1. Anasayfa
 2. Pazarlama

Video pazarlama ile daha fazla müşteri nasıl oluşturulabilir?

Video pazarlamanın 2021 yılına kadar tüm çevrimiçi trafiğin% 80'ini oluşturduğu tahmin edilmektedir. İşte trafiği ve videoyu yönlendirmek için izlenmesi gereken üç uzman ipucu.

Video pazarlama ile daha fazla müşteri nasıl oluşturulabilir?
0

Video, şüphesiz şu anda pazarlamacılar tarafından kullanılan en popüler içerik ortamlarından biridir. İşletmenize onu nasıl görselleştirdiğinizi gösterme ve ziyaretçileri ödeme yapan müşterilere dönüştürme kabiliyetine sahiptir.

Cisco Visual Networking Index (VNI) Complete Forecast, videonun 2021 yılına kadar tüm çevrimiçi trafiğin yüzde 80’ini oluşturacağını tahmin ediyor. Daha fazla kişi, metin ve diğer ortamların aksine videoya yöneliyor çünkü sadece daha eğlenceli değil, aynı zamanda daha hızlı ve bilgiyi tüketmenin daha etkili yolu.

Ancak, işinizde daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak için video pazarlamayı etkili bir şekilde kullandığınızdan emin misiniz? Aksi takdirde, videoyu, tüketicileri dönüşüm hunisinden daha da ileri götürme potansiyelinden tam olarak yararlanamayacaksınız. İşletmenizin insanlarla iletişim kurmasına ve markanızı diğer seçeneklere göre seçmeleri için ikna etmenize olanak sağlar.

Video pazarlama ile daha fazla müşteri nasıl oluşturulabilir?

Video pazarlamayla daha fazla potansiyel müşteri oluşturmanın üç yolu

İşinizi bir üst seviyeye çıkarmak ister misiniz? Trafik çekmek ve sitenize yönlendirmek için video pazarlamayı kullanmak için bu üç adımı izleyin.

1. Kapılı içerik kullanın

Kapı içeriğini kullanarak videodan yararlanın. Bu, ziyaretçilere bir şey vermeye (bu durumda, video içeriğine), ad ve e-posta adresi gibi belirli bilgileri verene kadar beklettiğiniz zamandır.

Bunu videonun başına veya belirli bir noktaya kadar izledikten sonra bir form ekleyerek yapabilirsiniz.

Video izlemeye çalışırken kişilerin bilgilerini doldurmakla ilgilenmelerinin olağandışı olduğunu düşünebilirsiniz.

Bununla birlikte, popüler video platformu Wistia, kapılı içeriğe sahip videoların yüzde 16 dönüşüm oranına sahip olduğunu buldu . Ve videonun ilk yüzde 20’sinde görünen formlar için dönüşüm oranı yüzde 42’ye kadar yükseliyor.

Açıkçası, kapılı içerik yararları ile birlikte geliyor.

Ancak bunu stratejik olarak ve izleyicileriniz göz önünde bulundurularak yapmanız önemlidir. Bu videoyu kimin göreceğini düşünün.

Eğer hala huninin tepesindeyse – yani sadece markanız ve ürünlerinden daha yeni haberdar oldular – muhtemelen henüz iletişim bilgilerini sormaları iyi bir fikir değildir. İlerlemeden önce, onların güvenini kazanmak ve gerçek bir ilgi ilişkisi kurmak için yetinin.

Teklif ettiğiniz ve daha fazla bilgi edinmek istediğiniz için heyecanlı olan huninin ortasındaki tüketiciler için kapılı içeriği kaydedin . Bilgilerini dışarı verme olasılıkları daha yüksektir, çünkü sizden haber almak isterler ve bu size daha iyi üretim sağlayacaktır.

2. Açılış sayfanıza video ekleyin

Bir açılış sayfasının amacı, ziyaretçileri dönüştürmek ve dönüşüm yolunu daha aşağıya doğru itmektir. Öyleyse niçin en popüler ortamlardan birini, siz bu esnada denklem içine dahil etmiyorsunuz?

İnsanlar video içeren bir web sayfasında daha fazla zaman harcıyorlar ve yerleştirebileceğiniz en stratejik yerlerden biri açılış sayfanız.

WyzOwl anketine göre, ankete katılanların yüzde 95’i bir şirketin veya hizmetin hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir şirketin  açıklayıcı videosunu izlediğini bildirdi. Açılış sayfalarınıza bilgi amaçlı video içeriği ekleyerek, ziyaretçilere dikkatlerini çekerken bir yerde bilmeleri gereken bilgileri verirsiniz.

Ürün ve hizmetlerinizi izleyicilere açıklamak için videoyu kullanın. Onlara şirketinizin görevini ve yaptığınız şeyi neden yaptığınızı anlatın. Onları e-posta listenize dahil olmalarını ve bunları getirecek faydaları teşvik edin. Bilgi karşılığında onlara ücretsiz hizmetler sunun.

Hepsi yaklaşımınızda stratejik olmakla ilgili.

3. Net bir harekete geçirme ifadesi bulun

Müşterileri huniden aşağıya taşımak istiyorsanız, yol göstermeniz gerekir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri sağlam bir harekete geçirme ifadesidir.

Video sona erdiğinde, izleyicilerin açılış sayfanızın bağlantısını tıklatmak ister misiniz? Ürün ve hizmetlerinizi derinlemesine anlatan başka bir video izlemelerini ister misiniz? Bülteninize kaydolmalarını sağlamaya mı çalışıyorsunuz?

Harekete geçirme hedefiniz videonuzda ne olursa olsun, bir CTA eklemeyi göz ardı edemezsiniz .

Vidyard bölünmüş bir test yaptı ve videolarının sonunda bir CTA’ya tıklayan izleyiciler için yüzde 21’lik bir dönüşüm oranı olduğunu buldu . CTA verilmemiş olan izleyiciler yüzde bir oranında dönüştürülmüşlerdir. Bu, faydalanmamak için çok büyük bir fark.

Video içeriğinize bir harekete geçirme ifadesi ekleyerek, izleyicilere onlar için yol göstermiş gibi hissetmesi dışında ne yapmanız gerektiğini söylersiniz. Videonuzu izledilerse, zaten daha fazlasını istediklerini biliyorsunuzdur. Bir CTA sağlamak, nereye gitmek istediklerini basitçe yönlendirir.

Bunu, açılış sayfası URL’niz de dahil olmak üzere videonun içine fiziksel olarak ekleyerek, “Buraya Tıkla” düğmesini, başka bir videoya götüren küçük resmi vb. ekleyerek yapabilirsiniz. Çoğu video platformu ek açıklama eklemenize izin verir, böylece insanlar istedikleri zaman CTA’nıza tıklayabilirler.

Video pazarlamasında sırada ne var?

Video, işletmeniz için ihtiyaç duyduğu itme gücüne sahip olma potansiyeline sahiptir. Bir stratejiyi uygulamaya koyarsanız, video içeriğinizin karlı dönüşümlere dönüşmesi için tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz.

Hedef kitlenizle en iyi konuşan ve onları huniden daha ileri gitmeye teşvik eden taktikleri kullanmayı unutmayın. Kısa sürede, videolarınız işinize aradığınız sonuçları getirecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir