1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Medya İçeriğini Kim Kontrol Ediyor?

Sosyal Medya İçeriğini Kim Kontrol Ediyor?
0

İlginç blogcular, internette çeşitli sosyal ağlar üzerinden bilgi alışverişinde ve bilgi paylaşarak saatler geçiriyorlar. Bloglama, sohbet etme ve müzik akışının yanı sıra video ve yeni arkadaşlar ediniyorlar. Yanı sıra yeni sitelere ve ağlara göz atmak da çoğu insanın akşamlarını nasıl geçiriyor. Sosyal medya, kullanıcıların çeşitli çoklu medya araçlarını kullanmalarını sağladı ve onlara yazılı, sesli veya görüntülü araçlardan herhangi biriyle kendilerini ifade etme özgürlüğü verdi. İletişim ve sosyal etkileşim, insanoğlu ve toplumun temel eğilimlerinden biridir.

İnternet üzerinden, insanlar yaşamları ve çevrelerinde neler olup bittiği ile ilgili deneyimlerini, görüşlerini ve her şeyini paylaşma eğilimindedir. Bu nedenle seyahat deneyimleri ya da yıldönümü ve doğum günü kutlamaları hakkında bilgi sahibi olun, birkaç konuyu tartışan kişileri bulacaksınız. Tartışmalarında öne çıkanlar, karşılaştıkları veya kullandıkları çeşitli ürün veya hizmetlerin referansı olacaktır. Kullanım deneyimleri ya da ürün hakkındaki bilgi ve farkındalıkları ile algılarının bilinmesi ve tartışılması yaygındır.

Herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili bir grup tartışması yapıldığında, yanıt üyelere ve tartışma eğilimine bağlı olarak olumlu veya olumsuz olabilir. Bir pazarlamacı, tartışmaya katkıda bulunmasını ve marka sadakati oluşturulmasına yardımcı olmasını sağlamak için bu niş segmentle kesinlikle ilgilenecektir.

Sosyal medyalardaki içerik büyük ölçüde bireysel katılımcılar tarafından oluşturulur. Her birey, doğru olduğunu düşündüğü herhangi bir içeriği oluşturabilir ve yükleyebilir. Sosyal medya danışmanlığında uzmanlar bunu tüketici tarafından oluşturulan medya olarak adlandırıyor ve her türden blog, video, fotoğraf, müzik ve yorum, derecelendirme vb. içeriyor. Pazarlamacılar, tüm içeriklerin katılımcılar tarafından oluşturulduğunu hatırlamakta fayda var. Tartışmaların nasıl geliştirildiğini ve fikirlerin oluşturulduğunu kontrol ederler.

Pazarlamacının Sosyal Medya ‘da Olması

Sosyal Medya İçeriğini Kim Kontrol Ediyor

Pazarlamacılar, sosyal medyalardaki içeriği ve tartışmaları kontrol edemiyorlarsa, mesaja nasıl katılabilir ve mesajlarını izleyiciye nasıl ulaştırabilirler? Blogları ve diğer ağları anlamak ve ölçmek, pazarlamacıların ürün ve hizmetlerini çevrimiçi olarak pazarlamak ve pazarlamak ve sosyal medya etkilemek için stratejiyi tasarlamalarına yardımcı olur. Blogların ölçülmesi ve etiketlenmesi, pazarlamacılara, forumların sayısı, katılımcı sayısı ve ürün veya hizmet kategorisine ilişkin genel düşünce eğilimi hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

İnsanlar hayatları ve deneyimleriyle ilgili her şeyi ve her şeyi tartıştıkça, bir havayolu biletinin fiyatı, bir otelde kalma ya da otomobillerde sunulan indirimler ve alışveriş deneyimleriyle ilgili tartışmalar hakkında pek çok veri olabilir. Bu tür sosyal medyadan alınan geri bildirimleri anlamak ve analiz etmek, Organizasyon tarafından, ürün veya hizmet tekliflerini ince ayar yapmak ve her segment için niş ürünler veya hizmetler oluşturmak için etkin bir şekilde kullanılabilir. Aynı multimedya araçlarını görsel-işitsel vb. Olarak kullanarak, ürün performansını, özelliklerini ya da sadece kelimelerden çok daha etkili olacak bir deneyimi gösterebilirsiniz. Geri bildirimler eyleme dönüştürüldüğünde ve aynı durum pazarlamacı tarafından ağdaki katılımcılara yönelik olduğunda, müşteriler böyle bir yanıtı takdir edeceklerdir ve marka sadakati veya itibarın büyümesi muhtemeldir.

Sosyal medyada başarılı olmak için, pazarlamacı mevcut ve aktif gruplarla aktif olarak katılmalıdır. Her ne kadar biri sosyal medyadaki tartışmaları veya içeriği kontrol edemese de, pazarlamacı tartışmaları kesinlikle etkileyebilir ve yönlendirebilir. Marka imajı ve itibarı oluşturmak uzun zaman alıyor ve Organizasyonun blogging topluluğuna ilginin ve ilginin devam etmesi gerekiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir