1. Anasayfa
 2. Pazarlama

2019 Yılında Dikkat Edilecek Dört Pazarlama Stratejisi

2019'da pazarlama harcamaları yaparken dikkat edilmesi gereken 4 pazarlama eğilimini açığa çıktı. Bu eğilimleri bir işletme için çok önemlidir.

2019 Yılında Dikkat Edilecek Dört Pazarlama Stratejisi
0

Yıl sonu yaklaşırken, gelecek yıl vermeniz gereken pazarlama stratejisi için bütçe kararlarını düşünmenin zamanı geldi. Hangi önceliklere yatırım yapmaya başlamalı ya da yatırım yapmaya devam etmelisiniz? Bu yolculuğa başlamak için pazarlamanın nereye yönlendirildiğini anlamak ve izleyiciler oluşturmak ve onları ilgilendirmek için yeni fırsatlar bulmak önemlidir.

Aşağıda, 2019 harcama önceliklerini düşünmeye başlarken göz önünde bulundurmanız gereken dört alan bulunmaktadır:

2019 pazarlama stratejileri

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması dijital pazarlamanın temel bir özelliği haline gelmiştir ve öyle kalacaktır. Hedef kitlenizin ilgi çekici ve yararlı bulduğu içerik oluşturmak, müşteri adaylarını çekmek için harika bir yoldur. Ayrıca şirketinizi ve yöneticilerinizi sektör lideri olarak konumlandırmanıza yardımcı olur. Ekibinizde bir içerik pazarlama planı yoksa, buna ihtiyacı olacak. Zaten bir planınız varsa, gözden geçirip gözden geçirmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Alternatif Arama Biçimleri

İyi bir pazarlama ekibi, tüketici davranışını anlamanın başarının anahtarı olduğunu bilir. Hedef kitlenizin içerik için nasıl arama yaptığını bilmek bunun büyük bir parçasıdır. Son gelişmeler, insanların içerik arama şeklindeki değişime işaret ediyor. Sesli aramanın artan popülaritesi buna  bir örnektir. Görsellerin bir arama aracı olarak kullanımında da büyüme potansiyeli var. Google bunu yapmak için planlar yapıyor. Sonuç olarak, pazarlama ekiplerinin ek arama biçimleri için hazırlanmaları gerekecektir.

Sohbet botları

Kitleler, markalarla kendi terimleriyle daha fazla etkileşim kurabildiklerinde daha tatmin olma eğilimindedirler. Sohbet botları, pazarlama ekiplerinin yaşadıkları izleyicilere bağlanmak için kullanabilecekleri araçlardan biridir. Buna ek olarak, sohbet robotları pazarlama stratejilerini etkilemek ve bilgilendirmek için veri ve öngörü sağlayabilir. Sohbet botları bir kazan-kazan-izleyiciye istedikleri zaman istediklerini sağlarlar. Ve ekibinize, seyircilerinizin ne aradığı ve ne zaman olduğu hakkında kesin bilgiler sağlar. Mesajlaşma bu bilgileri kullanarak rafine olabilir. Tüm bu avantajlarla birlikte, sohbetlerin 2019 bütçe radarınızda yüksek olması gerekir.

Veri Gizliliği ve Çevrimiçi Güvenlik

Bildiğimiz gibi, veri gizliliği ile ilgili konular, markalar ve müşteriler için artan bir problem olmuştur. Geçen yıl veri ihlalleri ve saldırılara ilişkin hikayelerle doluydu. Sonuç olarak, pazarlama ekiplerinin tüketicilerin çevrimiçi güvenlik sorunlarına karşı daha bilinçli ve uyanık olduklarını anlamaları gerekir. Tüketici güvenindeki düşüşe karşı koymak için, pazarlamacılar, müşterilerin bilgilerinin güvenli, sorumlu bir şekilde toplanmasını, depolanmasını ve korunmasını gösteren önlemleri başlatmalı ve iletmelidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir