1. Anasayfa
 2. Teknoloji

İnstagram Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?

İnstagram Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?
0

Bu hafta, Daha Güvenli İnternet Günü’nün bir parçası olarak Instagram, kullanıcıların oturum açma ekranından doğrudan devre dışı hesap kararlarına uygulama içi itiraz etmelerini sağlayacak yeni bir özellik başlattığını duyurdu.

İnstagram hesabını geri alma

Yukarıdaki sırada görebileceğiniz gibi, yeni işlem, hesapları devre dışı bırakılanların giriş yapmaya çalıştıklarında kararın gözden geçirilmesini istemelerini sağlayacaktır.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde, karara itiraz etmek için 30 gün içinde hesabınızın silineceğini bildiren bir uyarı görürsünüz. Ardından iki seçeneğiniz vardır – tüm Instagram içeriğinize erişmek için ‘Verileri İndir’ veya ‘İnceleme İste’.

‘İnceleme İste’ düğmesine dokunduğunuzda, tam ekranınızı , e-postanızı ve Instagram’ın hesabınızı devre dışı bırakmada bir hata yaptığını düşündüğünüz bir nedeni girmeniz gereken üçüncü ekrana yönlendirilirsiniz . kullanıcı adı formda önceden doldurulur). Instagram daha sonra (ekran görüntülerine göre) 24 saate kadar süren kararı inceleyecektir.

Belirtildiği gibi, bu, hesaplarını devre dışı bıraktıktan sonra Instagram ile iletişime geçmeye çalışırken sorun yaşayan birçok kullanıcı için iyi bir haber olacaktır.

Elbette, itiraz gönderme kapasitesine sahip olmak, Instagram’ın hesabınızı eski durumuna döndürme olasılığının arttığı anlamına gelmez. Ancak kullanıcılar, her iki şekilde de bir istek girme seçeneğine sahip olacak ve bu da en azından başvuru için bir yol sağlayacaktır.

Belirtildiği gibi, eklemeler, kullanıcıları ve platformları çevrimiçi güvenliklerini değerlendirmelerini isteyen ve bilgisayar korsanlarına ve / veya diğer olumsuz öğelere karşı savunmasız olmadıklarından emin olan Daha Güvenli İnternet Günü ile çakışmaktadır. Instagram ayrıca, siber zorbalığı ele almaya yardımcı olabilecek Kısıtlama modu ve potansiyel olarak rahatsız edici posta yorumlarını tespit eden ve yazarın yanıtlarını yeniden gözden geçirmesini isteyen yeni AI araçları da dahil olmak üzere, insanların güvenli kalmasına yardımcı olmak için son aylarda uyguladığı bir dizi ek önlemi özetledi.

Instagram’ın genç kullanıcılarla olan popülaritesi ve estetiğe odaklandığı göz önüne alındığında, platform, kullanıcılarını korumak için önemli bir yükümlülüğe sahiptir. Instagram’ın özellikle son birkaç yılda daha aktif bir şekilde ele almak için daha aktif bir şekilde çalıştığı bir sorumluluktur. 

Gerçekten de, önceki araştırmalar, Instagram’ın “zihinsel sağlık ve refah için en kötü sosyal medya ağı” olduğunu ve platformun diğer sorunların yanı sıra daha yüksek kaygı ve depresyon seviyelerine katkıda bulunduğunu gösterdi. Önceden benim de yayınladığın bir yazıda sosyal medyanın genç kızları depresif yaptığını belirtmiştik. Bu nedenle, bu tür girişimler, Instagram’ın kendine zarar verici tasvir eden görüntülerin kaldırılmasına ilişkin diğer iyileştirmelerle birlikte, bu sosyal baskıyı azaltmak için önemlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir