1. Anasayfa
 2. Pazarlama Haberleri

Sprout Social, pazarlamacılar için mentorluk ağını başlatıyor

Sprout Social, pazarlamacılar için mentorluk ağını başlatıyor
0

Bulut tabanlı sosyal medya yönetim yazılımı sağlayıcısı Sprout Social, sanal topluluk platformu The Arboretum’un sosyal medya ve pazarlama profesyonelleri için yeni bir mentorluk programı başlattığını açıkladı.

Arboretum Mentorluk Ağı, Arboretum üyelerinin kullanımına açıktır ve şu anda kariyerlerini geliştirmek, topluluklarıyla daha fazla etkileşim kurmak ve sektöre katkı sağlamak isteyen mentorların ve mentilerin başvurularını kabul etmektedir.

Tüm pazarlamacılara ücretsiz olarak açık olan Sprout Social, geçen yıl The Arboretum’u başlattı ve sektör bağlantısı, topluluk ve mentorluk için bir merkez haline geldi ve kısa sürede 10.000’den fazla üyeye ulaştı. Arboretum, resmileştirilmiş bir mentorluk programı başlatarak üyelerinin profesyonel markalarını genişletmelerini, fikir alışverişinde bulunmalarını, Sprout platformunu nasıl optimize edeceklerini öğrenmelerini ve hızlı tempolu bir sektörde rekabetçi kalmalarını daha da kolaylaştırıyor.

Sprout Social’ın CMO’su Scott Morris şunları söyledi: “Arboretum, kariyerlerinin her seviyesinden pek çok profesyonelin bir araya gelip meslektaşlarıyla bağlantı kurması, yeni beceriler öğrenmesi ve uygulanabilir tavsiyelerde bulunması için ilham verici bir yer haline geldi.”

“Arboretum, resmi bir mentorluk programı başlatarak topluluk içindeki bağlantının temelini oluşturabilecek ve üyeler için ortak hedefler ve vizyonlar etrafında yoğunlaşan daha fazla mentorluk fırsatı yaratabilecek. Bu programdan kaynaklanan kariyer değiştiren bağlantıları ve fikirleri görmek beni inanılmaz derecede heyecanlandırıyor.”

Program, katılımcıları ağ oluşturma hedeflerine ve bire bir mentorluk için ortak ilgi alanlarına göre bir mentor veya menti ile eşleştirecek. The Arboretum, mentorluk programına ek olarak uygulayıcılardan üst düzey yöneticilere kadar çeşitli üyelere eğitim fırsatları, özel etkinliklere erişim ve günlük akran tartışmaları sunmaktadır.

Atlassian’da sosyal medya stratejisti Kalee Williams şunları söyledi: “Arboretum mentorluk programı, dünya çapındaki sosyal medya profesyonellerinin kariyer gidişatını değiştirecek.

“Sosyal medya hâlâ oldukça yeni bir zanaat olduğundan, organizasyonlarda mentorluk fırsatları yakalamak zor olabiliyor. Sektördeki en iyi araçlardan birinde bir mentorluk programına sahip olmak harika.”

GoodRX İçerik ve Etkileşim Kıdemli Direktörü Nycole Hampton şunları söyledi: “Sprout Social, yalnızca sektör lideri sosyal medya platformu olmaya devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda topluluk ve ağ kurabilecekleri alanlar yaratarak sosyal medya profesyonellerinin yolunu da açıyor. Yeni Arboretum Mentorluk Ağı’nın büyüdüğünü ve sektör profesyonellerinin katılımına yardımcı olduğunu görmek beni heyecanlandırıyor.”

Mentorluk programı hakkında daha fazla bilgi edinin ve buradan başvurun.

Önde gelen küresel markaların bu gibi konuları şahsen tartıştığını duymak ister misiniz? Dijital Pazarlama Dünya Forumu (#DMWF) Avrupa, Londra, Kuzey Amerika ve Singapur hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir