1. Anasayfa
 2. Pazarlama Haberleri

Adform, BM’nin Bilime Dayalı Hedefler girişimine katılan ilk küresel Talep Tarafı Platformu oldu

Adform, BM’nin Bilime Dayalı Hedefler girişimine katılan ilk küresel Talep Tarafı Platformu oldu
0

Medya satın alma platformu Adform, bunu yapan ilk küresel Talep Tarafı Platformu (DSP) olarak Bilime Dayalı Hedefler girişimine (SBTi) katıldı.

Sürdürülebilirlik ortaklıklarıyla dolu bir kilometre taşı yılının ardından Adform, kendisini SBTi’nin yakın vadeli (2030) emisyon azaltma hedefleriyle uyumlu hale getirerek bir sonraki seviyeye giriyor.

Adform, sunduğu hizmetlerin önemli bir bileşeni olarak sürdürülebilir reklamcılığı desteklemeye devam ediyor. Adform, 2023 yılında Ad Net Zero’nun bir üyesi oldu ve Scope3 ile entegre olan ilk küresel DSP olarak tarih yazarak iş ortağı markaların karbon emisyonlarını ölçmesine ve azaltmasına yardımcı oldu. Şimdi SBTi’nin eklenmesi Adform’un bu bağlılığını pekiştiriyor.

SBTi, kuruluşların en son iklim bilimiyle uyumlu, bilime dayalı emisyon azaltma hedefleri belirlemesine olanak tanıyarak özel sektörde iddialı iklim eylemini teşvik ediyor. Karbon Saydamlık Projesi (CDP), Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI), Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) ve We Mean Business Coalition arasındaki işbirliğiyle SBTi tartışmasız altın standarttır. kurumsal çevre eylemi. Girişim, IKEA, JYSK, Vodafone, T-Mobile, BMW gibi tanınmış küresel markaların yanı sıra tüm önde gelen küresel reklam ajanslarından taahhütler aldı.

Adform CEO’su Troels Philip Jensen şunları söyledi: “Sürdürülebilirlik işletmeler arası bir mesele haline geldiğinden, reklam teknolojisi sektörü hâlâ sürdürülebilirliği stratejisine gerçek anlamda entegre etme yolculuğunda. Adform olarak pek çok yeni kararın alınması gereken bu zorlu yolculuğu benimsiyoruz. Bilime dayalı emisyon azaltma hedeflerini taahhüt ederek, Adform’un yol gösterici ilkelerinden biri olan “Dik dur” ilkesini takip etmekten gurur duyuyoruz çünkü SBTi iklim eylemi için en yüksek kriterdir.”

Adform Genel Danışmanı ve ESG Kıdemli Başkan Yardımcısı Anders Pilgaard Andersen şunları söyledi: “Ad Net Zero’dan Scope3’e ve şimdi de SBTi’ye kadar tüm bunlar, reklam teknolojisinde sürdürülebilirlik alanında oyunu değiştirme tutkumuzun kanıtıdır. Markalar, Ajanslar ve Yayıncılar da dahil olmak üzere ortaklarımız, platformumuzun tek tıklamayla kampanyaları için sürdürülebilir seçimler yapmalarına olanak sağladığından emin olabilirler. Biz Adform olarak taahhütlerimizi hayata geçirmekten ve sözlerimizi yerine getirmekten gurur duyuyoruz.”

Önde gelen küresel markaların bu gibi konuları şahsen tartıştığını duymak ister misiniz? Dijital Pazarlama Dünya Forumu (#DMWF) Avrupa, Londra, Kuzey Amerika ve Singapur hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir