1. Anasayfa
 2. Teknoloji

İnstagram’dan Para Kazanmak: İGTV ‘den Nasıl Para Kazanırım?

İnstagram’dan Para Kazanmak: İGTV ‘den Nasıl Para Kazanırım?
0

IGTV, bir eğlence seçeneği olarak henüz bir ilgi çekmedi, ancak Instagram, IGTV’nin izleyiciler ve içerik oluşturucular için hala daha önemli bir değerlendirme yapabileceği seçeneklere sahip olduğunu defalarca belirtti.

Bu çok daha büyük bir durum haline gelebilir mi? Bunu sorgulamak gerekiyor.

İnstagramdan para kazanma

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından yayınlanan bu ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Instagram , IGTV içerik oluşturucuları için yeni bir para kazanma programı sunmaya yakın görünüyor.

Açıklamasında şunları söylemektedir:

“IGTV videolarınızda kısa reklamlar yayınlayarak para kazanabilirsiniz. IGTV’den para kazanırken İş Ortağı Programı Para Kazanma Politikalarını izlemeyi kabul edersiniz.”

IGTV’den gerçek, doğrudan gelir sağlama kapasitesi, YouTube ve Facebook’tan zaten gelir elde edebilen en iyi içerik oluşturucular için büyük bir cazibe olabilir. IGTV için para kazanma araçlarının eksikliği, daha büyük bir isabet haline gelmemesi açısından önemli bir faktör olarak görülüyordu, ancak etkilenenler için yeni bir gelir akışı sağlayabilseydi, onları ve büyük kitlelerini Instagram’ın video platformuna getirebilirdi.

Tabii ki, gerçek işin içinde yatıyor. Ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, IGTV’den para kazanma için bir tür uygunluk eşikleri olacak, ancak bu eşikleri henüz bilmiyoruz. Bir Twitter kullanıcısı, Instagram Hikayeleri – 10.000 takipçi ve / veya doğrulanmış bir hesap için ‘Yukarı kaydır’ bağlantıları ekleme gereksinimlerine benzer olabileceğini önerdi .

Instagram’ın içerik kalitesini korumak için bir miktar belirleyici oluşturmasına olanak tanıyan bu mantıklı olacaktır. Diğeri ise, belki daha da büyük bir husus IGTV’nin geliri reklamlarından nasıl ayıracağıdır.

Instagram ve ana şirket Facebook, IGTV’yi daha büyük bir değerlendirme yapmak istiyorsa, daha yaratıcı dengeli bir gelir dağılımı büyük bir şey olabilir.

Ayrıca bu durumu Instagram onayladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir