1. Anasayfa
 2. Pazarlama

Kısa Mesaj Pazarlaması: En İyi Mobil Bağlantı Aracı

Kısa Mesaj Pazarlaması: En İyi Mobil Bağlantı Aracı
1

Pazarlamacılar, müşterilerle mobil etkileşimi geliştirmek için sürekli yeni yollar ararlar. Çeşitli araştırmalar mobil satın alımlar için etkili bir platform olduğunu kanıtladı. Müşterileri memnun ve mutlu bir şekilde meşgul etmek, her markanın ve işin başarılı olmak istediği bir şey. Ancak, söylenenden daha önemli yanları mevcuttur.

Giderek artan sayıda mobil tüketici, kısa mesajdaki basit bir bağlantıdan erişim kolaylığını tercih etmektedir. Yazılı mesajlaşmanın basitliği ve yaygınlığı, farklılaştırılmış bir işletmeden-tüketiciye bağlılık kanalı olarak ortaya çıkmasını sağladı ve hedef müşterilerini mobil cihazlarına çekmek isteyen pazarlamacılara, tercihlerine ve rahatlıklarına saygı duyulmasını sağlamak için çeşitli faydalar sunuyor.

Pek çok pazarlamacı hala mobil katılımla yetişmeye devam ederken, son zamanlardaki birkaç eğilim, mobil bağlantının derinleşmesinde ve tüketici beklentilerine cevap vermede kolaylığın anahtarı olduğunu söylüyor. Yazılı mesajlaşma, kanıtlanmış bir yaklaşımdır ve mobil pazarlamacılar için oldukça etkili bir katılım stratejisidir.

Yazılı mesajlaşma sosyal medya platformlarında bile oldukça popülerdir. Son araştırmalar, insanların sadece üç ay içinde kısa mesaj göndererek 85 milyar saatten fazla zaman harcadıklarını ortaya koyuyor .   

Metin pazarlaması ile ilgili daha şaşırtıcı istatistikler arasında, mesajların yüzde 98’lik inanılmaz yüksek bir açık oranı var. Ayrıca, mobil tüketiciler kolaylık ve basitlik konusunda önemli bir prime sahip olduklarından, metin mesajlarının e-posta veya uygulama bildirimleri gibi diğer yaklaşımlardan çok daha yüksek ve daha hızlı yanıt oranları verme olasılığı yüksektir.

Kısa Mesaj Pazarlaması: En İyi Mobil Bağlantı Aracı

Kısa mesaj pazarlama geliri yaratır

Kısa mesaj pazarlama yazılımı, geniş bir yelpazedeki mobil pazarlama kullanım durumları için perakendeciler ve markalar tarafından stratejik bir bileşen olarak kullanılmaktadır. İşte bazı başarılı örnekler ve metin mesajı pazarlamanın perakendecilere nasıl eşsiz avantajlar sağladığına dair örnekler:

Mobil kuponlarla promosyon kazancınızı artırın

Mobil kanal açıkça tüketiciler ve markalar arasındaki ilk etkileşim noktası haline geldi. Pazarlamacıların, mobil kuponlar gibi özel promosyonlar ve sadakat ödülleri göndermek için bu eğilimden yararlanmada muazzam bir fırsat görmemiş olmalarına şaşmamalı. İlginç bir şekilde, mobil müşterinin yolculuğu olgunlaştıkça, daha fazla tüketici kağıt kuponlar üzerinden mobil kupon almayı tercih etmeye başlamıştır.

1.200 tüketiciyi inceleyen mobil kuponlar üzerine yapılan son bir araştırma, metin mesajlarının gönderilmesinin acil olduğunu vurguluyor. Tüketicilerin yüzde altmışı, bir hafta içinde metin yoluyla alınan bir mobil kuponu kullanacaklarını ve yüzde 25’inin üç gün içinde itfa edilmesini planladıklarını söyledi. Bulgular, tüketicilerin mobil kuponları telefonlarından saklama ve kullanma tercihlerini anlamak için faydalı bir bağlamın altını çiziyor – bu kuponun yarısından fazlası kuponla bağlantılı bir metin mesajını tercih ediyor. 

Mobil sadakat programı katılımını arttırın 

Sadakat programlarını mobil cihaz üzerinden erişilebilir yapmak, üye katılımını artırmanın en etkili yoludur. Buna güçlü kanıtlar eklemek gerekise, tüketicilerin yüzde 75’inin, bir akıllı telefondan programa kolayca erişebilmeleri durumunda, program uyarıları için katılma ve cevap verme isteklerini onaylamaktadır. Bu veriler, akıllı telefonlarından sadakat programlarına kısa mesaj yoluyla ulaşmak isteyen tüketicilere hitap etmek için doğru yönde büyük bir adım atma konusunda önemli bilgiler vermektedir.

Artan sayıda tüketici, bir uygulamadan ziyade metin mesajındaki bir linkten ödül bilgisine erişmeyi tercih ediyor. Kanıtlar, tutarlı bir şekilde birçok şirketin mobil sadakat için uygulamalar kullandığını, ancak daha çok sayıda kullanıcının uygulamalar üzerinden metin etkileşimini tercih ettiğini ortaya koymaktadır.

özet

İşletmeler, markalar ve tüketiciler mobil dünyaya doğru ilerledikçe, tüketiciler arasında, işletmelerle aile ve arkadaşlar da dahil olmak üzere sosyal bağlantılarıyla aynı şekilde bağlantı kurma konusunda artan bir tercih var. Yazılı mesajlaşma sadece daha güçlü değil, aynı zamanda pazarlamacılar ve perakendeciler için yadsınamaz bir şekilde daha önemli hale geliyor.

Mobil cihazlarla daha fazla dijital deneyimler sunmak isteyen markalarla, manifatura kesinlikle diğer yöntemlere göre daha kolay, daha hızlı ve çok daha verimli bir angajman aracı olarak ortaya çıkıyor. Pazarlamacılar kısa mesajlaşmayı kullanabilir ve sürprizlerle, zevklerle ve ödüllerle paketleyebilir ve mobil tüketiciye hizmet edebilir, böylece müşteri eşitliği ve sadakati kazanmak için tercih edilen unsurların ve kolaylığın sağlanmasını sağlayarak sürekli katılım ve gelir elde edilir.

Manifatura, stratejik olmayan ve küçük ölçekli iletişim etkinlikleri için büyük ölçüde uygulanan basit bir taktik olarak başladı. Günümüze hızlı bir şekilde devam edin ve kısa mesajlaşma marka iletişimi için en çok tercih edilen yöntem haline geldi ve mobil tüketici yolculuğunun vazgeçilmez bir yönü ve perakendeciler için pazarlama araç setinde bulunması gereken bir madde oldu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Mobil reklam, firmalar için uygun ve etkili bir reklam çeşidi. Devletin bu reklama kısıtlamalar ve bir daha mesaj istememe uygulamalarını halka sunması da güzel oldu. Şimdi belediye başkan adayları baz istasyonlarından o bölgedekilere otomatik reklam attırıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir