla oluşturdukları güven düzeyi nedeniyle izleyicilerini trendler hakkında ikna edebiliyorlar.

Markalar, ürünleri hakkında markayı yaymaya yardımcı olan sponsorlu paylaşımlar yapmak için etkileyicilerle ortak olma eğilimindedir. Etkileyenler, Instagram hesaplarının büyüklüğü ve erişimi, içeriğine göre oluşturdukları güven ve bağlılık gibi birçok şeyi aynı anda yönetmek zorundadır.

En iyi etkileyenler sponsorlu yayın başına binlerce lira kazanıyor. Günde sponsorlu bir yazı yaptığınızı düşünün, kolayca ayda on binlerce lira kazanabileceğinizi düşünün.

Tipik bir etkileyici gönderisi, markanın veya ürünlerinin tanıtımını içerecek bir Instagram gönderisi veya Instagram hikayesi gibi içeriğin oluşturulmasını içerir. Etkileyici olarak, izleyicilerinizi tanımanız sizin için son derece önemlidir. Kitlenizin esas olarak kimlerden oluştuğunu anlamanız gerekir, bu nedenle hangi markaların hedef kitlenize en uygun olacağını bilirsiniz. Bir Instagram iş hesabına geçtiyseniz, Instagram Analytics raporunuzla numaralarınızı biraz daha araştırabilirsiniz.

Şimdi, bizimle çalışacak markaları nasıl bulabilirim, sponsorlu bir yazı için bana bu kadar para ödemeye razı olurlar mı? Kayda değer bir çevrimiçi varlık oluşturduysanız, büyük markaların size ulaşma şansı çok yüksektir. Ancak, kişiliğinize en uygun olduğunu düşündüğünüz markaları kendiniz de bulabilirsiniz. Bir anlaşmayı müzakere etmek için doğrudan markalara (Instagram üzerinden veya web siteleri aracılığıyla) ulaşabilirsiniz, ancak büyük bir marka tarafından bulunma şansınızı artırmak için kendinizi etkileyici bir pazarda da listeleyebilirsiniz .

Ek bir ipucu olarak, sponsorlu yayınlardan para kazanma sürecinde mevcut kitlenizin güvenini kaybetmemeye dikkat edin. Bu nedenle, sponsorlu bir gönderi olduğunu belirtmek her zaman iyi bir fikirdir (örneğin, #sponsorlu #tanıtım gibi etiketler eklemek).

2. Bir ortak olun ve diğer insanların ürünlerini satarak para kazanın.

Başkalarının ürünlerini satabilir ve bir yüzde alabilirsiniz. Birçok marka ürünlerini bağlı kuruluş programları aracılığıyla satmaktadır. Instagram’dan bu şekilde para kazanan birçok insan var.

Etkileyen kişi ile bir ortak arasındaki fark, bir kuruluşun, ortak bir marka için bir komisyon karşılığında satış yapmak için çalışıyor olmasıdır. Öte yandan, etkileyici temel olarak farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

İştirakler, herhangi bir tıklamanın satışa dönüştürülmesini sağlamak için izlenebilir bir bağlantı veya promosyon kodu ile Instagram’da para kazanıyor.

İlgi çekici yazılar oluşturun, böylece ürünleri zorlamadan tanıtın. Mesele şu ki, bio’nuz üzerinde sadece bir link bulunduğundan, bağlı kuruluş bağlantınıza bir açılış sayfası eklemek isteyebilirsiniz. Her gönderide, ürünün bio üzerindeki bağlantı yoluyla satın alınabileceği bir başlık ekleyin.

İlk başta zorlu bir oyun gibi gelebilir, ancak büyümeyi planlıyorsanız bağlı kuruluş pazarlamasının genişleme olanakları var. Bir web sitesi ve / veya diğer pazarlama veya sosyal medya kanalları ekleyerek varlığınızı genişletebilirsiniz.

3.  Poster fotoğraflarını ve diğer sanal ürünleri satın.

Instagram tamamen görsel içerikle ilgilidir. Fotojenik ürünler Instagram’da iyi satıyorlar. Afiş fotoğrafları, resimler, çizimler, animasyonlar, videolar ve diğer resim veya video tabanlı sanal ürünler satabilirsiniz. Her yayında, bio’nuzdaki bağlantıyı ziyaret etmek için okuyuculara bakın. Bu, insanların Instagram’dan para kazanabilmelerinin bir başka popüler yoludur.

Yüksek kaliteli fotoğraflar çektiğinizi düşünüyorsanız, bunun için para alma şansınız var. Ancak, yalnızca fotoğrafçılık becerilerinizle kendinizi sınırlandırmayın, fotoğraf düzenleme ve kompozisyon gibi fotoğraflarınızı geliştiren diğer olasılıkları keşfedin. Fotoğraf çekerken orijinal olmaya çalışın.

İlgili hashtag’leri kullanarak fotoğrafçılık portföyünüzü tanıtmak için Instagram’ı kullanabilirsiniz.

4.  Kendi fiziksel ürünlerinizi satınız.

Kendiniz ürettiğiniz herhangi bir fiziksel ürünü satabilir veya tedarikçilerden satın alabilirsiniz. Bu geleneksel e-ticaret perakendeciliği genellikle bazı envanter stokları gerektirir; bu, bazı ürünleri stoklamak için başlangıç ​​sermayesi harcamanız gerekeceği anlamına gelir.

Ürünleri evde tutabileceğiniz bir yer, evde böyle bir boş oda veya kiralık bir depo gerektirir. Örneğin, Çin merkezli bir tedarikçiden bazı envanter satın alırsanız, sipariş vermeden ve müşterilere teslim edilmeden önce onları tutmak için bir alana ihtiyacınız olacaktır.

5.  Direkt Nakliye

Direkt Nakliye, herhangi bir envantere sahip olmadan mağazanızı çalıştırmak için kullanabileceğiniz bir iş modelidir. Bir satış yaptıktan sonra, tedarikçiniz ürünlerinizi depolarından doğrudan müşterinizin kapısına kadar gönderecektir. Ürünlerinizi saklama, paketleme veya nakliye konusunda asla endişelenmenize gerek olmayacaktır.

İlginç Instagram İstatistikleri

İlginç Instagram İstatistikleri

Instagram’ın ardındaki rakamlar şaşırtıcı ve platform Facebook’un büyümesine yetişiyor. Facebook’un aylık bazda 2.07 milyar aktif kullanıcısı olmasına rağmen, Instagram’ın büyümesi, 2010 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 2017 yılında 7 yılda 800 milyon kullanıcıya ulaştı. Instagram’da para kazanmanın yollarını buldular ve çektikleri resimlerden para kazandılar.

İş amacıyla, aşağıdaki rakamlar Instagram ile para kazanmak isteyen insanlar için dikkate değerdir:

1) Her ay 800 milyon kullanıcı aktif. Bu Türkiye nüfusunun neredeyse on katı.

2) Her gün 500 milyon kullanıcı aktif. Bu Türkiye nüfusunun neredeyse yedi katı.

3) 2017 yılında ABD’deki işletmelerin yüzde 70,7’si Instagram kullandı.

4) Instagram kullanıcılarının yüzde 80’i en az bir işletme hesabını takip ediyor . Bu, en az bir işletme hesabını takip eden 640 milyon kullanıcıya karşılık gelir.

5) Her ay 2 milyon Instagram reklamvereni var 

6) Instagram’da harcanan zaman her yıl yüzde 80 oranında artmaktadır .

7) 2016 yılında , ABD markalarının yüzde 48’i işlerini tanıtmak için Instagram’ı kullandı . 2017 yılında bu rakam yüzde 71’e ulaştı. 2018’de yüzde 82’ye ulaştı.

8) 300 milyon Instagram hesabı her gün Instagram Stories kullanıyor .

9) Yaşa göre Instagram kullanıcıları :

 • 18 – 29 yaş arası: yüzde 59
 • 30 – 49 yaş arası: yüzde 33
 • 50-64 yaş arası: yüzde 18
 • 64+ yaş: yüzde 8

10) Cinsiyete göre Instagram kullanıcıları :

 • Kadın: yüzde 38
 • Erkek: yüzde 26
 • Diğer: yüzde 36

11) Konum etiketlerine sahip Instagram yayınları yüzde 79 daha fazla ilgi alıyor.

12) Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik yüzde 4,5 daha fazla dönüşüm oranına sahip.

Instagramdan Para Kazanan Ünlüler

Instagram Başarı Hikayeleri

Başkalarının deneyimlerinden, aşağıda yer alan örnek olaylardan ve başarı öykülerinden Instagram’dan nasıl kazanılacağını öğrenebilirsiniz .

Özel bir yaşam tarzını destekleyin ve meraklı olduğunuz ürünleri satmaya başlayın .Herhangi bir tutku, hobi veya başkalarıyla paylaşmak istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Sadece en iyi yaptığınız şeye odaklanın.

Instagram’ı e-ticaret sitenize bağlayan uygulamalarla, kusursuzluk daha da iyi olmaktadır. Shopify, tüm süreci daha da basitleştiren Instagram Business entegrasyonu barındırmaktadır.

Aşağıdaki girişimciler Instagram pazarlamasını sorunsuz bir şekilde e-ticaret mağazalarıyla birleştirmektedir. Başarılarını taklit edebilmeniz için Instagram’da nasıl ödeme alınacağına dair deneyimlerinden öğrenelim.

BeardBrand

BeardBrand

BeardBrand ilk önce bir New York Times makalesinde yayınlandı. Onların mağazası yalnızca 30 $ ile başlayan  bir  satıcılık hikayesi.  Instagram’dan nasıl para kazandıkları  eşsiz ve ilham verici.

Sakallı erkeklerin yaşam tarzlarını sürdürmeleri gereken ürünleri satıyorlar . BeardBrand.com 124.000’den fazla takipçisi ile güçlü bir Instagram varlığına sahiptir.

Takipçiler kendilerini yazılarda gösterilenlerle ilişkilendirebildiğinden, Instagram genel alışveriş deneyimine iyi bir şekilde entegre edilebilir.  Doğru yaklaşımla, bu mesajlar müşterilerin merakını ve güvenini yakalayabilir.

RadLimeShop

RadLimeShop

Bir milyondan fazla takipçi ile  stoklar genellikle  24 saat içinde satılmaktadır .Videolar net ve net. İzleyiciler, renkli haşhaş slimenin kalıplandığını duyabilirler. Fotojenik videolar şüphesiz ki şaşırtıcı bir pazarlama gücüne sahip.

Bu  Minty Rainbow Chip, örneğin, 179K’dan fazla görünüm üretti. Bu çok sayıda görüşle, ürünün neden 24 saat içinde tükendiğini ve Instagram’da nasıl para kazandıklarını anlaşılabilir. 

RadSlimeShop.com Shopify kullanan  esnek ve uyarlanabilir olduğunu e-ticaret platformu. Instagram’dan para kazanmak,  etkileyici videolar ve canlı görüntüler ile nispeten kolay olabilir.

SoAestheticShop

SoAestheticShop

SoAestheticShop’un kurucusu Justin Wong, sevimli Harajuku tarzı moda konusunda tutkulu birisidir. Büyük Instagram hesabı onun ana pazarlama kanalıdır. Her Instagram gönderisinin çok çekici bir resim oluşturmak için titizlikle düzenlendiğini unutmayın. Wong, direkt nakliye iş modeli ile çeşitli ürünler satarak Instagram’da ayda 12.000 dolar kazanıyor . 

O dropshipping kullandığı için SoAestheticShop.com ürünlerini taşımaz. Birkaç satıcı olmakla birlikte, ürünler müşteriler tarafından satın alınana kadar mağaza sahibi onları satmaz. Dropshipping  bugünün en kazançlı iş modellerinden biri olarak kabul edilir ve Instagram pazarlama ve e-ticaret ile kolayca entegre edilebilir.

Satışlarını artırmanın bir başka yolu da bir ortaklık programıdır, böylece bir web sitesi ve sosyal medya hesaplarına sahip olan herhangi biri bağlantılarını sipariş ettiğinde komisyon alabilir. Bu, Instagram’da para kazanmanın başka bir yoludur.

Instagram’da para kazanmak için ne gereklidir?

Instagram'da para kazanmak için ne gereklidir?

Uygulamaları kullanmak, yapılacaklar ve yapılmaması gerekenler listesini takip etmek, en uygun filtreleri kullanmak ve promosyon taktiklerini uygulamak iş başarısının anahtarıdır. Ama, yine de, yeni trendler ve kuralların farkında olmak gerekir.

1) İşletme için Ticari Instagram Hesabı

2 tür Instagram hesabı vardır: kişisel ve ticari. Ticari hesap Temmuz 2016’da başlatılmıştır. Bu adım adım öğretici videoyu kullanarak ders çalışabilirsiniz .

2) Instagram E-Ticaret Alışveriş Uygulamaları Entegrasyonu

Instagram, iş için çalışmasını sağlamak için biraz ustalık gerektiren sınırlı bir sorumlulukla gelir. Bununla birlikte, e-ticaret alışveriş özelliği, özellikle bir Shopify mağazası için özel olarak tasarlanmış uygulamalarla sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir .

Bazı uygulamaları deneyin; böylece, hangilerinin ürünleri yayınlamanıza izin vereceğini, fiyatlandırmalarını ve özelliklerinin ayrı sayfalarda belirtilmesini sağlayabilirsiniz.

3) Instagram’da Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Instagram, nasıl göndermeniz gerektiğine, göndereceğiniz görüntü veya video türlerine ve günde kaç kez gönderebileceğinize ilişkin ayrıntılı kurallara sahiptir. Bu kurallara uymak, Instagram’dan para kazanma şansınızı artırabilir Bu aynı zamanda dahil edilecek etiket sayısını da sınırlandırır. Bu nedenle Instagram hesabınızı, gönderinin içeriğiyle ilgili etiketler ile göndermeniz gerekmektedir.

CoSchedule’a göre , günde 1-2 kez göndermeniz tavsiye edilir, böylece takipçileriniz bunalmış hissetmezler. Ayrıca, bu dünyadan farklı ve benzersiz yazılar oluşturmak için yeterli zamanınız olacak.

Sprout Social’a göre , Instagram başlıklarının ideal uzunluğu 138 ile 150 karakter arasında. Reklam başlıkları için, 125 karakterle yapıştırın. Optimum hashtag sayısı, 20+ mümkün olsa da tavsiye edilmese de 5 ila 10 arasındadır. Instagram, 20’den fazla karma etiket içeriyorsa, yayınlarınızı “gölgeleyebilir”. “Gölge yasaklama”, mesajlarınızın belirli hashtag’leri aramada görünmeyi bırakması anlamına gelir. Dolayısıyla, Instagram’dan para kazanma şansınızı azaltabilirsiniz.

4) Instagram Filtreleri ve Fotoğraflar

En uygun ve en düşük kaliteli filtreleri kullanma arasındaki fark, bir ila iki rakam arasında olabilir. Canva, Amerika’nın favori Instagram filtreleri üzerinde bir çalışma yaptı . Bunlar (rütbeye göre): Clarendon, Gingham, Juno ve Lark. Ve dünyanın en sevdiği filtreler: Clarendon, Juno, Valencia, Gingham ve Lark.

Moda için en popüler filtreler:

 • Valencia
 • Normal
 • Brooklyn

Moda için en popüler filtreler:

 • Kelvin
 • Valencia
 • Nashville

Yemek için en popüler filtreler:

 • ufuk çizgisi
 • Normal
 • Helena

Selfie’ler için en popüler filtreler:

 • Normal
 • Uyuklama
 • Ufuk çizgisi

Hangi fotoğrafların iyi sonuç verdiğini keşfetmek için Picodash gibi araçlar kullanın. Başarılı hesapları taklit etseniz dahi yine de kendi benzersiz içeriğinizi oluşturun. Her gün daha fazla bilgi edinmek için kendinizi motive edin, böylece Instagram’dan para kazanabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Daha Fazla Takipçi için İnstagram Ad Etiketini Kullanmanın 5 Yolu

İnstagram’da nasıl takipçi kasılır

İnstagram'da nasıl takipçi kasılır

Satmaya başlamadan önce veya sonra bir Instagram profili oluşturmalı mıyız? Instagramdan para kazanmak için kaç takipçi gerekir.

Cevap basit: öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılıyor.

İdeal olarak, satmaya başlamadan önce zaten en az birkaç yüz takipçiniz vardır. Sonuçta ürünlerin resimlerini boş bir hesaba göndermezsiniz. Birkaç yüz takipçiyle, bazı etkileşimler beklenebilir ki bu iyi bir başlangıçtır.

Şimdi, Instagram’da nasıl takipçi oluşturabilir? Bu 14 ipucunu hemen uygulayın, böylece güçlü bir takip görmeye başlayabilirsiniz. Güçlü takip, Instagram’dan para kazanmanın anahtarıdır .

1) Instagram profilinizi optimize edin. 

30 karakterden kısa bir kullanıcı adı seçtiğinizden emin olun. İdeal olarak, ad bir anahtar kelime ile aranabilir. Diğer sosyal medya platformlarında kullandığınız kullanıcı adıyla da tutarlı olmalıdır.

Bio 150’ye kadar karakter içermelidir. Biyografinize web sitenize tıklanabilir bir bağlantı eklemek iyi bir fikirdir. Burası, Instagram hesabınıza tıklanabilir bir bağlantı ekleyebileceğiniz tek yer, bu nedenle hesabınızı optimize etmenin önemli bir yönü.

2) Özel bir hashtag oluşturun ve tanıtın. 

Hesap adınız Ezgi’nin Şekerleri ise, #ezgininsekerleri hashtag’ini oluşturmayı düşünün. Böylece, markanızla ilgili konuşmaları ne zaman kontrol etmek istediğinizde, sadece etiketi kontrol edebilirsiniz. Bu etiketi, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak, gittiğiniz her yerde ve diğer platformlarda da tanıtabilirsiniz.

3) Nişinizle ilgili hashtaglarda yaratıcı olun.

Instagram gönderim başına 30 hashtag verirken, geri tepebilir. Niş ve ürünlerinizle ilgili olarak 5 ila 10 popüler hashtag kullanmanız önerilir .

4) Nişeniz ile ilgili konuşmalara katılın.

Aynı etiketleri kullanarak diğer hesaplara göz atın. Onları takip edin ve konuşmalara katılın. Bu şekilde yeni takipçiler kazanacaksınız.

5) Çekici başlıklar kullanın.

Bu, takipçilerinizin sohbete katılmaya ve yayınlarınızı beğenmeye davet edildiklerini hissetmelerine yardımcı olur.

6) Yarışmaları yönetin ve tanıtın.

Yarışmacıları davet eden ve ödülleri gösteren fotoğraflı bir yarışma oluşturun. Ayrıca, bu yarışma için özel bir etiket ekleyin. Kazananların nasıl seçileceğine karar verin ve kuralları net bir şekilde yayınlayın.   

Örneğin, yarışma için belirli fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Özel hashtag kullanan her fotoğraf yarışmaya dahil edildi. Instagram’ın yarışma kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Yarışmada yaratıcı olun, bu yüzden yarışmacılar Instagram’dan da para kazanma fırsatına sahipler, eğer mümkünse, onları ödülle birlikte gelen bir ortaklık programına katılmaya davet etmek olabilir.

7) Instagram Hikayeleri ve Canlı Videolar oluşturun ve tanıtın .

Instagram hikayelerinize coğrafi etiketler, selfie etiketleri, hareketli metinler ekleyebilir, renk bindirmeleri, metinler ve yüz filtreleri ekleyebilirsiniz (tıpkı Snapchat gibi). Mesajınızı iletirken yaratıcı olun. Eğlenceli hale getirin.

8) Düzenli olarak gönderin.

Püf noktası tutarlı olmakta ve fotoğrafların veya alıntıların olduğu gibi aynı süzgecin veya yazı türlerinin kullanılması gibi yazıların aynı şekilde stillenmesini sağlamaktır. Bu şekilde takipçiler yazılarınızı tanıyacak ve markanızla ilişkilendirecektir.

9) Etkileyenler ve düşünen hesaplarla işbirliği yapın.

Değiş tokuş edilmiş ve ücretli postalar için etkileyicilere ve benzer düşünceli hesaplara ulaşın. Örneğin, çok büyük bir takipiniz varsa, gönderi alışverişi yapabilirsiniz. Etkileyen kişiyle işbirliği yapıyorsanız, aşağıdakilerin boyutuna bağlı olarak komisyon ödeyen veya posta başına ödeme yapan bir ortaklık programı oluşturmayı seçebilirsiniz.

10) Konum özelliğini kullanın. 

Hesabınıza video ve hikaye gönderin. Gönderilerinizin kolayca bulunabilmesi için uygun etiketler ve coğrafi etiketler kullanın.

11) Eşsiz bir görsel stil geliştirin. 

Instagram hesabınız için aynı filtreyi ve stili seçin. Birkaç hesabınız varsa, her hesabın kendine özgü bir kişiliği olmalıdır. Örneğin, bir hesap marka etkinlikleriyle ilgili, diğeri ise ürün satmak içindir.

12) Başkalarından içeriğinizle ilgili iletişim kurmasını isteyin.

İsterseniz, insanlar size yardımcı olabilir. Yazıların içindeki başlık onlara değer kattığı ve bir şekilde olumlu duygular uyandırdığı sürece, insanlardan kibarca sizden söz etmesini isteyebilirsiniz.

13) Daha Fazla Kişiye ulaşmak için Instagram Reklamlarını kullanın.

Ücretli reklamlar, yayınlarınızı aramayacak olan daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olabilir. 

İşletmenizi Instagram’da Tanıtmak

İşletmenizi Instagram'da Tanıtmak

İşletme modelinizden bağımsız olarak, tanıtımını yapmanız gerekir. Kendini geliştirme, sadece standart şeyler yapmaktan fazlasını gerektirir. Hepsinden önemlisi, Instagram’dan para kazanmak için stratejik olmanız ve kanıtlanmış taktikleri kullanmanız gerekir.   

Instagram’da satış yaparken, satın alımlar çoğunlukla dürtü temellidir. Bunun için seçilen tanıtım yollarının bu felsefeye dayanması gerekir. Püf noktası, müşterileriniz ürünleriniz için alışveriş yaparken fotoğraf, video, resim yazısı ve kesintisiz bir deneyim ile “wow” faktörü oluşturmaktır.

 1. Profesyonelce üretilmiş, favori filtreleri ve araçları kullanarak ilgi çekici fotoğraflar ve videolar kullanın.
 2. Olumlu ve tutarlı bir deneyim sağlamak için Instagram hesabınızı e-ticaret mağazanızla entegre edin.
 3. Mümkün olduğunca çok sayıda etkileyici ile işbirliği yapın. Felsefesi ve takipçileri sizinle aynı hizada olan etkileyicileri seçin.
 4. İyi stratejiler oluşturun. Günlük olarak içerik yayınlayın.
 5. Tek tip ve tutarlı bir temayı yansıtmak için tüm sosyal medya hesaplarınızı, web sayfalarınızı ve bloglarınızı tasarlayın.

Instagram’dan Para Kazanma Soru – Cevap 

Siz de hesabınızla yaratıcı olarak, Instagram’dan para kazanabilirsiniz. Fotoğrafları, canlı hikayeleri ve videoları yayınlayarak fiziksel ürünler satabilirsiniz. Ayrıca, etkileyici pazarlama gibi hizmetler de satabilirsiniz. Maddi ürünler satıyorsanız, uygun ve düşük maliyetli dropshipping modelini kullanmayı düşünün.

İnsanlar Instagram’da ne kadar para kazanabilir?

Ne sattığınıza, iş stratejilerine ve kullandığınız pazarlama taktiklerine bağlıdır. Yeni başladıysanız, biraz az kazanabilirsiniz. Ancak, Instagram takipleriniz büyüdükçe ve pazarlamaya daha aşina olduğunuza göre, gökyüzü sınırdır. 

Instagram’dan en iyi parayı nasıl kazanabilirim?

Başarılı Instagram’lardan öğrenin. Onlardan öğrendiklerinizi pazarlama, fotoğrafçılık, hikaye anlatımı ve fotoğraf tasarımında kendi güçlü yönlerinizle birleştirin. İzleyenleri mümkün olduğu kadar büyütün, yarışmalar oluşturun ve günde bir veya iki kez yeni fotoğraflar göndererek aktif olun. Sonunda güçlü bir ürüne sahip olun ve müşterilerinize iyi hizmet verin.

9’dan 5’e işinizden ayrılmadan önce Instagram’dan elde edeceğiniz miktarda kazanç elde etmek birkaç hafta veya ay sürebilir. Çok sayıda başarılı e-ticaret perakendecisinin yılda 6 veya 7 haneli bir gelir elde ettiğini göz önünde bulundurarak, dropshipped ürünleri Instagram üzerinden satmak, geçemeyecek kadar iyi bir iş modeli. Başlamak için kendine borçlusun.

https://www.youtube.com/watch?v=wxcy0kcbqtE
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (18)

Popüler Yorumlar
 1. Takip Etmeye Başladım ve hayla beğeniyorum başarılar dilerim

 2. Sosyal medya para kazanmanın en kolay ama aynı zamanda en zor yolu. Sabır ve istekle birazda finans ile yorulmadan para kazancı sağlanabilir. Finans olmadan sayfayı büyütmek biraz zor olabiliyor. Güzel bir yazı olmuş. Tebrikler

Yapılan Yorumlar
 1. Takipçinizim. Açık ve faydalı bilgileriniz için teşekkür ederim.

 2. Gerçekten instagram üzerinden para kazanmak mümkün. Gerek ürün satışının kolaylığı gerekse yüksek kitlelere ulaşmak gayet kolay

  • Kesinlikle öyle. Eskiden insanlar instagramdan para kazanma olayına ek iş olarak bakarlardı. Artık asıl işleri olarak tercih ediyorlar.

 3. çok iyi içerik takipe devam ediyoruz

 4. Güzel bir yazı olmuş. İçerik dolu dolu… Sosyal medya’nın yaygınlaşması ile ticaret oralarda dönmeye başladı. Şimdi de sıra Youtube’da ticaret yapmak.

 5. İnstagram satışı ile ilgili çok değerli bilgiler mevcut blogu takibe alıyorum çok teşekkürler.

 6. Sezgin bey yazılarınız ve konularınız o kadar akıcı ki okurken sıkılmak mümkün değil çok faydalı konulara değinmişsiniz tebrik ederim

 7. Konuya bakılacak olursa instagram fenomenleri bayağı para kazanıyorlar.

 8. Bu satışlardan vergi talep ediyorlarmı bilgilendirme yaparmısınız

 9. Güzel ve açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim kısa sürede instagram hesabımda uygulayacağım

 10. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya alanlarında bir yoğunluk meydana geldi. İnsanlar daha sık sosyal medya kullanmaya başladı. Tabi tablet, akıllı cihazlar buna ayrı bir etkendir. Instagram şu anda en popüler sosyal medya birimlerinin başında geliyor, bu birimde var olmak, etkin olmak önemli bir konu. Özellikle firmalar/kurumlar ellerindeki ürünlerin satışlarını artık sosyal medya üzerinden yapmak istemektedirler. Bu noktada imdada Instagram yetişiyor… Instagram etki ve sonuç bakımından en iyi sosyal medya birimidir. Bir çok yaş aralığından kullanıcısı bulanan, görselliğin önem kazandığı bir platform. Doğal olarak ürün satışlarını arttırmak, yeni müşteri kitlelerine ulaşabilmek için firmalar açısından büyük bir nimet. Üstelik büyük reklam giderlerinden kurtulup ufak reklam tutarları ile bende bu alanda varım diyebilirler.

 11. Güzel bir makale olmuş, ellerinize sağlık takipteyim

 12. Çok takipçi lazım çok kasmak lazım teşekkürler

 13. Sosyal medya para kazanmanın en kolay ama aynı zamanda en zor yolu. Sabır ve istekle birazda finans ile yorulmadan para kazancı sağlanabilir. Finans olmadan sayfayı büyütmek biraz zor olabiliyor. Güzel bir yazı olmuş. Tebrikler

 14. Takip Etmeye Başladım ve hayla beğeniyorum başarılar dilerim

 15. Çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık teşekkür ederim.

 16. 16 Aralık 2021

  Faydalı bilgiler çok işime yaradı teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir