1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Medya Yönetimi Kanalı ve Araçları | Faydalı 7 Araç

Sosyal Medya Yönetimi Kanalı ve Araçları | Faydalı 7 Araç
Sosyal Medya Yönetimi Kanalı ve Araçları | Faydalı 7 Araç
0

Sosyal medya kanalları binlerce web sitesi, blog, forum, video vb. içermektedir. Bireyler artık serbest zamanlarının çoğunu çevrimiçi olarak çeşitli sohbetler ve ilgi alanlarına yönelik konuları takip etmeye başladılar. Bir haber, eğlence, film, müzik ile ilgili en son güncellemeyi almanın yanı sıra belirli bir toplulukta neler olup bittiğini takip etmenin yanı sıra,, arkadaşlarınızla ve forumlarla iletişim kurmayı da istemeniz iyi olabilir.

Günden güne tüm sitelere göz atmak için zamanınız oluyor mu? İşte bu RSS Feeds ve diğer hizmetler zaman sağlamak için mevcutlar. Seesmic, FriendFeed, Twitter ve Flickr yüklemeleri gibi hizmetler ile bir araya gelen insanlar, en son gönderilerini, en son içeriği, diğer toplulukların ve arkadaşlarının, ürünlerinin yanı sıra ilgi alanlarının diğer topluluklarındaki son güncellemeleri de öğrenmektedirler. Bu tür hizmetler, bireyin istediği bilgi ve içeriği filtreleyebilir ve en son güncellemeyi cep telefonunda her zaman yanına getirebilmektedir.

Her ne kadar birey yüzlerce siteye abone olsa da, bilgileri kontrol etmek için her siteyi ziyaret etmiyor. Aslında onları en son güncellemeleri uyandırmak ve onlara daha anlamlı ve düzenli bir şekilde ulaştırmak için beslemeleri kullanıyorlar.

Bir pazarlamacı olarak, sosyal ağlarda bulunmanız ve kendi bloglarınızı, forumlarınızı vb. oluşturarak sosyal etkileşimlere katılmanız yeterli değildir. Müşterilerinizi ve ürün ve hizmetlerinizle ilgilenenleri, içerik olarak sunduğunuz en son haberler ve bilgilerle güncelleştirmek için bu sosyal içerik araçlarını kullanmanız gerekir. En azından sitenizi ziyaret eder ve haberleri olmaktadır. Benzer şekilde, feed’leri kullanarak rakiplerinizin neler yaptığını izleyebilirsiniz.

Ayrıca pazarın havasını hissettirebilirsiniz. Müşterilerinizin yüzün üzerinde farklı foruma ve platforma abone olduğunu düşünün. Bir gözetim bulundurma ve sitenizde neler olup bittiğini kontrol etme olasılıkları yoktur. Yanı sıra yakın zamanda yapmış olabileceğiniz bir ürün güvenliği duyurusunu kaçırmış olabilirler. Yayınlardan ve anlık mesajlardan yararlanarak, bu önemli bilgileri müşterinizin dikkatine sunabilirsiniz. Böylece ürününüzün bilinirliğini artırarak ürününüze daha fazla bağlılık sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Etkinlikler ve takvimler, pazarlamacılar tarafından, planladıkları çeşitli etkinliklerle ilgili müşterilere çok yararlı bilgiler sağlamak için çok yaratıcı bir şekilde kullanılabilir. Tarih, saat, yer, etkinlik detayları vb detaylarını vererek müşteriye, bir satış veya promosyon etkinliği olması durumunda, etkinliğe katılmak için müşteriyi yönlendirebilirsiniz.

Zaman ayırıp sosyal medya kanallarında bulunan çeşitli gelişmiş araçlara ve hizmetlere göz atmak faydalı olmaktadır. Last.fm gibi hizmetlere göz atmak, beğendiğim veya dinlediğim müziği izleyebilmenizi sağlayan özellikler içermektedir. Bu nedenle, sizin ilginizi çekebilecek olası takvimler ve etkinlikler sunmaktadır.

Yahoo gibi birçok hizmetle birlikte, size müşterilerin belirli bir etkinliği sizden talep etmelerini sağlayan Eventful ve Upcoming’ları ile sunuluyor. Bu seçenekler, sizi dinleyen ve takip eden niş müşterilere yaklaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Teknoloji, müşterilerinizle bağlantı kurmanızı ve ses, video, fotoğraf ve metin güncellemelerini anında göndermenizi sağlamaktadır. Böylece dikkatlerini çekmenizi sağlayan çok gelişmiş iletişim uygulamaları ve araçları hakkında çok sayıda teknolojiyi beraberinde getirmiştir.

Sosyal medya kanallarının yeteneklerini anlama konusunda ne kadar çok yatırım yaparsanız, etkili bir pazarlama iletişimi stratejisi oluşturmak için kanalların ve araçların bir karışımını denemeniz o kadar iyi olacaktır.

Sosyal Medya Araçları

İyi bir sosyal medya yönetimi aracının her zaman sahip olması gereken üç önemli özellik vardır. Yayınlama ve RSS entegrasyonu , sosyal katılım ve mükemmel analitik raporlama . Bu üç alan, kapsamlı bir sosyal medya yönetim platformu yapan yegane şeylerdir.

eClincher

Sosyal Medya Araçları Eclincher
Sosyal Medya Araçları Eclincher

Sosyal medya yönetimi konusunda ilk aracımız Eclincher.

Sosyal medyanın üstünde kalmak büyük bir zorluk olmaktadır. Ortalama olarak, işletmeler sosyal medya varlıklarını yönetmek için haftada 6-25 saat harcamaktadır. Sosyal medya pazarlamasını basitleştirmek amacıyla eClincher’ı kuruldu, aynı zamanda birden fazla sosyal ağda izleyicilerin ilgisini çekmek, izlemek ve büyütmek için eksiksiz ve kullanıcı dostu bir çözüm sunmaktadır.

eClincher, işletmelerin sosyal medya hesaplarını etkili bir şekilde yönetilebilir analizlerle yönetmelerini ve izlemelerini sağlayan tek bir platformdur.

Buffer

Sosyal Medya Araçları - Buffer
Sosyal Medya Araçları – Buffer

Sosyal medya yönetimi konusunda ikinci aracımız Buffer.

İnsanların işlerini sosyal medyada oluşturmalarına yardımcı olmak için çalışan küçük bir ekip olarak başladılar. Buffer, bireylerin, işletmelerin ve yayıncıların çevrimiçi bir kitle oluşturmasına ve takipçilere mümkün olduğunca etkili bir şekilde katılmalarına yardımcı olacak araçlar sağlar.

Buffer, 2010’da Twitter’da mesajlar planlamanın basit bir yolu olarak başlatıldı. Bugün, 4 milyondan fazla harika müşterinin sosyal medya varlıklarını kolayca yönetmek için kullandığı araçtır.

Sprout Social

Sosyal Medya Araçları - Sprout Social
Sosyal Medya Araçları – Sprout Social

Sosyal medya yönetimi konusunda üçüncü aracımız SproutSocial.

Sevgili bir marka oluşturmak, bir işletmenin sattığı ürün veya hizmetle değil, sevdiği ve ona güvenen insanlarla yaptığı bağlantılardır. Sprout Social‘da, bugün bunun sosyal medyadan çok daha önemli olmadığını görüyoruz. Derin dinleme ve analitik, sosyal yönetim, müşteri hizmetleri ve savunuculuk çözümleri paketlerimiz, her büyüklükteki kuruluşların ve markaların sosyal üzerinde daha açık, gerçek ve empatik olmasını ve işlerini ilerleten tüketicileriyle gerçek bir bağlantı kurmasını sağlar.

HootSuite

Sosyal Medya Araçları - HootSuite
Sosyal Medya Araçları – HootSuite

Sosyal medya yönetimi konusunda dördüncü aracımız HootSuite.

HootSuite 2008 yılında kurulmuştur. Bu alanda kurulan belki de ilk firma özelliğini taşımaktadır. Sağlam içerik özelliklerine sahiptir.

Edgar

Sosyal Medya Araçları - Edgar
Sosyal Medya Araçları – Edgar

Sosyal medya yönetimi konusunda beşinci aracımız Edgar.

Edgar , zamanlama içeriğinde uzmanlaşıyor ama bunu benzersiz bir şekilde yapmaktadır. Tüm içeriğinizi kategoriler halinde gruplandırır ve ardından her bir kategoriye zaman dilimleri eklemektedir. Edgar daha sonra bu yuvaları içeriğinizle doldurur ve sizin için yayınlamaktadır.

Zamanlama ve RSS – Edgar (eski adıyla Tanışma Edgar) yayıncılık otomasyonuna odaklıdır ve bunu sizin için akıllıca yapar. Sürekli olarak her zaman yazılan yayınları yayınlayan bir Otomatik Mesaj özelliğine sahip. Ayrıca bir RSS özelliği de var bulunmaktadır.

Sosyal Katılım – Edgar’ın herhangi bir sosyal bağlılık veya sosyal izleme özelliği yoktur.

Etkili Arama – Edgar’ın herhangi bir etkileyici özelliği yoktur.

Müşteriler Yönetim Desteği – Edgar’ın bu kategoride hiçbir özelliği yoktur.

Fiyatlar :

49 $ / ay, 25 sosyal profil

Desteklenen Ağlar: Facebook, Twitter, LinkedIn

Crowdfire

Sosyal Medya Araçları - crowdfire
Sosyal Medya Araçları – crowdfire

Sosyal medya yönetimi konusunda altıncı aracımız Crowdfire.

Crowdfire insana otomatik bir botu hatırlatıyor. Bir dizi otomatik sohbet mesajı ile sosyal medyanız hakkında önerilerde bulunur. Programlama ve yayınlama dahil olmak üzere çeşitli otomasyonlar oluşturabilirsiniz.

Çizelgeleme ve RSS – Crowdfire temel programlama aracına sahiptir, ancak kuyruklar, otomatik posta ve RSS entegrasyon özelliklerinden yoksundur. Kapsamlı bir planlama aracı olmak için tasarlanmamıştır, aslında daha çok sosyal katılım için yapılmıştır.

Social Engagement – Crowdfire, bu kategorideki çeşitli özellikleri otomatik olarak otomatikleştirir. Kullanıcıların takipçilerini takip etmeyi, takip etmeyi, ilgili kitleleri kolayca hedeflemelerini ve DM’leri otomatikleştirerek kitlelerini büyütmelerine yardımcı olur.

Etken Arama – Crowdfire’ın etkileyicileri aramak için bir yolu yoktur, ancak insanların takipçilerini Twitter’da bulabilir ve bunları hedefleyebilirsiniz.

İstemciler Yönetim Desteği – Crowdfire’ın bu özellikleri yoktur.

Desteklenen Ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn

Fiyatlar : 9,99 $, 49.99 $, 99.99 $.

$ 9.99 1 kullanıcı / ay, 2 sosyal profil, 100 mesaj / ay

49.99 $ 1 kullanıcı / ay, 5 sosyal profil, 100 mesaj / ay

$ 99.99 1 kullanıcı / ay, 20 sosyal profil, 800 mesaj / ay

CoSchedule

Sosyal Medya Araçları - CoSchedule
Sosyal Medya Araçları – CoSchedule

Sosyal medya yönetimi konusunda yedinci aracımız CoShedule.

CoSchedule , sosyal takvim özelliği ile bilinir. Tüm platform, tüm sosyal medya yayınlarınızı planlamanıza ve düzenlemenize yardımcı olacak şekilde konumlandırılmıştır. Gerçekten harika olan şey, CoSchedule blogunun içerik pazarlamasındaki en iyi bloglardan biri olmasıdır.

Programlama ve RSS – CoSchedule tüm temel yayınlama özelliklerine ve ReQueue adlı bir şeye sahiptir; bu, sosyal geçmişinizde yalnızca en üstteki mesajları planlayan akıllı bir yazılım parçasıdır.

Sosyal Katılım – CoSchedule’nin herhangi bir sosyal katılım özelliği yoktur, ayrıca herhangi bir sosyal izleme, dinleme veya anahtar kelime araması yoktur.

Etkili Arama – CoSchedule’ın etkileyici özellikleri yoktur.

İstemciler Yönetim Desteği – CoSchedule her istemci için ayrı bir gösterge panosuna, yeniden kullanabileceğiniz görev şablonlarına, sosyal onaylara ve özel raporlara sahiptir.

Desteklenen Ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, Google+, LinkedIn, Pinterest, Tumblr

Fiyatlar :

$ 40 1 kullanıcı / ay, 8 sosyal profil, eklenti kullanıcı 9 $ / ay

60 $ 3 kullanıcı / ay, 10 sosyal profil, eklenti kullanıcı $ 19 / ay

300 $ 5 kullanıcı / ay, 15 sosyal profil, eklenti kullanıcı $ 49 / ay

Ayda 1200 dolar faturalandırıldı 10 kullanıcı, 25 sosyal profil, eklenti kullanıcı 149 ABD doları / ay

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir