1. Anasayfa
 2. İşletme

Google, TikTok’a Meydan Okumak için Video Paylaşım Uygulaması Alacak

Google, TikTok’a Meydan Okumak için Video Paylaşım Uygulaması Alacak
Google, TikTok’a meydan okumak için Video Paylaşımı Uygulaması Alacak
0

Google, Wall Street Journal’dan alınan bir raporda , video uygulaması Firework’u almayı düşünüyor. Çok popüler olan TikTok’a benzer şekilde, Firework kullanıcıların kısa biçimli videolar oluşturmalarına ve paylaşmalarına izin vermektedir.

Google, TikTok’a meydan okumak için Video Paylaşımı Uygulaması Alacak

Redwood City, California merkezli Firework, “sosyal mobil TV’nin geleceği” olarak kendini tanıttı ve bu yılın başlarında bir bağış toplama turunda en son 100 milyon dolar değer topladı. Çinli teknoloji şirketi Weibo’nun, Firework’u almayı düşündüğü bildirildi, ancak tartışmalar Google’la yapılan görüşmelere kadar devam etmedi.

Google dahil, herhangi bir şirketten bir satın alma işleminin prim kazanması muhtemeldir. Duruma yakın kişiler Google ve Firework’un fiyatlandırma konusunda görüşmediklerini söylüyorlar. 

Çinli teknoloji şirketi ByteDance’nın sahibi olduğu TikTok, özellikle genç kullanıcılar ile küresel olarak en popüler sosyal ağ uygulamalarından birine girdi. Uygulama istihbarat firması SensorTower’ın verilerine göre, TikTok 2019 yılının 2. çeyreğinde en çok indirilen ve yalnızca Facebook’un sahip olduğu üç uygulamanın (WhatsApp, Messenger ve Facebook) gerisinde kalan uygulama oldu. ByteDance’nın özel olarak 75 milyar dolar değerinde olduğu bildirildi. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir