1. Anasayfa
 2. Pazarlama

2019 için En İyi 8 Dijital Pazarlama ve Marka Trendleri

Dijital pazarlama ve marka trendleri 2019 yılında oldukça değişikliğe gidecek. Bu değişiklikleri uzmanlarla birlikte değerlendirdik.

2019 için En İyi 8 Dijital Pazarlama ve Marka Trendleri
0

Başarılı bir pazarlamacı hem yaratıcı hem de sektördeki tüm trendlerin farkındadır. 2018, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin yılıydı. Tüm Google sorgularının% 50’sinden fazlası 4 kelime ve daha uzun oldu ve pazarlamacılar uyum sağlama stratejilerini değiştirdiler. Peki, 2019 dijital pazarlama dünyası için neye sahip?

Tahminlere göre, önümüzdeki yıl farklı eğilimlerin sayısız olacağını göreceksiniz. Sektördeki bağlantıların fikirlerini soruldu. Sonuç olarak, 2019 için 8 dijital marka ve pazarlama trendi ortaya çıktı.

Bu trendleri önceden bilmek, büyük bir avantaj olmaktadır. Trendleri başarılı bir şekilde dahil ettiğiniz zaman satışlarda mutlaka bir artış göreceksiniz.

Dijital Pazarlama ve Markalaşma Trendleri
Fotoğraf: Katemangostar

Kalite Öncelik Olmalı

Reklam geçmişte çok daha zordu. Reklamlarınızı televizyonda ve gazetede yayınlamak için çok para yatırmanız gerekiyordu.

Bir kampanya başlattıktan sonra, yalnızca doğru kişilerin ürününüzü görmesi için dua edebilirsiniz. Ancak, Google ve Facebook her şeyi değiştirdi. Google AdWords ve Facebook Reklamları ile hedefleme kavramı doğdu.

Sonuç olarak, çok fazla reklam, pazarlama alanını tıkamaktadır. İnsanlar reklam yorgunluğundan şikayetçiler ve ürün reklamlarını beğenmemek için büyüdüler. 2019’daki ana eğilim, reklam sayısının azaltılması ve kalitelerinin artırılması olacaktır.

Algoritmalar Gelecekte Daha Az Önemli Olacak

Gittikçe daha fazla blogcu ve marka yöneticisi içerik pazarlamacılığının yardımına başvurdu. EMarketer’e göre, tüm markaların% 60’ı günlük olarak en az bir adet içerik yayınlıyor. Daha iyi bir organik sıralama elde etmek için, söylemin kalitesini göz ardı ederek gereksiz anahtar kelimelerle doldurdular.

2019’da başarılı olmak için bir yazar kiralamalısınız. Yazma giriş ve çıkışlarını bilen bir yazar. Her blog yazısı, raporları, e-kitapları vb. okunabilir olmalı ve sadece arama motorları için optimize edilmemelidir. Ekibinize bir yazar ekleyemiyorsanız, SuperiorPapers.com veya EssayWritingLab gibi çevrimiçi yazı servislerini düşünün .

Myassignmentwriting.com.au ekibindeki ekip, Avustralyalı izleyicileriniz için daha fazla özgün yazıya ihtiyacınız varsa, bir başka harika çözümdür.

Hedefler Her Şeydir

Pazarlamada, bir kampanyanın yutturmaca amacı taşıdığı durumlar vardır. Bu son 20 yılda popüler olmuştur, ancak 2019 yeni bir “entegre” pazarlama şekli görecektir. Bu bağlamda katılımın anlamı nedir?

Müşteriler hile ve zekice yapılan kampanya numaralarından bıktı. Bir anlamı olan ve yaşamları üzerinde etkisi olan reklamları görmek istiyorlar.

Bu nedenle, gelecek yıl daha amaçlı kampanyaların yürütüleceğini göreceksiniz. Kaybetmek istemiyorsanız, her reklam çabasında açık bir amaç tanımlayın. Bir amaç her zamankinden daha fazla satacak ve bu amacı kullanma zamanı.

Ekoloji ve İlerleyiş Önceliktir

Binlerce yıl şimdi ABD‘deki işgücünün çoğunluğunu oluşturuyor. Bu sayı sürekli artacak ve her şeyin hedefini oluşturacak.

Bir nesil olarak, bin yıl çevre sorunları ve ilerici tutumlarla daha fazla ilgileniyor. Bu, reklamcılığı zorlaştırsa da, size yeni bir kitleye doğru bir yol sunar.

İçerik pazarlaması sektörünüzün çevreye olan ilgiyi yansıttığından emin olun. Irk eşitliği ve diğer meseleler de ele alınabilir. Çok kültürlülüğü de pazarlamanıza uygulayın.

Instagram Daha Önemli Olacak

Görsel pazarlama her zaman bu amaçlar için yalnızca metnin kullanılmasından daha çekici olmuştur.

Metinsel içerik, özellikle bin yıllık nesil içinde, reklam yorgunluğunun temel nedenlerinden biridir. Sonuç olarak, Facebook gönderileri ve blogları popülerlik açısından yavaş yavaş azalmaktadır. Instagram, ancak bir meteorik yükselişe geçecek.

Görsel yönelimli arayüzleri ve yeni özellikleri ile Instagram, yeni bir dijital markalaşma ve pazarlama trendinin öncüsü olacak. Görüntüler yoluyla reklam vermek, 2019’da etkili olacaktır.

Otomasyon Düşünün

İyi bir pazarlama kampanyası hazırlamak, çoğu için uzun ve özenli bir süreçtir. Bu zorlukları yaşamamış olanlar, bazı sektörlerini otomatize eden marka ve şirketler. Analizlerin toplanması bu otomasyon eğiliminin belki de en önemli yönüdür.

Analitik toplama, dış kaynaklı araçlara bırakılmalıdır. Ek zaman ve kaynaklarla ekibiniz her ürünün önemli kısımlarına odaklanabilecek. İş yükünü azaltmak için tereddüt etmeyin. Size yararı olacak.

Hedef Kitlenizle İletişim

Hiç kimse ürün satmak için hedef olarak kabul edilmekten hoşlanmaz. Bunun yerine, 2019’daki müşteriler insanlaşmış markalarla etkileşim kurmak isteyeceklerdir. Profesyonellik, samimiyet ve başka şeyler istemiyorlar.

Verimli ve profesyonel olmak önemlidir, ancak bu özellikler insanlığa arka koltukta oturmuştur. İnsanlar markanın arkasındaki gerçek bir kişiyle iletişim kurmak istiyor.

Bu özellikle sosyal medya için önemlidir. Yorumlara cevap verin, UGC’yi yeniden gönderin ve insanları sadakatleriyle ödüllendirin. Hızlı tempolu iletişim, 2019 yılında dijital pazarlamada etkili olacak.

Şakalar ve diğer mizah biçimleri bile dijital pazarlama stratejisine açıktır. Bırakın ve marka mesajınızı ve fikirlerinizi daha özgür ve daha eğlenceli bir şekilde ifade edin.

Canlı Video Kullanımı

Özgünlük 2018’de her şeyden daha önemlidir ve 2019 aynı eğilimin arttığını görecektir. En az kullanılan, ancak en önemli kimlik doğrulama formlarından biri canlı videodur. Kullanıcılar, markanızı hem Facebook hem de Instagram’da akış seçenekleriyle canlı video eyleminde görmek isteyeceklerdir.

Ofislerinizi canlı bir tura çıkarıp insanları yanınıza alın, sizinle aynı alanda bulunan insanlarla sohbet edin ve hatta müşterileri sizinle konuşmaya davet edin. Olanaklar canlı videoya gelince sonsuzdur.

Son düşünceler

Bu 8 dijital marka ve pazarlama eğilimi tüm endüstriyi yeniden şekillendirecek. Bunları ne kadar erken uygularsanız, başarıya giden yol o kadar kolay olacaktır. Tüm bu trendlerin uygulanması kolaydır, bu yüzden endişelenmeyin. Dijital pazarlamanın zorlukları boyunca yaratıcı ve hırslı kalın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir