1. Anasayfa
 2. Diğer

Coronavirüs: Her gün ne kadar egzersiz yapabilirim? Soru – Cevap

Coronavirüs: Her gün ne kadar egzersiz yapabilirim? Soru – Cevap
Coronavirüs: Her gün ne kadar egzersiz yapabilirim? Soru - Cevap
0

Günde bir kez egzersiz yapmak için dışarıda ne kadar süre kalabileceğimiz konusunda bir zaman sınırı var mı ve yürüyüşe çıkmak için arabaya binmemize izin var mı? 

Günde tek bir egzersiz, örneğin koşmak, yürümek veya bisiklete binmek – tek başına veya hane halkı üyeleri ile yapılabilir mi?.

Michael Gove Salı günü yaptığı açıklamada, egzersiz süresine değinmedi, “insanlar normalde yapabilecekleri standart koşu veya yürüyüş süresine gidebilirler. Ama … önemli olan günde bir kez” diye devam etti.

Hiçbir şey yürüyüşe çıkmak için bir yere giden insanları yasaklamıyor, ancak turistik yerlerin normal kalabalıktan daha fazla çektiği ve onlarla birlikte virüsü yayma riski olan bölgeler bulunmaktadır. Bunun iyi bir fikir olmayabileceğini öne sürüyor.

Nereye giderseniz gidin diğer insanlardan 2 metreden (6 ft) daha uzun bir sosyal mesafe sağlayabileceğinize son derece dikkat etmelisiniz.

Yedi gün önce tat ve koku hissimi kaybettim. Bu bir semptom mu?

İngiltere’deki kulak, burun ve boğaz uzmanları da koku kaybının teriminde anosmi raporlarının yükseldiğini fark ettiler.

Ve sosyal medyada giderek artan sayıda insan kayıp bir koku ve tat alma duygusunu bildiriyor. Bazıları koronavirüs için pozitif test etti.

Bununla birlikte, şu ana kadarki kanıtlar sadece anekdottur ve soğuk algınlığının arkasındaki virüsler genellikle koku ve / veya tat duyularının kaybolmasına neden olur.

Savunmasız biriyim ve bakıcımla sosyal etkileşim gerekiyor. Beni ziyaret etmesine izin veriliyor mu?

Bakıcınız gerekli desteği sağlıyorsa, hükümet bakıcıda koronavirüs semptomları olmadığı sürece bunun normal şekilde devam etmesi gerektiğini söylüyor.

Evinize gelen ziyaretçilerin ziyaretlerinden önce ve düzenli olarak 20 saniye boyunca ellerini su ve sabunla yıkaması ve sizden 2m (6ft) uzakta tutmaları önerilir.

Ayrıca, bakıcınız hastalanırsa size yardımcı olabilecek alternatif kişilerin bir listesini tutmak da önemlidir.

https://www.youtube.com/watch?v=RjorcmAO18k

Birisi Covid-19’un herhangi bir semptomunu geliştirirse, evde hamile bir kişi tecrit konusunda ne yapmalıdır? 

Evinizdeki bir kişi koronavirüs semptomları geliştirirse, hükümet savunmasız insanlara – hamile veya 70 yaşından büyük olanlar gibi – 14 günlük izolasyon süresi boyunca yapabildikleri takdirde arkadaşlarınızla veya ailenizle kalmasını tavsiye eder.

Bu mümkün değilse, mümkün olduğunca belirtileri olan kişiden uzak durun. Hamile kadınların (ve bebeklerinin) koronavirüsü yakalamaları durumunda daha fazla risk altında olduklarına dair bir kanıt yoktur, ancak hükümet şimdilik şimdilik daha dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

Kentsel bölgelerdeki kediler ve köpekler yabancılar tarafından seviliyor ve dokunuluyor. Koronavirüs kürklerinde taşınabilir ve diğer insanlara bulaşabilir mi? 

Koronavirüs riski olmadan bile, okşayarak veya hayvanları başka şekilde kullandıktan sonra daima ellerinizi yıkamalısınız.

Ancak Covid-19’un başlangıçta hayvanlardan insanlara geçtiği düşünülse de, hala nasıl yapılacağı bilinmemektedir ve insanların evcil hayvanlarından yakaladığı kaydedilmiş hiçbir örnek yoktur.

Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (OIE), evcil hayvanların virüsü yaymaktan sorumlu görünmediğini söylüyor . Bununla birlikte, hayvanların etkilenip etkilenmediğini ve nasıl etkilendiğini anlamak için ilave testler yapılmaktadır.

OIE ayrıca Covid-19 için hasta veya tıbbi tedavi gören kişilerin evcil hayvanlarıyla yakın temastan kaçınmasını ve hayvanlarına başka birisinin bakımını yapmasını tavsiye eder. Evcil hayvanlarına bakmaları gerekiyorsa, iyi hijyen uygulamalarını sürdürmeli ve mümkünse bir yüz maskesi takmalıdırlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir