1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix Hisseleri, Coronavirus Korkularına Rağmen Yükselişte

Netflix Hisseleri, Coronavirus Korkularına Rağmen Yükselişte
0

Netflix, koronavirüs sebebiyle ​​düşmüyor. Birçok firma bu hastalık sebebiyle hisselerinin düşüşünü gözlemledi.

Borsa koronavirüsün artan korkuları arasında kaysa bile, akışlı şirketin hisseleri artıyor.

Netflix hissesi bu hafta Perşembe öğleden sonra yaklaşık % 5 artarken, S&P 500 yaklaşık% 5 düştü.

S&P 500, ABD Hastalık Kontrol Merkezi ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan yeni uyarılardan sonra hastalığın Batı ülkeleri için çok gerçek bir tehdit haline geldiğini öne sürdükten sonra 2008 mali krizinden bu yana en kötü haftalık düşüşü takip ediyor.

Netflix, diğer hisse senetlerinin aldığı isabetten etkilenmeyebilir, çünkü yatırımcılar bir salgının insanların evde daha fazla zaman geçirmesine ve akış hizmetini izlemesine neden olabileceğini düşünüyor. 

Netflix hisseleri Perşembe öğleden sonra artmaya devam etti. Hisse % 2 artışla EST saat 13:00 civarında 387 $ seviyesinde işlem gördü.

Perşembe öğleden sonra Comcast, Disney, Discovery, Fox ve Roku gibi diğer medya stokları daldı. Dow Jones Sanayi Ortalaması ve S&P 500 her ikisi de% 2 civarında azaldı. 

Netflix’in stok artışı, Netflix’in Disney Plus ve Apple TV Plus gibi yeni akış hizmetlerinden ve Peacock ve HBO Max gibi piyasaya sürülecek platformlardan gelen artan rekabete rağmen geliyor.

Netflix’in hisseleri bu yıl bugüne kadar yaklaşık % 18 artarken, S&P 500 yaklaşık% 4 düştü. 

Netflix Nedir?

Netflix, ev televizyonu izleyicileri için orijinal ana akış seçeneğidir. Yaklaşık 20 yıl önce başladığında Netflix, DVD’leri doğrudan evinize gönderen abonelik tabanlı bir DVD hizmetiydi. Yine de bunu yapıyor, ancak 2007’de Netflix akış hizmetini başlattı ve izleyicilerin binlerce isteğe bağlı TV şovunu ve filmi reklamsız izlemesine izin verdi. On yıl sonra, Netflix eğlence alanında en büyük isimlerden biri haline geldi ve eleştirmenlerce beğenilen TV şovları  ( Daredevil , House of Cards , Stranger Things ve Luke Cage, hızlı bir şekilde dört isim sayabildim)  ve filmler ve orijinal komedi spesiyallerine ev sahipliği yaptı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir