1. Anasayfa
 2. Ekonomi

İngilterede ilk kez konut alacaklar son 70 yılın en zor koşullarıyla karşı karşıya

İngilterede ilk kez konut alacaklar son 70 yılın en zor koşullarıyla karşı karşıya
0

Londra merkezli kooperatif birliği Building Societies Association’ın (BSA) yeni raporunda, İngiltere’de birinci sefer konut sahibi olacakların karşılaştığı en büyük zorluğun ekonomik şartlar olduğu tabir edildi.

Ev sahibi olmak için ortalamanın üzerinde iki gelire sahip olunması gerektiği yahut aile yardımına gereksinim duyulduğu kaydedilen raporda, aile yardımı almayan, bekar yahut düşük gelirlilerin mesken sahibi olmasının çok sıkıntı olduğu aktarıldı.

Raporda, talep edilen yüksek depozit ölçüsünün yanı sıra faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle birinci sefer konut sahibi olacak bireylerin son 70 yılın en güçlü şartlarıyla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Bozulan emlak piyasasında yeni düzenlemelere muhtaçlık duyulduğuna dikkat çekilen raporda, son 20 yıldır gençlerin mesken sahibi olma oranının düşüşte olduğu vurgulandı.

BSA Mortgage ve Konut Politikası Birimi Başkanı Paul Broadhead, rapora ait değerlendirmesinde, “İlk kere mesken sahibi olma şartları, en az son 70 yılın en kıymetli düzeyinde. Birinci sefer mesken sahibi olacaklar için düzgün işleyen bir konut piyasası gerekli ve piyasa için radikal değişikliklere muhtaçlık var. Konut piyasasındaki mevcut yüksek fiyat-gelir şartları, konut sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmuyor.” sözlerini kullandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir