1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Yeni küçük ve ‘ucuz’ iPhone modeli 2020’de tanıtılabilir

Yeni küçük ve ‘ucuz’ iPhone modeli 2020’de tanıtılabilir
0
Üretim çizgisine yakın kaynaklardan gelen rapora nazaran Apple, 2020 yılında tasarımı iPhone 8’e benzeyen 4,7 inç ekranlı bir iPhone çıkarmaya hazırlanıyor. Economic Daily News raporunda aygıtın 128GB dahili depolama, yeni Apple A13 çipi ve tek art kamerayla geleceği belirtiliyor. Aygıtın fiyatı ise tekrar rapora nazaran 650 dolar civarında olacak. 
Geçen yıl üretimi durdurulan ancak kullanıcıların hâlâ çok sevdiği iPhone SE, stoklardan satılmaya devam ediliyor. Bu model küçük boyutu ve iPhone 5 ile gelen kasa dizaynının çağdaş donanımlı hâli olduğundan kullanıcılar olağanüstü telefonu bulmuş üzere hissediyordu. Piyasadaki telefonların boyutlarındaki büyümeden kullanıcılar her ne kadar rahatsız olsa da satış sayılarında bunun söz edilmemesi, firmaların telefonları gitgide büyütmesine sebebiyet veriyor. Apple, tüketicilerdeki bu küçük telefon talebini güzel tahlil etmiş olacak ki küçük bir iPhone için hareket geçmiş. 

Rapora nazaran iPhone 8 ile birebir kasaya sahip olacak bu yeni model, Touch ID için ana ekran tuşuna da sahip olacak. Bu tuş olağan ki gerçek bir tuş değil Taptic Feedback ile desteklenen kapasitif bir yüzeyden oluşacak. X serisinin dolar bazında dört basamaklara çıkan fiyatları, ülkemize vakit zaman beş basamaklı olarak yansısa da Apple bu durumu çözüp nispeten uygun fiyatlı alternatiflere de sahip olmak istiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir