1. Anasayfa
 2. Pazarlama

Satışları ve Web Sitesi Trafiğini Artırmak için Pazarlama Taktikleri

satışları arttırmak için bazı çabalar olması gerekmektedir. Bu satış potansiyelini yükseltmek karınızı ve markanızı da yükseltecektir.

Satışları ve Web Sitesi Trafiğini Artırmak için Pazarlama Taktikleri
6

Satışları arttırmak için neler yapılması gerektiğini anlatmaya anlatmaya çalıştım. Özellikle küçük işletmeler üzerinden bu anlatımı gerçekleştirdim.

Küçük işletmeler, nakit paraları çalışanlara ödeme yapmak veya ürün envanteri satın almakla bağlanırsa pazarlama bütçe sıkıntıları ile karşı karşıya kalabilir. Bu durum, işletmelere bütçe dostu bir pazarlama kampanyası kullanmak zorunda olmaya itmektedir. 

Küçük şirketler bu kampanyalarla daha fazla esnekliğe sahip olma eğilimindedir. Çünkü genellikle her makaleyi veya stratejiyi onaylayacak bir kurul yoktur. Bu esneklik, küçük şirkete, bu sorunu çözmek için pazarlama sorununa bütçe ayırmak için büyük şirketlerle rekabet etme yeteneği verir. Bu küçük şirketler, yaratıcı ve etkili bir pazarlama stratejisine ihtiyaç duyarlar. Aşağıdaki yazdığımız pazarlama taktikleri, küçük bir şirketin pazarlama kampanyasının etkinliğinden ödün vermeden tasarruf etmenize yardımcı olabilecek bölümlerdir.

Satışları ve Web Sitesi Trafiğini Artırmak için Bütçe Dostu Pazarlama Taktikleri

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması nasıl yapılır? Aslına bakacak olduğumuzda hiç zor değil. Altın kural, müşterilerle etkileşim içinde olmaktır.

Sosyal medya kullanmak serbest ve ucuzdur. İstediğiniz sosyal medya ortamında içerik yayınlayarak, bir içeriğin erişimini genişletmeye yardımcı olabilirsiniz. Bu aynı zamanda takipçilerle etkileşimde bulunmak ve işiniz veya sektörünüzle ilgili belirli konular hakkında konuşmak için mükemmel bir platformdur. 

Sosyal medya yayınları insanların bir yorum mu yoksa bir okuyucuyu çeken bir resim mi olduğuna dikkat çekmek zorundadır. Tüm şirketler seyahat acenteleriyle aynı sosyal medya yaklaşımını kullanmamalı, örneğin Instagram’ı Facebook’a karşı kullanmak çok daha iyi olurdu. İlginç fotoğraflara duyulan ihtiyaç, müşteriyi rakip bir ajans yerine belirli bir ajansa çeken bir unsur olabilir.

İnternet Alışverişi

Medya pazarlaması, serbest çalışanlar veya personelden yarı zamanlı gelir arayanlar için ek gelir sağlamak için mükemmel bir yol olabilir. Bu genellikle, şirketin şirket teklifleri hakkında sahip olduğu bilgilere bağlı olarak akıllı bir zaman veya para yatırımı içerir. Bu, bir satış kapatılmadığı sürece şirketinize satış yapan bir insan ağı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bir satış ekibine maaş artı komisyon ödemek için büyük miktarda paraya sahip olmayan şirketler için bu cevap olabilir. Medya pazarlaması yoluyla iş yaratmak, bir şirketin satış ekibinin satışlarını ve trafiğini artırmasına olanak tanır.

Site Dışı ve Site İçi Pazarlama

İçerik pazarlaması, web sitesi trafiğini doğrudan etkileyen arama motoru sıralamalarını yönlendirmeye yardımcı olduğundan daha önemli olamazdı. Sektörel yayınlara katkıda bulunmak, bir markanın oluşturulmasına yardımcı olduğu ve şirketin web sitesinin belirli terimler için sıralanmasına yardımcı olduğu için akıllıca olacaktır. Böylelikle hit sağlanacak ve satışları arttırmak için oldukça ivme kazanacaktır.

Bir şirketin dikkat etmesi gereken şey, trafik çekmeyeceği ve tamamen zaman kaybına neden olabileceği için ilgili içerik oluşturmasıdır. Birkaç kişi içeriğini test etmek önemli olabilir, ancak bazı kişiler içeriğini video veya podcast biçiminde istediğinden, herkes makale biçimindeki içeriği sevmiyor olabilir. Siteye gelen trafiği izlemek için zaman ayırın, çünkü hedef demografiniz için yalnızca yanlış türde içerik kullanıyor olabilirsiniz.

Tavsiye Pazarlama

Mevcut müşteriler, küçük bir şirketin kadrosunda olduğu gibi çoğu zaman sektöre bağlı olarak döndüğü en iyi kaynak olabilir. Bir müşteri adayına, müşterinin bir sonraki siparişinde indirim uygulanarak ödüllendirilebilir. Herkes para tasarrufu yapmayı ve ortalama hizmetler veya ürünlerle ilgili bir şirkete yardım etmeyi seviyor. Profesyonel bir şekilde hareket eden personelin, mevcut şirketlerinin hizmetlere ihtiyaç duyup duymadığını öğrenmek için irtibata geçilmesi gerekir.

Etkileyici Pazarlama

Etkileyici pazarlama, takipçilerini satın alan bir “etkileyici” ödemek için tam bir para israfı olabileceğinden oldukça dikkatli yapılmalıdır. Bu tür sosyal medya kişilikleri bir topluluk duygusu oluşturmaz ve onlara güvenen izleyicilere sahip değildir. Şirketlerin tercih ettikleri bir etkileyiciyle test kampanyaları yapmalarına olanak sağlayan birçok etkileyici platform vardır. 

Orta büyüklükteki etkileyicilere yapılan ödemenin, gönderi başına binlerce dolara mal olan bir etkileyiciyle ortaklık yapmaktan çok daha yüksek bir YG sağladığını görebilirsiniz. Hangi etkileyicinin küçük şirketinize en fazla para kazandıracağını görmek için test kampanyalarını gözlemleyin. Etkileyici pazarlama teknikleri kullanmanız oldukça faydanıza olacaktır.

Yukarıdaki taktikler, nakit sıkıntısı çeken şirketlerin, bütçelerini aşmadan hedeflerine göre pazarlamalarını sağlayabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. Akılda kalıcı web sitesi adresi reklam ile desteklenirse trafiğin artacağını düşünüyorum. Ayrıca Sosyal Medya etkin olarak kullanılabilirse gözle görülür faydası olacaktır.

 2. Bildiğim tekniklerim vardı yıllar boyunca kullandığım fakat bilmediğim konularda sayenizde destek aldım teşekkür ediyorum

Yapılan Yorumlar
 1. En önemlisi reklam vermek diye düşünüyorum. Akılda kalıcı olmanın yolu budur. Ürünlere gelirsek sektörünün tüm ihtiyacını karşılayabilmeli… Reelde nasılsa sanalda da odur.

 2. Bildiğim tekniklerim vardı yıllar boyunca kullandığım fakat bilmediğim konularda sayenizde destek aldım teşekkür ediyorum

 3. otobüs ve billboard reklamlarını öneririm, bu sayede marka bilinirliği kazanılabilir

 4. Akılda kalıcı web sitesi adresi reklam ile desteklenirse trafiğin artacağını düşünüyorum. Ayrıca Sosyal Medya etkin olarak kullanılabilirse gözle görülür faydası olacaktır.

 5. Harika bir makale ama bence reklam da çok iyi işe yarıyor teşekkürler.

 6. 16 Aralık 2021

  Baya bilgilendirici bir makale beğenerek okudum teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir