1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

WhatsApp 2 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı

WhatsApp 2 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı
0

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, gizlilik odaklı iletişimi, mesajlaşmanın anahtar rol oynadığı sosyal ağın geleceği  olarak görmektedir ve Facebook’un en büyük mesajlaşma platformu WhatsApp, bu değişimin merkezinde yer alıyor.

Ve bu hafta, WhatsApp’ın önemi bir kez daha vurgulandı, mesajlaşma uygulaması aylık 2 milyar aktif yeni kullanıcı kilometre taşına ulaştı. Bu bir mesajlaşma uygulaması için muazzam bir rakam.

En Çok Kullanılan Uygulamalar
En Çok Kullanılan Uygulamalar

Bununla ilgili Whatsapp bir duyuru yayınladı:

Bugün itibariyle WhatsApp’ın dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcıyı desteklediğini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Anneler ve babalar nerede olurlarsa olsunlar sevdiklerine ulaşabilirler. Kardeşler önemli anları paylaşabilirler. ve işletmeler müşterileriyle kolayca bağlantı kurarak büyüyebilir Bir zamanlar sadece yüz yüze görüşme yapılabilen özel görüşmeler artık anlık sohbetler ve görüntülü görüşme yoluyla çok uzak mesafelerde gerçekleşebilir. WhatsApp ve biz bu dönüm noktasına ulaşmak için onurlandırıldı ve onur duyuyoruz.

Whatsapp

Grafikte de görebileceğiniz gibi, Messenger batı pazarlarında daha yaygın olarak kullanılırken, WhatsApp artık genel olarak önemli ölçüde daha büyük ve gelişmekte olan pazarlarda çekiş kazanmaya devam ediyor.

Whatsapp Coğrafyası

WhatsApp , 2018’de 1,5 milyar kullanıcıya ulaştı , bu nedenle bir sonraki aşamaya ulaşmak iki yıl sürdü, ancak belirtildiği gibi, şimdi Facebook gibi bir sonraki aşamaya baktığı Hindistan gibi bölgelerde daha fazla ivme kazanmaya başlıyor ve WhatsApp iş kullanımına genişletmeye başlıyor.

Bu önemli bir zorluk olmaya devam ediyor. Facebook geçen ay, uygulama için önemli bir para kazanma fırsatı olan WhatsApp iş parçacıklarında reklam yayınlama planlarından uzaklaşacağını açıkladı . Bunun yerine, Facebook, tüketicilere bağlanmak için zaten WhatsApp’a dokunan e-Ticaret sağlayıcılarını ve araçlarını satın alarak bir sonraki adım olarak alışverişe bakıyor gibi görünüyor.

Facebook gelişmekte olan bölgelerde daha fazla alışveriş etkinliğini teşvik edebiliyorsa, bu WhatsApp’ı ileriye doğru hareket eden önemli bir konektör yapabilir – ve Facebook aynı zamanda Libra kripto para birimi veya WhatsApp Pay yoluyla para transferini kolaylaştırabilirse, WhatsApp para kazanma için en iyi yol olabilir.   

Ve buradaki sayılarla vurgulandığı gibi, bu fırsat çok büyük.

Gizlilik sınırlamaları, Facebook’un geleneksel para kazanma yaklaşımını yeniden düşünmesine neden oldu ve bu değişmeye hazır görünmüyor. Başlangıçta, Facebook’un uçtan uca şifreleme de dahil olmak üzere WhatsApp’ın gizlilik önlemlerini zayıflatacağına dair endişeler vardı , ancak daha yakın zamanda Facebook bu yaklaşımda iki katına çıktı.

WhatsApp duyurusu içinde aynı tutumunu yineledi:  

Güçlü şifreleme modern hayatta bir zorunluluktur. Güvenlikten ödün vermeyeceğiz çünkü bu insanları daha az güvenli hale getirecektir. Daha fazla koruma için en iyi güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz, kötüye kullanımı durdurmak ve kontrol sağlamak için endüstri lideri teknoloji kullanıyoruz.

Facebook

Facebook’a ait uygulamalara her gün kaç kişinin giriş yaptığını düşünmek şaşırtıcı.

Sayılar o kadar sık ​​tekrarlanıyor ki, etkiyi kaybediyorlar, ancak Facebook’un uygulama ailesinde , tüm dünya nüfusunun% 30’una yakın olan ( 7,76b ) yaklaşık 2,26 milyar insan her gün bir Facebook uygulamasında etkileşim içinde oluyor. 

İnsanların yaklaşık % 26’sının 15 yaşın altında olduğunu ve dünya nüfusunun% 40’ının internete erişemediğini düşündüğünüzde, rakamlar şaşırtıcıdır.

WhatsApp bunun önemli bir parçasıdır. Ve yeni fırsatlar geldikçe, ilerleyen daha da büyük bir platform haline gelecek gibi görünüyor. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir