1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Xiaomi’den 120 km menzilli elektrikli bisiklet: Himo T1

Xiaomi’den 120 km menzilli elektrikli bisiklet: Himo T1
0

Ürün gamında telefonlardan süpürgelere kadar pek çok akıllı cihaz bulunan Xiaomi, Himo V1 ve Himo C20 ismini verdiği küçük elektrikli bisikletleri ile dünya genelinde gitgide yaygınlaşan bu alana da el atmıştı. Çinli şirket artık de moped, öbür ismiyle motorlu bisiklet olarak tabir edilen Xiaomi Himo T1 modelini görücüye çıkardı.

Çinli markanın birinci elektrikli moped’i olan Xiaomi Himo T1, öteki moped’lerde olduğu üzere pedallara sahip. Bu özellik, Xiaomi Himo T1 modelinin yasal olarak elektrikli bisiklet sınıfına girmesini sağlıyor. Himo T1’i süren kişi dilerse scooter dizaynına emsal tabanda ayaklarını dinlendirerek seyahat edebiliyor. Başka elektrikli bisiklet modellerine ortalama 300 dolar fiyat biçen Xiaomi, Himo T1’in satış fiyatını da 450 dolar olarak belirlemiş.

İki farklı batarya ile 120 km’ye kadar menzil 

Xiaomi Himo T1’in art tekerleğinde 350 W daima mıknatıslı motor görev yapıyor. İki farklı batarya seçeneğine sahip elektrikli moped’in 672 Wh’lık batarya seçeneği 60 km sürüş menzili sunarken, daha fazla menzil arayanlar için de 120 km menzil sunan 1.34 kWh’lık bataryaya yer veriliyor. Xiaomi Himo T1’in azamî suratı ve yükü şimdi açıklanmadı. Ama Çin’deki yasalar elektrikli bisikletlerin maksimum suratını 25 km/s, tartısını ise maksimum 55 kg olarak sınırlıyor. Hasebiyle Himo T1’in de bu pahalara sahip olmasını bekleyebiliriz.

Xiaomi Himo T1’in önünde hidrolik disk fren, ardında ise kampana fren bulunuyor. Tekerlekteki motor sayesinde rejeneratif frenlemeye sahip olan elektrikli moped tek bir tuşla çalışıyor. Menzil ve sürat üzere bilgilerin küçük dijital bir ekrandan izlendiği Himo T1’in önünde 18 bin parlaklık seviyesinde kısa/uzun ayarı bulunan far yer alıyor. Kısa farın 5 metre, uzun farın ise 15 metre arayı aydınlatabildiği söyleniyor. Xiaomi Himo T1’in yangına sağlam gereçler ve boya ile üretildiği de gelen bilgiler ortasında.

Xiaomi Himo T1 elektrikli moped’in Çin’deki satışları 4 Haziran tarihinde başlayacak. Başka pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdi bilinmiyor. Ama Xiaomi’nin öteki eserlerinde olduğu üzere, Himo T1’i de AliExpress ve GearBest üzerinden satın almak mümkün olabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir