1. Anasayfa
 2. Pazarlama Haberleri

‘Boğa yönlü’ pazarlama endüstrisi 2024’te harcama gücünü artırmayı planlıyor

‘Boğa yönlü’ pazarlama endüstrisi 2024’te harcama gücünü artırmayı planlıyor
0

Yeni veriler, Birleşik Krallık pazarlama liderlerinin “yükselişli” bir 2024’e hazırlandıklarını ve %70’ten fazlasının bu yıl dijital bütçeleri artırmayı planladığını gösteriyor.

Birleşik Krallık’taki en iyi pazarlamacıların birçoğu için dört yıl süren ekonomik durgunluk ve ticari baskıların ardından, yapay zeka, web siteleri, SEO, yayın ve podcast’ler de dahil olmak üzere temel büyüme alanlarına artan yatırımlarla birlikte, 2024 yılında endüstri iyimserliğinde bir canlanma görülmesi bekleniyor. e-posta ve içerik pazarlaması olarak.

Arama odaklı içerik ajansı No Brainer tarafından görevlendirilen 500’den fazla Birleşik Krallık pazarlama liderinin verileri artık şirket içi ve ajans pazarlamacılarının kullanımına açık. İlk rapora 2024 e-Ticaret Trendleri Raporu adı veriliyor.

No Brainer’ın bulgularına ek olarak, yakın tarihli bir Statista raporu, e-Ticaret pazarının Birleşik Krallık’ta 2024 yılında ilk kez tahmini 100 milyar £’a (124 milyar $) ulaşacağını ve e-Ticaret pazarlamacılarının 2024’ü ele geçirecekleri yıl yapmaya hazır olduklarını gösteriyor. Tüketici harcamalarının payı daha fazla.

No Brainer’ın raporu aynı zamanda pazarlamanın kilit alanlarında harcamalarda önemli bir büyüme olduğunu ortaya koyuyor; birçok pazarlama karar belirleyicisi aşağıdaki alanlara 2023’te yaptıklarından %60 daha fazla yatırım yapmayı planladıklarını söylüyor:

 1. Yapay zeka: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %64
 2. Web sitesi: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %64
 3. SEO: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %62
 4. TV, Radyo ve Podcast’ler: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %59
 5. E-posta Pazarlama: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %58
 6. İçerik Pazarlama: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %57
 7. Dijital PR: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %57
 8. Etkileyici Pazarlama: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %56
 9. Organik sosyal: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %56
 10. Ücretli arama: Harcamayı %60’a kadar artırmak için %55

En yüksek bütçe artışlarından bazıları, %69’luk artışla %60’a varan artışla Eğitim, %64’lük artışla %60’a varan artışla Finans ve %56’lık artışla %40’ın üzerinde artışla Perakende gibi sektörlerde çalışan pazarlamacılardan geldi. Pazarlama karar alıcılarının yalnızca %14’ü 2024’te bütçeleri geri çevireceklerini söyledi.

No Brainer Direktörü Gary Jenkins şunları söyledi: “Dört yıldır artan maliyetler, enflasyon baskıları ve daralan bütçeler, büyümeyi sağlamakla görevli Birleşik Krallık pazarlama liderleri için hayatı zorlaştırdı, ancak 2024’te bu durumun tersine dönmesini bekliyoruz. harcama gücü açısından daha iyimser bir yaklaşım benimsiyor.

“Bunu görmek harika ve sadece bu alanda faaliyet gösterdiğimiz için değil, aynı zamanda her büyüklükteki işletme iyileşme ve büyüme konusunda ciddiyse, o zaman pazarlamanın doğru alanlarına stratejik olarak yatırım yapmak çok önemli olduğu için. Maalesef zor zamanlarda ilk kesilen şeyler bunlar olabiliyor.

“Son yıllarda olduğu gibi her kuruş önemli olduğunda, pazarlama liderlerinin harcadıkları her poundun değerini kanıtlamalarına odaklanılıyor ve haklı olarak. Bu, herkesin her pazarlama sektöründe harcamalarının yatırım getirisine meydan okumasını sağlıyor ve aynı kural artan bütçeler için de geçerli olmalı.

“Bu onları en iyi şekilde kullanmakla ilgili. Sağlam, stratejik olarak planlanmış bir pazarlama stratejisi, yeni hedef kitlelerin kilidini açabilir, mevcut hedef kitlelerden daha fazla gelir elde edilmesini sağlayabilir ve daha fazla marka bağlılığı ve savunuculuğu sağlayabilir; bu nedenle, daha fazla harcama yapsanız bile, yine de akıllıca harcama yapmak gerekir.”

Önde gelen küresel markaların bu gibi konuları şahsen tartıştığını duymak ister misiniz? Dijital Pazarlama Dünya Forumu (#DMWF) Avrupa, Londra, Kuzey Amerika ve Singapur hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir