1. Anasayfa
 2. Pazarlama

E-posta Pazarlama Kampanyanızda Sosyal Medyayı Kullanmanın 6 Yolu

E-posta Pazarlama Kampanyanızda Sosyal Medyayı Kullanmanın 6 Yolu
0

Sosyal medyayı pazarlama kampanyalarınıza dahil etmek, birçok avantajdan yararlanmanıza yardımcı olabilir. E posta pazarlama kampanyanızda sosyal medyayı kullanmak çok önemliydi ve önemi yitirmedi. Bu yazımızda E-posta pazarlaması nedir? E-posta pazarlama kamyanları nasıl yapılır? sorularına cevap veriyoruz.

Dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan sosyal medya platformları değil, aynı zamanda pazarlama kampanyanızı daha düşük maliyetli ve hızlı bir şekilde yürütmenize yardımcı olabilir.

Sosyal medya, kendi e-posta pazarlama kampanyalarınızı yayınlamakla ilgili birçok yeni şey öğrenmenize gerçekten yardımcı olabilir ve yalnızca markanıza daha fazla insan çekmenize değil, aynı zamanda daha yüksek dönüşüm oranları elde etmenize yardımcı olabilir. E-posta pazarlama kampanyanızı başarılı bir hale getirmek için sosyal medyayı kullanmanın bazı etkili yolları şunlardır:

E-posta Pazarlama Kampanyanızda Sosyal Medyayı Kullanmanın 6 Yolu

1. Doğru Sosyal Medya Platformlarını Kullanın

E-posta pazarlama kampanyanızı desteklemenin ve sosyal medya aracılığıyla büyümesine yardımcı olmanın ilk yolu üzerinde çalışılacak doğru sosyal medya platformunu seçmek . Her platform için milyonlarca çevrimiçi kullanıcı var, ancak bazılarıyla çalışmak daha zor olabilir.

Örneğin, Instagram, bağlantıları doğrudan yayınlarınız aracılığıyla paylaşmanıza izin vermez ve büyük olasılıkla bunları profilinizin özgeçmişine bağlamak zorunda kalırsınız. Bu, birçok kullanıcı web sitenizi ziyaret etmek için zaman ayırmayacağından ve bu kullanıcılar tarafından kolayca erişilemezse bu bağlantıya tıklayacağından dolayı aksamaya neden olabilir.

Bunun yerine Twitter veya Facebook kullanmak çok daha akıllıca olur. Her ikisi de günlük olarak birçok şirket tarafından bloglarını ve web sitelerini tanıtmak için kullanılan platformlardır ve izleyicilerinizin içeriğinizle daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olabilirler.

2. Açılış Sayfanıza Yönlendirme Bağlantıları Sağlayın

İçeriğinizi tanıtacağınız doğru sosyal medya platformunu seçtikten sonra, takipçilerinizin e-posta listenize katılmalarına izin vermek için doğru bağlantıları paylaştığınızdan emin olmalısınız.

Bunu yapmanın en iyi yolu, yazılarınıza her zaman doğru bağlantıları eklemektir. Bu bağlantılar, takipçilerinizi, e-posta listesi abonelik formunuzu kolayca bulabilecekleri açılış sayfanıza yönlendirmelidir.

Sosyal medya, içeriğinizi birçok farklı insana ulaştırmanıza yardımcı olur ve sayfanızı doğru bir şekilde tanıtırsanız, e-posta listenize katılmak için pek çok kişinin ulaşmasını sağlayın ve bu nedenle e-posta pazarlama kampanyanızı başarılı bir hale getirin.

3. Sosyal Medya Aracınızla Özel İndirim Kodları Sunun

Birçok şirketin e-posta listesine katılabilmesi için birçok şirketin izlediği taktiklerden biri, onları özel promosyonlar ve çeşitli indirim kodları aracılığıyla teşvik etmektir. Bu, daha büyük bir izleyici kitlesini çekmenize ve sosyal medyanızda çok fazla takipçi edinmenize yardımcı olabilecek harika bir fikir.

Çoğu insanın pazarlık için neden fırsat kolladığını muhtemelen anlayabilirsiniz. Günümüzde, her şirket rakiplerinden daha fazla satış yapmak istemektedir ve bunun için promosyonlar kesin bir taktiktir. Mesajı sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla yayarak çok sayıda sonuç alırsınız.

Her şeyden önce, zaten takip listenizde olan ve aslında bir süredir düşündükleri bir satın alma işlemi yapmalarına yardımcı olan kişileriniz var. TopWritersReview pazarlamacısı Alex Anderson, “İndirimlerinizi sosyal medyaya yerleştirmek, diğer tüm ücretli reklamlardan çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanıza yardımcı olur” diyor.

Bunun da ötesinde, takipçilerinizin oluşturduğunuz gönderiyi paylaşmasını sağladığınızda, kampanyanızı daha da fazla kişi görebilecek. Bu sadece e-posta listenize katılmak için daha fazla insanı çekmekle kalmaz, aynı zamanda satışlarınızı da artırabilir.

Bunu yapmanın en iyi yolu, çevrimiçi takipçilerinizin e-posta listenize katılarak, belirli bir promosyondan yararlanabileceklerini bilmelerini sağlamaktır. Sosyal medya hesaplarınız, hedef kitlenizle doğrudan iletişim kurmanıza izin verdiği için bunu yapmanın en iyi yoludur.

Bu takipçiler muhtemelen e-posta listenize abone olmaya devam edecekler ve bu da teklifler ve promosyon e-postaları almaya devam edecekleri anlamına gelir. Bu nedenle başka bir satın alma için geri dönme olasılıkları artar.

4. Hedef Kitlenizin E-posta Listenize Katılmasının Ne Kadar Kolay Olduğunu Bilin

İnsanları posta listenize katılmaya teşvik etmek ve bazı avantajlar elde etmek için, onlara listeye katılmanın ne kadar kolay olduğunu bildirmelisiniz.

Sosyal medya hesaplarınız, bunu yapmanız için mükemmel bir yer. Instagram ve Facebook, takipçilerinize kampanyalarınızdan ne kadar kolay katılabileceklerini ve yararlanabileceklerini canlı olarak gösterebileceğiniz canlı bir video başlatma seçeneği sunar.

Ayrıca, devam edebilir ve izleyicilerinize doğru resimlerle gösterecek video veya infografik oluşturabilirsiniz. Ekleyeceğiniz bağlantıyı takip etmenin ve e-posta listenizin bir üyesi olmanın kolaylığı artar.

Buradaki amaç, katılmak için çok fazla bilgi istemediğinizden emin olmaktır. Bir ad ve bir e-posta adresi, katılmaya karar verdiklerinde onlar için kişisel bir e-posta oluşturmanız için yeterli olmalıdır. E-postalarınızı biraz daha kişisel ve eğlenceli hale getirmek için e-posta pazarlama kampanyanızı web sitenizdeki tercihlerine, satın alımlarına ve sosyal medya hesap bilgilerine göre ayarlayabilirsiniz.

5. İlginç İçerik Oluşturun ve Paylaşın

E-posta pazarlama kampanyanızı tanıtmak için sosyal medya hesaplarınızı kullanırken, takipçilerinize bu konuda ne beklemeleri gerektiği konusunda bir tat vermelisiniz.

Onlara e-posta listenize nasıl katılacağını göstermenin indirimler ve diğer önemli teklifler hakkında onları bilgilendirmenin yanı sıra, abone olmalarını sağlamak için onları gerçekten motive edecek ilginç içerikler sunabilmelisiniz .

Nişinize bağlı olarak, izleyicinizi eğlendirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Moda, ilham verici yazılar, yemek tarifleri, ilginç konular hakkında blog yazıları ve daha birçok şey hakkında resimler yayınlayabilirsiniz.

Bu durumda, sosyal medya size bir sonraki e-postayı göndermeden önce gönderi oluşturmanın bir yolunu sağlayarak size yardımcı olabilir. E-posta listeniz otomatikse, sosyal medyanız da öyle olmalıdır. Yeni bir blog yayınından birkaç saat önce, hatta bir gün öncesinden, izleyicinizin belirli bir süre içinde yeni e-postaları beklemesini sağlayacak uygun bir sosyal medya yayınının yanı sıra tanıtımını yapan ilginç bir e-posta daha oluşturmuş olmalısınız.

Bu, hedef kitlenizi ilgilendirmenize, faaliyetlerinizi takip etmelerine ve zevk aldıkları şeylerle ilgili geri bildirimde bulunmalarına yardımcı olur, böylece uzun vadede e-posta pazarlama kampanyanızı iyileştirebilirsiniz.

6. Pazarlama Kampanyanızı Geliştirmeye Devam Edin

Başarılı bir e-posta pazarlama kampanyasının sırrı, hedef kitlenizden yeterince geri bildirim almak ve içeriğinizi en çok keyif aldıkları şeye uyarladığınızdan emin olmaktır.

İsteklerine ve gereksinimlerine dikkat etmediğiniz zaman, takipçilerin gerçekten keyif alacakları bir sistem oluşturulmaz. Sonrasında e-posta listenizden çıkmalarına ve pazarlama kampanyanızın başarısız olmasına neden olacak içerik haline gelir.

Sosyal medya platformları, size e-posta göndermek veya telefon görüşmesi yapmak zorunda kalmadan kitlenizle iletişim kurmanızı sağlar. Çoğu kişi, sizinle herhangi bir konuda konuşmak için doğrudan iletiler kullanmayı tercih edecektir. Bu, yaptığınız herhangi bir konuşmadan sonra e-posta listenizdeki geri bildirimlerini istemek için yapabileceğiniz harika bir şey.

Ayrıca, sosyal medya hesaplarınızda, izleyicilerinize gelecek e-postalarınızda gelecekte ne görmek istediklerini ve ne yapmaya devam etmelerini istediklerini sorabileceğiniz bir anket oluşturabilirsiniz. Bu tür doğrudan geri bildirim, kampanyanızın uzun vadede başarıyla yayınlanmasını sağlayacak bir numaralı şeydir. Ayrıca, e-postalarınızı oluşturma şeklinizi ve sağladığınız hizmetleri geliştirmenize de olanak sağlar.

Başarılı Bir E-posta Pazarlama Kampanyası Çalıştırmak Elinizde

Sosyal medyayı sizin avantajınıza kullanmak için birçok farklı yol var.

Buradaki amaç yalnızca e-postalarınız ve web siteniz hakkındaki mesajı yaymak ve daha fazla takipçi çekmek için iyi bir yol bulmak değil, aynı zamanda kampanyanızı uzun vadede başarılı kılmak için içeriğinizi sürekli olarak iyileştirmektir.

Sosyal medya hesaplarınızı, takipçilerinizin e-posta listenizle ilgili tüm sorularını çözmek için kullanabilirsiniz. Onlarla sağlayabileceğiniz tüm teklifler hakkında konuşabilir, mevcut e-posta içeriğiniz hakkında geri bildirim alabilir ve gelişime devam edebilirsiniz. Nasıl devam ederseniz edin, kampanyanız iyi iletişim ve içerik yaratma konusunda yeterince çaba gösterdiğiniz sürece başarılı olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir