1. Anasayfa
 2. İşletme

Çalışanlarınızdan Fayda Sağlamak İçin 10 Motive Edici İfade

Çalışanlarınızdan Fayda Sağlamak İçin 10 Motive Edici İfade
Çalışanlarınızdan Fayda Sağlamak İçin 10 Motive Edici İfade
0

İş yerinde liderlik pozisyonundayken, çalışanlarınız kendilerinin morallerini artırmanızı, eşit fırsatlar sunmanızı ve herkesin birey olarak büyümesine yardımcı olan sağlıklı bir işyeri kültürünün korunmasına yardımcı olmanızı bekler.

Çalışanlarınız, işle ilgili sorunları çözmek için sadece yaratıcılıklarını ve yargılarını kullanmakta özgür oldukları, aynı zamanda daha iyi performans göstermelerini sağlayan olumlu bir baskıya maruz kalan bir ortamda ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Liderleri olarak, gelecekteki liderlik pozisyonları için istekli ve uygun çalışanlar için bir örnek belirlemelisiniz.

İşyerinde, çalışanların huzurunda bazı motive edici cümlelerin kullanılması, onların büyümelerine ve gelişmelerine yardımcı olabilir. İşyerinde motivasyona yaklaşmanın farklı yöntemleri olsa da, çalışanlarınızın etrafında ilham vermek, güçlendirmek ve ilerletmek için kullanabileceğiniz bazı ifadeler bulunmaktadır.

Yeteneğiniz etkili iletişim çalışanlarınız ile bir lider olarak yeteneğini göstermek en önemli şeylerden biridir. Ancak sözlerinize insanları motive etmek ve ilham vermek söz konusu olduğunda, işte çalışanlarınız etrafında daha sık kullanmanız gereken motive edici birkaç ifadeyi şöyle sıralamakta fayda vardır:

Bana bir şey sormaktan çekinmeyin.

Lider olarak, sadece çalışanlarınızdan sorumlu değilsiniz. Ayrıca yaklaşılabilir olmalı ve çalışanlarınızın ihtiyaç duymaları halinde yardım veya açıklama talebinde bulunma konusunda rahat hissetmelerini sağlamalısınız. Çalışanlarınızın size bir şey sorma konusunda özgür olmalarını sağlamak, onları rahatlatır ve size olduğu kadar kendilerine de daha fazla güven verir.

Bu cümleyi çalışanlarınızda daha sık kullanmak, lider olarak iletişim kanallarını işyerinde açık tutabilmenizi sağlayacaktır . Çalışanlarınızla yaklaşılabilir olmak, işyerinde morallerini, tutumlarını ve işbirliğini geliştirerek performansı olumlu yönde etkileyebilir.

Benim durumumda sen olsan ne yapardın?

Bir liderin görevlerinden biri, çalışanlarınızı gelecekte liderlik pozisyonları için eğitmektir. Onlara sizin durumunuzda ne yapacaklarını sormak, ilerleyişinizde çalışanlarınızın şu anda nerede durduğunu gösteren yeni bir bakış açısı getiriyor.

Bu cümleyi kullanmak aynı zamanda işyerinde çalışanlarınızın işle ilgili görüş ve düşüncelerini paylaşma konusunda motive hissedebilecekleri ve bunun nasıl yapılacağına dair destekleyici ve otantik bir ortam yaratır. Çalışanlarınıza, size karşı dürüst olabileceklerini gösterir ve çalışanlarınızın daha iyi bağlantı kurmasına ve işbirliği yapmasına yardımcı olabilir .

İyi ve kötü haberlerim var.

Etkili liderler, çalışanları ile açıkça iletişim kurabilenlerdir. Çalışanlarınızla dürüst olmak, durum ne kadar iyi ya da kötü olursa olsun, güvenlerini kazanma konusunda uzun bir yol kat edebilir. Liderine güvenebilecek çalışanlar daha işbirlikçi ve işleriyle meşgul olurlar.

Bu ifadeyi çalışanlarınızın çevresinde kullanmak, şirkete verdiğiniz kararların içeriğini bilmelerini ve anlamalarını sağlayacaktır. Çalışanlarınıza iyi ve kötüyü açıkça bildirebilmeniz, işle ilgili tüm sorunları önceden çözmenize ve zamanında çözmenize yardımcı olacaktır.

Çalışanlar ne söyleyecek?

Genelde, çalışanlarınız işle ilgili bazı meselelerle ilgili onayınızı sizden lider olarak isteyecektir. Ancak çalışanlarınız oy birliği ile takım olarak karar vermeli ve ne söyleyeceğinize kör bir şekilde uymamalıdır. Onlara tüm ekibin ne söyleyeceğini sormak, size rapor veren ekiplerin veya bölümlerin dinamiklerini anlamanıza yardımcı olabilir.

Çalışanlarınıza ekip olarak karar vermelerini hatırlatmak, işyerinde ekip çalışmasını ve aralarındaki işbirliğini teşvik edecektir. İşyerinde olumlu ve motive edici bir ortam sağlamak için iletişim ve birlik çok önemlidir.

Çalışanlarınızdan Fayda Sağlamak İçin 10 Motive Edici İfade

Yaklaşımınızla daha çok ilgileniyorum.

Çok sık, işyerinde çalışanlar, onayınız için size güvenmeye başlayacak ve işle ilgili tüm sorunlarına çözüm bulmanızı bekleyecektir. Bu cümleyi, çalışanlarınızın çevresinde daha fazla kullanmak, onların sorunları çözme ve problem çözme tartışmalarına öncülük etme yollarıyla öne çıkmalarını teşvik edecektir.

Çalışanlarınızı, çalışmaları ve bakış açıları hakkında bağımsız ve kendinden emin kılmak, çözümleri ile öne çıkmalarını istediğinizde size yardımcı olur. Bu cümleyi kullanmak, çalışanlarınızı gelecekte devralacakları liderlik pozisyonlarına hazırlar.

Bana oraya nasıl gittiğini söyle.

Çalışanlarınızın fikirlerini ve çözümleriyle büyümelerini ve öne çıkmalarını sağlamak için lider olarak işiniz olduğu kadar, problem çözme yaklaşımlarının güvenilir olmasını sağlamak için süreçlerini çapraz kontrol etmek de sizin işinizdir.

Bu cümleyi kullanmak çalışanlarına güvenmediğin anlamına gelmez. Aksine, çalışanlarınızın problem çözme sürecinde size yol göstermesini sağlayın, böylece çalışmalarını değerlendirebilirsiniz. Bu cümle, çalışanlarınızı araştırmalarını yapma ve yaklaşımlarında eksiksiz olmalarını sağlama konusunda motive eder.

Dikkatimi çektin, daha fazlasını söyle.

Çalışanlarınız yeni bakış açıları ile öne çıktıklarında ve problem çözme konusunda yenilikçi bir yaklaşım sergilediklerinde, söyleyeceklerine yatırım yaptıklarını bildirmeleri önemlidir. Bu cümleyi çalışanlarınızda daha sık kullanmak, iyi fikirleri olduğunda daha güvenli ve gelecek olmaları için onları motive edecektir.

Bu cümle aynı zamanda çalışanlarınızın verimliliğini ölçmek için şirket vizyonunun ne olduğuna bir göz atmanızı sağlar. Aynı zamanda sadece lider olmak yerine çalışanlarınızla daha fazla bağlantı kurmanın bir yoludur ve çalışanlarınızın sizinle bir ilişki kurmasına yardımcı olabilir.

Nasıl yardımcı olabilirim?

Lider olarak, sadece çalışanlarınızın rapor ettiği kişi değilsiniz. Sen işgücünün ayrılmaz bir parçasısın. Çoğu lider açık kapı politikasıyla gurur duyuyor, ancak etkili bir lider bunun yeterli olmadığını biliyor. Çalışanlarınıza yalnızca sorularınız için uygun olduğunuzu bildirmek yerine, onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi sorun.

Daha fazla dahil olmak çalışanlarınızı daha iyi performans göstermeye ve işyerinde daha fazla meşgul olmaya teşvik edecektir. Takımın bir parçası olmak ve çalışanlarınıza ihtiyaç duydukları anda itici güç vermek, yapımında lider olan çalışanlara örnek olabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Japonya İşletme Yönetimi & Amerikan İşletme Yönetimi Kültürleri

İşte bundan öğrendiklerimiz.

İnişler ve çıkışlar her işin bir parçasıdır. Başarılar çalışanlarınızın moralini artırabilir ve daha iyi sonuçlar elde etmek için daha fazla çaba sarf etmeleri için onları motive etmelerini sağlarken, gerileme morallerinin düşmesine neden olabilir . Bu ifadeyi bu gibi durumlarda kullanmak, çalışanlarınızın geri çekilmeden ders almasına ve tekrar yaşanmaması için daha fazla çalışmaya teşvik etmelerine yardımcı olacaktır.

Hatalar olur ve çalışanlarınızın ilk defa engellerle karşı karşıya kaldığı zamanlar vardır. Bu cümleyi kullanmak ve çalışanlarınızın işlerin olumlu yanlarına bakmalarına yardımcı olmak, güvenlerini artıracak ve geri adım atmalarından yararlanmalarına yardımcı olacaktır.

Seninle tamamen şeffaf olmak istiyorum.

Lider olarak, çalışanlarınıza bazı haberler vermek zorunda olduğunuz zamanlar vardır. Bu her zaman yapılacak kolay bir şey değildir. Bu cümleyi sıklıkla çalışanlarınızın huzurunda kullanmak, işyerinde güven ve orijinallik kurmanıza yardımcı olacaktır.

Çalışanlarınızla şeffaf olduğunuzda, onlardan da aynısını beklersiniz. Lider olduğunuzdan ve çalışanlarınız size örnek teşkil ettiğinden, bu çalışanlarınıza karakter ve güven katacaktır. İşyerindeki herkes birbirine güvendiğinde, işbirliği yapmak ve işbirliği yapmak daha etkili ve kolaydır.

Sonuç

Çalışanlarınız, motivasyon, rehberlik ve güvence için sizi ararlar. Böyle bir durumda, bunalmak kolaydır. Çalışanlarınızla sık sık iletişim kurmak, iş yerindeki durumu anlamanıza ve ölçmenize yardımcı olur ve bu da karar vermenize yardımcı olabilir. Lider olarak, çalışanlarınız sizin için belirlediğiniz örneği takip edecektir. Bu işyeri konuşmaları ve tartışmaları sadece çalışanlarınızı sizinle iletişim kurarken daha güvenli olmaları konusunda motive etmede uzun bir yol kat etmekle kalmaz, aynı zamanda işyerindeki genel performansı olumlu yönde etkiler.

Daha Fazlası:

https://hbrturkiye.com/konu/calisan-motivasyonu

https://www.avansas.com/blog/calisan-motivasyonu-nasil-saglanir

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir