1. Ana Sayfa
 2. Muhasebe ve Finansman
 3. Muhasebe Yazılımı İncelemesi | En İyi 10 Muhasebe Programı Analizi
Trendlerdeki Yazı

Muhasebe Yazılımı İncelemesi | En İyi 10 Muhasebe Programı Analizi

Muhasebe Yazılımı Nedir?

Muhasebe yazılımı, şirketlerin hesaplarını tutmak ve bunun yanı sıra hesaplarını takip etmek amacıyla kullandıkları bilgisayar programlarına verilen isimdir. Firmanın ihtiyaçlarına göre özelleşir ve farklılaşırlar.

Paraşüt

Muhasebe Yazılımı İncelemesi | Muhteşem Muhasebe Programı Analizi
Paraşüt Muhasebe Yazılımı

Paraşüt muhasebe programı sayesinde dilediğiniz yerden hesaplarınıza hızlı ve kolay ve basit erişim sağlayabilirsiniz. Paraşüt muhasebe yazılımı ile gelir giderlerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Bu muhasebe programı bulut tabanlı olması sebebiyle hesabınızı istediğiniz yerden, istediğiniz cihazdan yönetebilirsiniz. Fiyat konusuna gelecek olursak, kurulum ve lisans ücretleri olmadığından ön muhasebe keyfini oldukça iyi çıkartabilirsiniz.

Ön muhasebe için zorlanmanıza gerek olmayacak çünkü oldukça kolay bir kullanım haritası mevcuttur. Muhasebe yazılımı hakkında destek almak istediğinizde her zaman ulaşacağınız kanalları mevcut.

Paraşüt muhasebe yazılımı sayesinde; fatura takibi, cari hesap takibi, gelir gide takibi, stok takibi, banka entegrasyonu, raporlama, online tahsilat, e-fatura işlemleri, e-ticaret entegrasyonları, crm entegrasyonları kolayca yapabilirsiniz.

Ön muhasebe yazılımı kullanan firmalar hamdeko, vivo bilişim, türel fide, forfun cookie olarak belirtilmiştir.

Muhasebe programı fiyatları; 

1 aylık paket; 55 TL + KDV

6 aylık paket; 300 TL + KDV

12 aylık paket; 540 TL + KDV

3 yıllık paket; 1440 TL + KDV

Mikrox

Muhasebe Yazılımı İncelemesi | Muhteşem Muhasebe Programı Analizi
Mikrox Muhasebe Yazılımı İncelemesi

Mikrox ön muhasebe yazılımı, fatura takibi, müşteri ve tedarikçi yönetimi, gelir-gider takibi, stok ve depo yönetimi, raporlama ve e-fatura özelliklerini barındırmaktadır.

Faturaları kolayca kesmek, yapılmış olan tahsilatları anlık olarak takip etmek için ideal bir muhasebe programı olmaktadır. Müşteri ve tedarikçi unsurlarını bakiyelerini de rahatça ekrandan görebilirsiniz.

Mikrox muhasebe programı özelliklerine bakacak olursak; ücretsiz destek, her yerden erişim, kullanım kolaylığı, sınırsız kullanıcı, yazılım güvencesi ve güncellemeleri otomatik yapmasını sayabiliriz.

Mikrox muhasebe yazılımı fiyatları için, ben bu yazıyı yazarken bir kampanya bulunmaktadır. 1 yıl boyunca 1 TL / ay olarak görülmektedir.  ve 15 günlük deneme süresi mevcuttur.

Kursoft

Kursoft Muhasebe Programı
Kursoft Muhasebe Programı

Kursoft muhasebe programı, öncelikle kolay kullanılması ve arayüz olarak oldukça basit olmasıyla ilgiyi çekiyor. Fatura / irsaliye, çek / senet, stokk / depo yönetimi, cari yönetimi gibi öne çıkan özellikleri mevcuttur.

Kolay muhasebe yazılımı olan kursoftta çalışan kişinin bilgisayar deneyimi giriş seviyesinde olsa bile zorluk çekmeyecektir. Ayrıca şirketin bulunmuş olduğu alana ilişkin kişiselleştirme özellikleri mevcuttur. Programın oldukça basit olması size zaman kazandıracaktır. Raporlama analizlerini tek tıkta indirebilir ve istediğiniz biçimde elde edebilirsiniz.

Vadeli satış yapan, birden çok şubesi olan ya da deposu olan firmalar için oldukça uygun ve gelişmiş bir program yanı sıra gelir gider analizleri için de oldukça iyidir.

Kursoft muhasebe yazılımı sahibi olanların sayısı işletmenin iddia ettiğine göre 10bini geçmektedir.

Muhasebe yazılımı fiyatları ise;

Pratik v5 yıllık 300 TL

Basic v5 yıllık 400 TL

Ticari v5 yıllık 600 TL

Efes

Efes ön muhasebe programı
Efes ön muhasebe programı

Efes ön muhasebe programı, stok takibi, kasa personel banka çek senet, cari hesap ekstresi, borçlu müşteriler listesi, fatura kesme, asgari stok ve uyarı mesajları gibi özelliklere sahiptir.

Bir çok rapor excel, pdf ya da e posta olarak çıktı alınabilmek ve stok konusunda giriş ve çıkışlarda barkod özelliği de mevcuttur.

Muhasebe programı aldığımızda içinde resimli öğretim ve dökümanlar olacağından öğrenmesi çok basit olacaktır. Faturaya, makbuza yazdırmak mümkündür.

Efes ön muhasebe yazılımı fiyatı ise 490 TL’dir.

Nanosoft Verim Ticari

Nanosoft Verim Ticari Muhasebe Programı
Nanosoft Verim Ticari Muhasebe Programı

Nanosoft Verim Ticari muhasebe yazılımı, otomatik yedekleme, merkez bankası aracılı ile günlük olarak kurları çekme, firmalar arası veri aktarımı, filtreli şekilde arama yapma, versiyonların otomatik güncellenmesi, sürükle bırak yönteminin kullanılması açısında oldukça işlevli bir programdır.

Stok kartları açısından, max ve min stok sayısında uyarı vermesi, deponun mevcut halini görebilme, ötv oranı girebilme, barkodların hatalı olanlarını denetleme, stokları kolayca gruplayabilme, seri numaralarını girme, günlük ürün fiyatı ayarlama gibi bir çok özelliği mevcuttur.

Cari kartlar açısından; cari hesapları gruplandırma, varsayılan fiyatlandırma, risk limiti verebilme, sınırsız sayıda resim ekleyebilme gibi özellikleri bulunmaktadır.

Fatura açısından, ötv, farklı birimlerden fatura kesebilme, plasiyer kar marjını ayarlayabilme, iskontoyu tutar olarak girmebilmek gibi özellikleri vardır.

Nanosoft Verim Ticari muhasebe programı fiyatları ise 525 TL ile 1100 TL arasında değişmektedir.

Bulut Mavisi

Bulut Mavisi Muhasebe Yazılımı
Bulut Mavisi Muhasebe Yazılımı

Bulut Mavisi muhasebe programı satış fiyatları, cari hesapları birçok döviz kuruyla kontro etmesi gibi özellikleri barındırmaktadır.

Bulut mavisinin özellikleri arasında; kayıtlarınız şifrelenmiş olarak saklandığı için güvenli olması, müşteri memnuniyeti adına istediğiniz an hizmetten vazgeçip, paranızın kalan kısmını geri alabilmeniz, kurların mevcut olmasından dolayı anlık olarak ürünleri fiyatlandırmanız bulunmaktadır.

Bulut mavisinde yetki dağılımı yaparak, her personele farklı ekranlar gösterebilirsiniz. Ürünlerinizi kategori şekline getirip sınıflandırmanız mümkündür. Raporlama açısından ise anında tek tık olarak indirmeniz mümkündür.

Bulut Mavisi muhasebe programı fiyatları ise esnaf paketi 150 TL, Kobi paketi 250 TL’dir.

Axasof – Fenesoft

Axasof - Fenesoft Ön Muhasebe Programı
Axasof – Fenesoft Ön Muhasebe Programı

Fenesoft, şirketlerin ön muhasebe hesaplarını, düzenli ve sistemli şekilde takiplemesi için oluşturulmuş bir ön muhasebe programıdır. Firmaların bütün ticari hareketlerini bilgisayar ortamında kayıt altında tutması ve kolayca hesap takibi yapabilmesi için üretilen program, cari hesap takibi, kasa takibi, barkodlu stok takibi, fatura ve irsaliye yazdırma işlemleri, taksitli alış ve satış takibi, personel hesaplarının takibi, kıymetli evrakların (çek ve senet) vade takibi, teklif hazırlama işlemleri ve sipariş takibi için geliştirilmiş 14 modül içermektedir. Firmaların ticari faaliyetlerine ilişkin en çok ihtiyaç duyulan raporlar, ekstreler, analizler ve envanterler programda tek tuşla saniyeler içinde detaylı bir şekilde hazırlanabilir. Ayrıca, Excel, Word, Pdf veya yazıcıya çıktı olarak alınabilir.

Tilasoft Yazılım

Tila Yazılım Muhasebe Programı
Tila Yazılım Muhasebe Programı

Tila yazılım, Tila yazılımın oluşturduğu muhasebe sisteminde stok modülü, cari modül, fatura modülü, çek-senet modülü, banka modülü, personel avans takibi, kasa gelir-gider takibi gibi modüller bulunmaktadır.

İlkadım, ekonomik, standart, profesyonel, tys ve atila gibi versiyonları mevcuttur.

Tila yazılım muhasebe programı fiyatları 500 TL + KDV den 4950 TL + KDV  ye kadar çıkmaktadır.

Logo Muhasebe

Logo Muhasebe Programı
Logo Muhasebe Programı

Logo Muhasebe, muhasebe kayıtları açısından bakacak olursak, düzenli ve hızlı verileri tutma üzerine odaklanmıştır. Aynı şekilde raporlama sistemi de oldukça hızlıdır. Finansal durumlar açısından, özellikle planlama konusunda büyük kolaylıklar saglamaktadır. Muhasebe ve hukuk kurallarına uygundur.

Logo muhasebe etkin planlama, organizasyonel verimlilik ve iletişim kolaylığı açısından iddialı görünmektedir.

Orka Muhasebe

Orka Muhasebe
Orka Muhasebe

Orka, her zaman için “en iyi” olmak için çalışan bir firma olmakta beraber 30 yıllık tecrübeleriyle bunu desteklemektedirler.

Orka, e devlet çözümleriyle oldukça kolaylalık sağlamanın yanında, cloud teknolojisi sistemiyle verilerinizi güvende tutmaktadır.

Orka’nın 13bin müşteriden fazlasını yakalamasıyla bu mecrada ne kadar iyi olduklarını gösteriyor.

Luca Muhasebe

Luca Muhasebe
Luca Muhasebe

Luca, ‘nın başlıca özelliklerine bakacak olarak ilk olarak gözümüze farklı döviz biçimlerine göre fatura kesebilme, istatistik raporları, çek senet modülü gibi özellikleri görmekteyiz.

Bunun yanında, üretimden satışa kadar tüm pazarlama sistemini kapsayan bir sistem bulunmaktadır.

Üretim planlama modülü ile üretim ile alakalı tedarikleri hammaddeleri bildirme özelliği mevcuttur.

Luca muhasebe fiyatları 2950 TL’den başlamakta ve 6726 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Aymet Muhasebe

aymet muhasebe programı

Aymet Muhasebe Programı öncelikli özelliği kolay kullanımlı olmasıdır. Bu ürünü bir kaç saatlik çalışmadan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diğer muhasebe yazılımlarına göre kıyasladığımızda hesaplı yönleri bulunmasının yanında firmanın verdiği bazı avantajlar da mevcuttur. Kolay kullanım hakkında söylenmesi gereken diğer bir özellik ise kurulum sonrası ücretsiz eğitim verilmektedir.

Aymet muhasebe 25 yıllık geçmişi ile 50’den farklı sektörde yüzlerce referansla güvence vermektedir.

Hesapcini Muhasebe

Hesapcini Muhasebe

Hesapcini, sizlere yalnızca gelir-gider yönetimi yapmaktan çok daha fazlasını sunan bir ön muhasebe programıdır. Hesapcini, kullanımının kolay olmasının yanı sıra aynı zamanda bulut tabanlı olduğu için internet bağlantısına sahip olunan her yerden erişim imkânı da sunuyor. Herhangi bir kurulum, lisans ve eğitim ücreti talep edilmediği gibi fiyat politikası da tüm KOBİ’lerin cebine dost olacak nitelikte. Hesapcini, kullanıcılarına ilk üye oldukları andan itibaren programı deneyimleyebilmeleri için 30 gün ücretsiz deneme süresi hediye ediyor. Deneme süresinin ardından programa devam etmek isteyen kişilere ise aylık 50TL, yıllık da 420 TL gibi bir ücretlendirme sunuyor.

 

Zirve Muhasebe Programı Eğitim Videosu

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (19)

 1. 11 ay önce

  muhasebe yazılımı hakkında verilen en güzel bloglardan bir tanesi.

 2. Öğrencilerin dahi (İktisat, işletme, muhsabe bölümü) işine yarayabilecek bir program listesi…
  Teşekkürler.

 3. Bana göre program seçimi sektörle alakalı. Çünkü çok fazla program bulunuyor. Hangisi bizim sektörümüze uyguna onu tercih etmek en mantıklısı olacaktır. Örnek verecek olursak her insanın her konuda uzman olması imkansız. O yüzden dikkat edilmesi gereken bir konu…

  • Evet oldukça haklısınız. Ayrıca firmanın büyüklüğü ile ilgili olabiliyor. Eğer çok büyük veriler elde edilecekse bulut sistemler kullanmak daha akıllıca olacaktır.

 4. Evobulutta bunlardan birisi. Hem crm olarak hem de ön muhasebeyi içerisinde barıdırarak çok hızlı büyüyen bir program. Buna da yer vermenizi dilerim yazılarınızda.

 5. Burada adını çok az duyduğum programları gördüm ancak benim kullandığım program Aymet muhasebeyi göremedim. Bence bu listede olmayı hakeden bir program olduğunu düşünüyorum.

 6. Ön muhasebe modülüne ilave olarak, üretim modülü, genel muhasebe modülü, e-fatura e-arşiv e-defter bayi yönetimi sanal pos vb modüllerini tek platformda toplayan Aaro’yu incelemenizi de tavsiye ederiz.
  Teşekkürler…

 7. merhabalar, çalıştığım firma enerji ve mühendislik firması. yeni bir program almak istiyoruz ön muhasebe için. stok-sipariş yönetimi, güncel kur fiyatlarını sunabilecek, ithalat-ihracat konusunda kullanımı iyi olan bir program. ayrıca farklı projelerle çalıştığımız için her projeye farklı bir hesap açmamız gerekmektedir. yani kendi muhasebemiz dışında proje cari hesabının da ayrı muhasebesini tutabilecegimiz program lazım. önerilerinizi bekliyorum. teşekkür ederim şimdiden.

 8. Güzel bir yazı olmuş tebrikler.
  Buradaki ismi geçen Paraşüt, Zirve, Microx, Fenesoft programlarını daha önce incelemiştim, bunlardan Logo’yu da uzun yıllar kullanıyordum. Bir kaç yıldır Aymet muhasebe programını kullanıyorum, oldukça güzel bir program, bence bu listede olmayı da hak eden bir program, herhalde gözden kaçmış olmalı, hatırlatmak istedim.
  Ancak her şeye rağmen güzel bir inceleme, emeği geçenlere teşekkürler.

 9. 2 ay önce

  Bence en kapsamlı, en profösyonel mühasebe programı 1C 8.3
  Bi araştırın derim. Saygılar.

 10. Listede olabilecek iki program tavsiye etmek istiyorum. Bunlardan birisi resmi muhasebe konusunda oldukça iyi olduğunu düşündüğüm ETA, diğeri de ticari işlemlerde çok başarılı bulduğum Aymet ticari muhasebe programı.
  Başarılar,

 11. 2 ay önce

  Yaklaşık 3 Aydır kullandığım ve piyasadaki birçok firma kadar kullanımı kolay program onuda bu listede görmek isterim. Admin Hesapcini bu programı da incelersen ne kadar detaylı olduğunu görürsünüz. Hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar tavsiye ederim herkese.

 12. Tebrikler güzel bir çalışma olmuş, benim şimdiye kadar kullandığım ve beğendiğim 3 programı da listenize almışsınız. Logo, Zirve ve Aymet muhasebe programları.

 13. Gerçekten güzel bir kaynak olmuş, ellerinize sağlık. Uzun zamandır insanlar hangi muhasebe programı diye merak ediyorlardı. Özellikle ekran görüntülerini yayınlamanız güzel olmuş.

 14. Bu listede kesinlikle olmayı hak eden bir bulut tabanlı uygulama daha var Sezgin eklemeyi unutmuşsun sanırım o da hesapcini ‘dir. Özellik ve modül olarak bir çok özelliği barındırıyor ücretsiz denemesi mevcut herkesin deneyip tecrübe etmesi lazım kesinlikle.