1. Anasayfa
 2. Pazarlama

WiFi Pazarlama Nedir? Wi-Fi Marketing Nasıl Kullanılır?

WiFi Pazarlama Nedir? Wi-Fi Marketing Nasıl Kullanılır?
0

Bir satıcı olarak, oyunun önünde kalmak önemlidir. Diğer perakendecilerden ve çevrimiçi perakendecilerden gelen rekabet çok şiddetli. Güçlü bir perakende markası ve mükemmel ürünler yeterli değil, pazarlama çabalarınızı arttırmak için ekstra bir şeye ihtiyacınız var.

WiFi pazarlama, perakende işinize müşterilerinizi anlama araçlarını vererek, onlara ilgi çekici bir gerçek hayat deneyimi sunarken ve gerçek bir sadakat yaratarak cevaptır. Sonuçta, WiFi pazarlama perakende işinizi büyütme gücüne sahiptir ve size nasıl olduğunu göstereceğiz.

WiFi Pazarlama Nedir?

WiFi pazarlama, müşterileri kablosuz internet erişimi sağlayarak ve ardından mesajları ve promosyonları iletmek için kullanarak perakende mağazaya çekmek için bir pazarlama stratejisidir.

Genellikle perakende mağazanızda bir WiFi erişim noktası kurularak yapılır. Hotspot kablosuz bir yerel alan ağı (WLAN) üzerinden bir yönlendirici üzerinden internet erişimi sağlar ve bu cihazların alabileceği bir WiFi sinyali yansıtır. Bu, o konumda bulunan bir mobil cihazı (akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, tablet) bulunan herkesin, onlara sunabileceğiniz web, hizmet veya içerikle bağlantı kurmasını sağlar.

Pazarlama açısından, WiFi tam bir oyun değiştirici niteliğindedir. Perakende mağazalarına, müşterileri ve kullanıcıları ile ücretsiz mağaza içi WiFi’lerine doğrudan ve basit bir şekilde erişebilmelerini sağlar. Mağazaların müşterilere sunması için güzel bir bonus olarak düşünüldüğünde, WiFi pazarlama artık büyümek isteyen tüm satıcılar için şarttır. Her zaman bağlı bir dijital dünyada, müşteriler şimdi ücretsiz WiFi istiyor, seviyor ve bekliyor.

Cisco’ya göre, müşterilerin% 96’sı ücretsiz WiFi sağlayan mağazalardan alışveriş yapmayı tercih ediyor. Ayrıca, bu tür mağazalardan yapılan alımları tekrarlamaları daha muhtemeldir.

Müthiş haber, müşterilere istediklerini sağlayarak, daha uzun kalmalarını ve daha fazla satın almalarını teşvik etmek için Wifi’yı kullanabileceksiniz. Bu bir kazan-kazan.

WiFi Marketing Size Doğru, Gerçek Zamanlı Müşteri Verileri Verir

Çevrimiçi perakendeciler, kişisel veri toplama konusunda kolaylaşıyor . Müşteriler ilk kez bir çevrimiçi mağazaya girdiklerinde, satışları tamamlama yolunda ilerlemeleri ve yolculuklarını takip edebiliyorlar.

Ancak harika bir haber var: WiFi pazarlaması mağaza içi perakendeciler için de aynı avantajı sağlıyor.

Müşteriler, mağaza içi WiFi’nize giriş yaptıklarında, bunun için yaş, sosyal demografik bilgiler ve e-posta adresi gibi kaliteli veriler sağlarlar. Bu veriler tek başına değerlidir ve anında size bir e-posta listesi oluşturmanız için araçlar sunar. Daha da iyisi, kullanıcılar oturum açtığında ve mağazanızda WiFi kullandıklarından toplanan verilerdir. Bu, konum ve işaret teknolojisini kullanmayı içerebilir, böylece mağazanızdaki bekleme sürelerini, etkin noktaları görebilir ve belirli bölümleri veya ürünleri gezen müşterilere gerçek zamanlı olarak yere özel mesajlar gönderebilirsiniz.

WiFi Pazarlama Nedir? Perakende Sektöründe Nasıl Kullanılır?

Perakende Sektöründe Büyümek İçin Kullanılabilir 6 WiFi Pazarlama Yolu

Perakende satış işinizi büyütmek için, çevrimiçi mağazalarla rekabet edebilmekten gerçek zamanlı olarak müşterilerinizi takip etmeye ve anlamaya kadar WiFi pazarlamasını kullanmanın 6 yolu.

Müşterilerinizin vakit geçirmek istedikleri bir perakende satış yeri oluşturun

Sosyal medyadan alışverişe, akıllı telefonlar günlük hayatımız için çok önemlidir ve mümkün olduğu kadar kolay hale getirmek için WiFi’ye ihtiyacımız var. Sonuç olarak, müşterilerin ücretsiz WiFi sunan mağaza ve işletmeleri ziyaret etmeleri daha olasıdır. Yalnızca bu temelde, mağazanızın müşterilerinize neden WiFi erişimi sağlaması gerektiğini anlamak kolaydır, ancak bunun da önemli bir nedeni vardır.

Kalite sunmak.

Güvenilir Wi-Fi, perakende mağazanızı insanların geri dönmek istedikleri bir hedef olarak ayarlayarak müşterilerinize mağazayı her ziyaretlerinde katma değer sağlar. Daha da iyisi, müşterilerinize WiFi sağlanması, markanızı sosyal ağlarında da paylaşmalarını ve mağazalarınızı etiketlemelerini sağlar.

Çevrimiçi perakendecilere karşı rekabet etmek için WiFi pazarlama kullanın

Bir perakende mağazasında kaç kez, yalnızca çevrimiçi bir ürünün incelemesini incelemek ve ardından mağazayı terk edip çevrimiçi satın almak için mi geldiniz ?

WiFi pazarlama ile ilgili en iyi şey, bu sık sık sinir bozucu modeli bir avantaja dönüştürebilmenizdir. İşaret teknolojisi ve konum izleme ile birlikte kullanıldığında, WiFi pazarlama satış mağazalarını kapatmanın altın bir yoludur.

Anahtar? Müşterilere alakalı, gerçek zamanlı teklifler gönderme. Müşterileri, satın almalarına rehberlik etmek için çevrimiçi incelemelere göz atmaya teşvik edin, ancak aynı zamanda orada ve sonra da sizinle birlikte alımlarını yapmalarını kolaylaştırın. WiFi pazarlama, gerçek zamanlı bir teklif göndermek ya da mağazada yalnızca indirimde bulunmak için müşterinin çevrimiçi olarak baktığı ve bu satışı kapatmayı çok daha muhtemel kılmak için konum izlemeyi kullanmanıza olanak tanır.

WiFi pazarlama ile ilgili önemli çevrimiçi yorumları isteyin

Her bir işletme, işletmelerinizde büyümeyi teşvik etmek için incelemelerin ne kadar önemli olduğunu bilir. Marka bilincini oluşturmak, yeni ipuçlarını teşvik etmek ve müşterilerin sizi en baştan ziyaret etmelerini isteyen önemli sosyal kanıtı oluşturmak için çok önemlidir .

WiFi pazarlama, müşterilerin yorumlarını kolayca istemeyi kolaylaştırır. Müşteriler, mağazanızdayken ya da satın aldıktan hemen sonra mağazadaki deneyimlerini gözden geçirmek için e-posta veya SMS yoluyla anında istek gönderebilir. Bir takibi de otomatikleştirmek, ürün incelemeleri için talep göndermek veya müşterilerden deneyimlerini sosyal medyada paylaşmalarını istemek kolaydır.

İlgi çekici ve kişiselleştirilmiş pazarlama mesajları gönderin

Hiçbir müşteri genel pazarlama mesajları istemez. Müşteriler artık markalarla yüksek düzeyde etkileşim beklemekte , bu nedenle her müşteriye kişiselleştirilmiş bir pazarlama deneyimi sunabilmek, pazarlamanızı daha alakalı ve daha etkili hale getirecektir.

WiFi pazarlama, satın alma geçmişi, demografik veriler, müşteri harcaması ve müşteri davranışları hakkındaki kullanıcı verilerini her bir müşteriye hedefli ve kişiselleştirilmiş iletişim göndermek için kullanmanızı (ve oluşturmanızı) kolaylaştırır. Bu, cazip satışlar, ilgili sadakat teklifleri ve gerçekten ilgi duydukları indirimlerle müşterileri hedefleyebilecek ve daha verimli hale getirebilecekleri anlamına gelir.

Örneğin, onlara en son satın alma işlemlerinde kullanmaları için bir doğum günü indirimi veya mükemmel bir ürün için teklif gönderin. Etkileşimi sevecekler.

WiFi pazarlama, müşterileri satış hunileri üzerinden yönlendirebilir ve itebilir

WiFi pazarlama, markanızın erişimini artırmak için harika bir araçtır.

Sosyal medya uygulamalarından çevrimiçi alışverişe, WiFi pazarlama müşterileri bu yeni platformlara yönlendirmeyi kolaylaştırıyor. Bir müşteri oturum açtığında yeni uygulamaları reklam verebilir veya çevrimiçi satışları artırmak üzere müşterileri çevrimiçi sitenize yönlendirmek amacıyla hedefli pazarlama iletişimi göndermek için e-posta veya SMS verilerini kullanabilirsiniz.

Perakende mağazanızı çevrimiçi ortamda taze ve rekabetçi tutmak önemlidir, bu nedenle pazar erişiminizi genişletmek için stratejileri dikkatlice göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

WiFi yatırımlarıyla perakende yatırım getirinizi doğru bir şekilde izleyin

Sosyal medya girişleri, WiFi girişleri ve WiFi’den konum takibi, tuğla ve harç perakende mağazanızdaki müşteri trafiğini doğru şekilde izlemeniz için size güvenilir yollar sunar. Bu, müşteri kazanımını, satış dönüşüm oranlarını hesaplamanıza ve müşteri başına daha doğru harcama yapmanıza ve böylece güncel ve güvenilir YG rakamları üretmenize olanak sağlayacaktır.

Sonuç olarak, sosyal medya kampanyalarından vitrin gösterimlerine kadar mağazanızda neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını tam olarak bileceksiniz. WiFi pazarlama, pazarlama bütçeleriniz için çok daha etkili, harika haberleri izlemeyi, raporlamayı ve uygulamayı yapar.

Mağaza İçi WiFi Kurulumunun Temelleri

Mağaza içi WiFi’niz için kaliteli bir sağlayıcı kullanmak, müşteri verilerinizi güvende tutmak, müşterilerinize güven vermek ve ağınızı uyumlu ve çalışır durumda tutmak için çok önemlidir. Güvenilir bir ISS’nin yanı sıra yüksek bant genişliğine sahip yüksek hızlı bir plan seçin; müşterilerinizin WiFi’nize güvenmesini isteyin. İşletmenizin WiFi ağını güvende tutmak için, müşterileriniz için kişisel bir kablosuz ağ kurun ve kişisel bilgilerini size sunma konusunda güvende olun.

Bir ‘Captive Portal’ sistemi kullanılması da önerilir. Bunun müşterinizden bir giriş yapması gerekiyor; Ağdaki her kullanıcıyı tanımlayabilmeniz için size bilgilerini yakalama fırsatı verir.

Müşterileri WiFi Kullanmaya Nasıl Teşvik Ederiz?

Wifi pazarlamasının perakende işinizde büyümesini sağlaması için müşterileri kullanmaya teşvik etmeniz gerekir. Bir kalite sağlayıcısına yatırım yapmak, müşterilerinize ağa güven duymalarını sağlayacak ve böylece oturum açıp verilerini paylaşma konusunda daha istekli olmalarını sağlayacaktır.

Mağazanızdaki ücretsiz WiFi’nizi, giriş noktalarında ve noktalarda, örneğin kilit noktalarda sürekli ve sürekli olarak ilan ettiğinizden emin olun. Ayrıca, WiFi erişiminizi sosyal medyadaki ve yayınladığınız tüm reklamlarda mağazanız için çok büyük bir satış noktası olarak vurgulayabilir ve tanıtabilirsiniz. Müşteriler onu arayacak, bu yüzden kolaylaştır.

Ayrıca, her müşteriye mağaza içi WiFi’nize % 10 indirim uygulayarak giriş yaptığınız teklifleri çalıştırabilirsiniz . İşletmenizdeki büyümeyi görmek için müşteri verilerini toplamak önemlidir, bu yüzden bu girişleri almak için zaman ayırın.

WiFi Pazarlama İşleri

Bu kadar basit. WiFi pazarlama her perakendeci için önemli bir büyüme stratejisi olmalıdır.

Müşterinize ilgi çekici bir deneyim sunmak için mükemmel müşteri verileri ile birlikte kullanıldığında, WiFi büyüme ve sadık bir müşteri tabanı oluşturma gücüne sahiptir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir