1. Anasayfa
 2. Diğer

Soğuk Algınlığı İlaçları: Nezle Olmamak için 7 Bitkisel Yağ

Soğuk Algınlığı İlaçları: Nezle Olmamak için 7 Bitkisel Yağ
0
Soğuk algınlığı, yaygın olarak bilinen ” grip ” nedeniyle son derece bulaşıcı solunum yolları hastalığıdır. Grip en sık kış aylarında ve ilkbaharda görülür. Grip virüsü vücuda üst ve / veya alt solunum yolundan yayılarak saldırır.

Farklı Grip Türleri Nelerdir?

Üç tür grip virüsü vardır: A, B ve C. Tip A ve B , popülasyonun% 20’sine yayılan, ağrıyan, öksüren ve ateşi yüksek olan yıllık grip salgınlarına neden olur. C tipi de grip neden olur; Ancak, C tipi grip belirtileri çok daha az şiddetlidir.

Grip Nasıl Yayılır?

Grip oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Başkasının hapşırdığı veya öksürdüğü şeylerle temas ettiğinde yayılır.

Nefes alabilir ya da öpmekten alabilirsiniz . Gümüş eşyalar, kapı kolları, kulplar, televizyon kumandaları, bilgisayar klavyeleri ve telefonlar gibi nesnelerden elde edebilirsiniz.

Ellerinizi burnunuza, gözlerinize veya ağzınıza dokunduğunuzda virüs vücudunuza girer.

Grip Hakkında Top 10 Sorular

Grip belirtileri nelerdir ve kişi ne zaman bulaşıcıdır?

Grip birincil belirtileri ateş, halsizlik, vücut ağrıları, üşüme, baş ağrısı , boğaz ağrısı ve öksürüktür. Öksürük bronş tahrişi ve genellikle üretken değildir. Grip genellikle üç ila dört gün boyunca en kötü durumda olur. Öksürük artık son etkiler olabilir. Geçmesi ise yedi ila 10 gün sürebilir. Birkaç hafta kalıcı bir yorgunluğunuz olabilir.

Enfekte olduktan yaklaşık 24 ila 72 saat sonra bulaşıcı hale gelirsiniz. Yine de semptomlarınız olmayabilir, bu yüzden hasta olduğunuzu bilmezsiniz. Tamamen sağlıklı hissediyor ve günlük işlerinizi sürdürüyorsunuz ama virüsü nereye giderseniz gidin yayılıyor.

Grip için en iyi tedavi nedir?

Grip için tek bir “en iyi” tedavi yoktur, ancak semptomları hafifletmenin birçok yolu vardır.

Reçeteli grip ilaçları, belirtiler ilk ortaya çıktığında alınırsa, hasta hissetme süresini kısaltabilir. Belirtiler 48 saat içinde alındığında en iyi şekilde işe yararlar, ancak ilk belirtilerden 48 saat sonra alınmaları durumunda da ciddi hastalıkları önleyebilirler. Reçetesiz soğuk algınlığı ve grip ilaçları ateş, ağrılar, burun tıkanıklığı ve öksürükten biraz rahatlama sağlayabilir. Grip “iyileşmez”, ancak sizi daha rahat tutmanıza yardımcı olabilirler.

Nezle iken Antibiyotik almalı mıyım?

Antibiyotikler grip veya soğuk algınlığı tedavisinde yardımcı olmaz. Antibiyotikler bakterileri öldürür, ancak grip veya soğuğa neden olan virüsler de dahil olmak üzere herhangi bir virüs öldürmezler.

Grip İçin Bitkisel İlaçlar / Yağlar

Yılın en sevdiğimiz zamanı! Tatillere hazırlanır ve yaprakların kırmızı ve turuncu tonlarının parlak tonlarında değişmesini izleriz. Ancak hava değişikliği ile soğuk algınlığı veya grip hastalığına yakalanmak gibi bazı durumlar söz konusu olabiliyor. Etrafımızdaki herkes hapşırıyor ya da öksürüyor gibi göründüğünde hastalanmamak zor olabilir. Neyse ki, esansiyel yağlar bağışıklık sistemimizi yeniden başlatmamıza ve sinir bozucu semptomları engellememize yardımcı olabilir, böylece tüm mevsim boyunca elimizden gelenin en iyisini hissediyoruz.

Esansiyel yağlar sağlığınızı artırmak için uygun fiyatlı ve doğal bir yol sundukları için giderek daha popüler hale geliyor. Araştırmalar güçlü iyileştirici etkilerini göstermiştir, ayrıca harika kokuyorlar! Soğuk aylarda, tıkanıklıkla mücadele edebilen, zararlı bakterileri öldüren ve dışarıdan sizi ısıtabilen birkaç özel yağ vardır. Aşağıdaki listeye göz atın.

Zencefil Yağı

Zencefil kökü vücuttaki ısıyı artırmak için çalışan bir ısınma kalitesine sahiptir. Zencefil yağı, onu mükemmel bir balgam söktürücü (mukusun inceltilmesine ve gevşetilmesine yardımcı olan bir şey), dekonjestan ve antiviral yapan b-phellandrene ve Zingiberene gibi bileşikler içerir. Ya bu yağı yayabilir ya da ılık bir banyoya ekleyebilirsiniz.

Arifoğlu Zencefil Yağı Fiyatı: (27.50, Hepsiburada)

Zencefil Yağı
Fotoğraf Sahibi: Tra Tran

Tarçın Yağı

Anti-bakteriyel ve anti-viral faydalar sunarken dolaşımın artmasına yardımcı olan sinnamaldehit ve sinnamil asetat gibi bileşiklerle, tarçın yağı soğuk algınlığı ve grip semptomlarını tedavi etmek için kullanılabilecek bir başka ısınma baharatıdır. Maksimum fayda için, bu yağı dağıtın veya bir taşıyıcı yağ ile dikkatlice seyreltin ve ayaklara, ellere ve eklemlere masaj yapın.

Arifoğlu Tarçın Yağı Fiyatı: (25.00, Hepsiburada)

Tarçın Yağı
Fotoğraf Sahibi: Mae Mu

mükemmeldir. Genel olarak, okaliptüs yağı, soğuk algınlığı ve grip mevsimi çarptığında solunum sistemini yatıştırmaya yardımcı olur. Bu yağı dağıtın veya burun, alın, göğüs ve sırt gibi alanlarda bir taşıyıcı yağ ile cilde masaj yapın.

Okaliptüs yağı

Bu arındırıcı ve bağışıklık arttırıcı süper kahraman, anti-viral özelliklere sahiptir ve tıkanıklığı gidermek için mükemmeldir. Genel olarak, okaliptüs yağı, soğuk algınlığı ve grip mevsimi çarptığında solunum sistemini yatıştırmaya yardımcı olur. Bu yağı dağıtın veya burun, alın, göğüs ve sırt gibi alanlarda bir taşıyıcı yağ ile cilde masaj yapın.

Sepe Okaliptus Yağı Fiyatı: (18.00, Hepsiburada)

Okaliptüs yağı
Fotoğraf Sahibi: Jazmin Quaynor

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağındaki bileşikler havadaki bakterilere karşı savaşır ve enfeksiyonla mücadeleye yardımcı olur. Güçlü bir antiseptik, mükemmel bir bronkodilatör (kolay nefes alma demektir!) Ve balgam söktürücü. Çay ağacı yağını ya da masaj yağıyla masajı göğüs, boyun, sırt ve burun geçitleri gibi alanlara dağıtabilirsiniz.

Biotama Çay Ağacı Yağı Fiyatı: (18.75, Hepsiburada)

Çay ağacı yağı
Fotoğraf Sahibi: Christine Wehrmeier

Kekik Yağı

Kekik yağı, üst solunum sistemi ve soğuk algınlığı enfeksiyonları için bir başka harika ev bakımıdır, bu bağışıklık arttırıcı bileşik terpen timolü olabilir. Kekik yağı, göğüs tıkanıklığı ve öksürük gibi soğuk algınlığı ve grip semptomlarını tedavi etmek için geleneksel olarak kullanılmıştır. En iyi sonuçları elde etmek için bir taşıyıcı yağda dağılır veya seyreltilir ve göğsünüze, sırtınıza ve boynunuza masaj yapar.

Botalife Kekik Yağı Fiyatı: (21,00, Hepsiburada)

Kekik Yağı
Fotoğraf Sahibi: Matt Montgomery

Bergamot Yağı

Bergamot, soğuk algınlığı ve grip iyileştirici özelliklere sahip bir başka esansiyel yağdır. Araştırmalar , bergamot yağının buharlaştığı zaman, sadece 10 dakika içinde grip virüsü bakterilerinin öldürülmesinde etkili olduğunu göstermiştir! Dahası, pinen, terpineol ve geraniol gibi bileşikler tıkanıklığı giderir ve güçlü antibakteriyel ve analjezik özelliklere sahiptir.

Mindivan Bergamon Yağı Fiyatı: (22.50, Hepsiburada)

Bergamot Yağı

Nane Yağı

Nane yağı soğuk algınlığı ve baskın için başka bir mucize ürünüdür. Otlara minik kokusunu ve tadını veren ve balgam söktürücü, dekonjestan ve antibakteriyel özelliklere sahip güçlü analjezikler olan mentol ve menthone gibi bileşikler içerir. Nane yağı da ateşi düşürmeye yardımcı olabilir! Nane esansiyel yağı soğuk algınlığı veya grip belirtileri için kullanmak için, difüze edin, ayaklara veya üst solunum bölgesine bir taşıyıcı yağla masaj yapın veya ılık bir banyoya birkaç damla ekleyin.

Balen Nane Yağı Fiyatı: (18.30, Hepsiburada)

Soğuk Algınlığı Nane Yağı
Fotoğraf Sahibi: Pharma Hemp Complex
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir