1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Midas’a 45 milyon dolarlık yatırım

Midas’a 45 milyon dolarlık yatırım
0

Amerikan Borsalarına ve Borsa İstanbul’a düşük komite oranları ile masrafsız yatırım yapma imkânı sunan finans uygulaması Midas, küresel yatırımcılardan aldığı 45 milyon dolarlık Seri A yatırımına imza attı. Bu yatırım, Türkiye’nin en büyük erken kademe fintech yatırımı ve en büyük 2. erken evre yatırımı olarak kayıtlara geçti.

3 yıl üzere kısa bir müddette Türkiye’nin en çok kullanılan borsa uygulaması olan Midas’ın kullanıcı sayısı geçtiğimiz günlerde 2.5 milyon’u geçti. Bugüne kadar Amerikan Borsalarına ve Borsa İstanbul’a düşük komitelerle tek bir platform üzerinden yatırım yapma imkanı sağlayan Midas, 45 milyon dolarlık yeni yatırımla kullanıcılarına kripto varlıklar ve yatırım fonlarına da masrafsız ve kolay formda yatırım yapma fırsatını sunmayı hedefliyor.

Nasdaq, Midas’ı New York’taki Times Meydanı’nda dev ekrandan kutladı

Midas’ın 45 milyon dolarlık rekor yatırımı, küresel iktisatta resesyonun konuşulduğu, finansal istikrar açısından kritik bir periyotta gerçekleşti. Sıkıntı bir periyotta alınmış olması prestijiyle bölüm açısından da epey pahalı olan bu yatırımın Midas’a sağladığı inanç dünya çapında yankı uyandırdı. Dünyanın en büyük teknoloji borsası olan ABD merkezli Nasdaq, Times Meydanında dev ekrandan Midas’ı kutladı.

Eski ve yeni yatırımcılar rekor yatırım tipinde buluştu

Global çapta finansal teknolojiler alanındaki değerli şirketlerin yatırımcısı olarak dikkat çeken Kanada menşeli Portage Ventures 45 milyon dolarlık rekor yatırım çeşidine liderlik etti. Çeşitteki öbür yeni yatırımcı ise Dünya Bankası’nın yatırım kolu IFC oldu. Ayrıyeten Midas’ın dünyaca ünlü mevcut yatırımcıları Spark Capital, Earlybird Digital East Fund ve Revo Capital da bu cinste yatırımlarını yineleyerek Midas’a inançlarını tazeledi. Midas, bundan evvel 2022 yılında Spark Capital, Earlybird Digital East Fund ve Revo Capital’den 11 milyon dolar yatırım almıştı.

Seri A cinsine liderlik eden Portage Ventures Kurucu Ortağı Paul Desmarais III, “Midas, Türkiye’nin finans dünyasındaki dönüşüm trendine liderlik ediyor. Portage olarak yenilikçi finansal teknolojilere küresel ölçekte yatırım yapıyoruz. Yeni finansal teknolojilere açık bir bölgede Midas’ın dönüşüm ve inovasyona öncülük etmeye hazır olduğunu düşünüyoruz. Midas’ın seyahatinin bir kesimi olmaktan ve Türkiye’deki kullanıcıların yatırım araçlarına erişimi hususlarında bu güçlü takımı desteklemekten büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

“Kullanıcılarımızın tüm yatırım eserlerinde en düşük kurullara ve en pürüzsüz tecrübeye sahip olması en büyük amacımız”

Midas CEO’su Egem Eraslan, “Bu yatırım, Midas’ın tüm yatırım gereksinimleri için tek taşınabilir uygulama olma yolundaki kararlığını bir kere daha gösterdi. Dünyanın en büyük fonlarının Midas’a bu kadar büyük bir yatırım yapması, Midas’a duydukları inancı gösteriyor. Kullanıcılarımızın tüm yatırım eserlerinde en düşük kurullara ve en pürüzsüz tecrübeye sahip olması en büyük gayemiz. Kullanıcılarımız önümüzdeki günlerde Türk ve Amerikan borsalarının yanında kripto varlık ve TEFAS fonlarına da Midas üzerinden yatırım yapabilecekler. Bu yatırımın bize sağladığı takviye ile Türkiye yatırım ekosistemindeki dönüşümü hızlandıracağız.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir