1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Sky News: Getir birtakım varlıklarında satışı kıymetlendiriyor

Sky News: Getir birtakım varlıklarında satışı kıymetlendiriyor
0

Hızlı teslimat şirketi Getir, yine yapılandırma görüşmeleri kapsamında FreshDirect ve BiTaksi uygulamalarını elden çıkarmayı pahalandırıyor.

Sky News’de yer alan habere nazaran, Türkiye’de kurulan ve İngiltere’de çok sayıda varlığı bulunan Getir, geçen yılın sonlarında satın aldığı ABD merkezli online market uygulaması FreshDirect de dahil olmak üzere muhtemel satışları kıymetlendiriyor.

Haberde üç yıllık mutabakatla Tottenham Hotspur’un idman ekipmanlarına sponsor olarak marka tanınırlığı kazanan Getir’in BiTaksi’yi de satmayı düşündüğü belirtildi.

Sky News’e konuşan kaynaklar, Getir’in azınlık hissedarı olan Abu Dabili devlet takviyeli yatırımcı Mubadala’nın birçok varlığı satmak istediğini söylediler.

Kaynakların verdiği bilgiye nazaran, Getir’in AlixPartners tarafından yine yapılandırılması konusunda tavsiyede bulunuldu ve elden çıkarmaların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda temkinli yaklaşıldı.

Sky News’te birkaç gün evvel yer alan haberde Getir’in yaklaşık 12 milyar dolar (9,6 milyar sterlin) kıymetine ulaşmasından yalnızca iki yıl sonra radikal bir yine yapılanma konusunda görüşmelerde bulunduğu belirtilmişti.

İtalya ve İspanya da dahil olmak üzere birçok ülkeden çekilen Getir, şu anda İngiltere ve Türkiye dahil beş pazarda faaliyet gösteriyor.

Şirkete yakın bir kaynak, tasfiye sürecinin değerlendirildiğini yalanladı ve şirketin bir ülkeden çıkmaya karar vermesi hâlinde bunu “düzenli bir şekilde” yapacağını söyledi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir