1. Anasayfa
 2. Pazarlama Haberleri

Ad Signal, depolama maliyetlerini ve karbon etkisini azaltmak için Perifery ile iş birliği yapıyor

Ad Signal, depolama maliyetlerini ve karbon etkisini azaltmak için Perifery ile iş birliği yapıyor
0

Video içerik yönetimi çözümleri konusunda uzman bir sağlayıcı olan Ad Signal, medya kuruluşlarına kusursuz veri tekilleştirme iş akışları sağlamak için Perifery ile ortaklık kurdu.

Entegrasyon, dijital varlıkların depolanmasını ve yönetimini optimize ediyor ve birçok işletme için maliyet tasarrufuna ve karbon azaltımına katkıda bulunuyor.

Video, resim ve ses dosyalarının yinelenen kopyalarını hızlı bir şekilde tespit ederek yalnızca benzersiz sürümler bırakan Ad Signal’in Match yazılımı, artık medya ekiplerinin yinelenen varlıkları otomatik olarak tanımlamasına yardımcı olmak için Perifery’nin Nesne Matrisi ile entegre olabiliyor.

Medya merkezli bir nesne depolama platformu olan Perifery’nin Object Matrix’i güvenlik, analitik ve kullanıcı dostu arayüzler dahil olmak üzere bir dizi özellik sunar. Bu platform, tüm medya varlıklarına anında erişim sağlayarak, büyük hacimli video içeriğiyle uğraşan kuruluşların sıklıkla karşılaştığı güvenlik, performans, işbirliği ve erişilebilirlik zorluklarını ele alarak video iş akışlarında devrim yaratıyor.

Tom Dunning, CEO’su Reklam Sinyali , şunları söyledi: “Ne yazık ki, kuruluşların büyük miktarda yinelenen içeriği, bazen orada olduğunun farkına bile varmadan depolaması sıradan hale geldi. Bu sadece bir dosyanın doğru sürümünü bulma görevini zorlaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda bu boşa harcanan dosyaların saklanması ve hesaplanması da karbon açısından çok yoğun bir iştir.”

“Veri merkezleri ve ağ trafiğinin, küresel CO2 emisyonlarının yüzde 2,3’ünü oluşturduğu tahmin ediliyor; bunun yüzde 70’i video, bu da onu küresel havacılık endüstrisiyle karşılaştırılabilir kılıyor. Bu, içerik talebi ve üretim artmaya devam ettikçe giderek büyüyen önemli bir sorundur. Dijital varlıklar söz konusu olduğunda kuruluşların maliyetlerini düşürmeleri ve karbon ayak izlerini azaltmaları için başvurulacak çözümü sağlamak üzere Perifery ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Perifery’nin kıdemli çözüm mimarı Mark Habberfield şunları ekledi: : “Doğru verileri güvenli ve emniyetli bir şekilde saklamak, iyi iş uygulamalarının anahtarıdır ve Object Matrix ile Reklam Sinyali, kaynak bilincine sahip medya ekiplerine video arşivlerini verimli bir şekilde yönetmeleri için harika bir araç seti sağlar. Müşteriler yalnızca Object Matrix ile varlıklarına kolay, self-servis erişim ve geri alma olanağından faydalanmakla kalmıyor, aynı zamanda Match kullanarak karbon azaltma çabalarına olan güvenden de yararlanıyor.”

Bu haber, Ad Signal’in yakın zamandaki büyüme artışını takip ediyor; ekip neredeyse iki katına çıktığı için geliri 1 milyon £’u aştı.

Önde gelen küresel markaların bu gibi konuları şahsen tartıştığını duymak ister misiniz? Dijital Pazarlama Dünya Forumu (#DMWF) Avrupa, Londra, Kuzey Amerika ve Singapur hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir