1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Bilgisayardan instagrama Foto Yükleme

Bilgisayardan instagrama Foto Yükleme
3

Bu kolay yöntem sayesinde telefonunuzu unutun ve Instagram’da doğrudan dizüstü bilgisayarınızdan (veya masaüstünüzden) foto atmaya ve video yüklemeye başlayın.

Telefonlarımızın ekranları ne kadar büyük olursa olsun, dizüstü bilgisayar kullanmanın rahatlığı gibisi yoktur. Telefonunuzdaki küçük küçük dokunmatik klavyenin yerine dizüstü bilgisayarınızın klavyesini kullanarak başlıklarınıza yazmanın ne kadar kolay olabileceğini hayal edin veya doğru etiketleri ekleyin.

Ancak bir sorun var: Instagram için web, fotoğraf göndermenize izin vermiyor, değil mi?

Bilgisayardan instagrama Foto - Video Yükleme

Yanlış. Tarayıcınızı “bilgisayardan” kesmenin kolay bir yolu vardır; böylece fotoğrafları ve videoları doğrudan dizüstü bilgisayarınızdan gönderebilirsiniz. Bu kesmenin en iyi şekilde Safari’de (Mac ve PC bilgisayarlar için) çalıştığını ancak Google Chrome’da da yapılabileceğini unutmayın.

Dizüstü bilgisayarınızdaki Safari’den Instagram’a fotoğraf atma

Adım 1 – Safari’yi açın ve Geliştirici Araçları bulunduğundan emin olun. 
Menü çubuğunda Geliştirme menüsünü göremiyorsanız, Safari> Tercihler’i seçin, Gelişmiş’i tıklayın ve ardından “Menü çubuğunda Geliştirme menüsünü göster” i seçin.

Adım 2 – Üst menü çubuğunda “Geliştir”, ardından “Kullanıcı Temsilcisi” ve “Safari – iOS – iPhone” üzerine tıklayın.
Bu, Safari’ye otomatik olarak herhangi bir web sitesinde iPhone’da gösterildiği gibi göstermesini söyler. Buradaki sihir, Instagram’ın duyarlı kodunun aslında bir iPhone’da olduğunuza inanıp tüm iOS uygulama özelliklerinin kilidini açmasıdır.

Ve bu kadar! Bu kolay.

Yalnızca bu kesmek fotoğraf (.jpg) yayınlamanıza ve başlıklarınızı düzenlemenize izin vermez, aynı zamanda hashtag’leri aramanıza ve eklemenize, diğer kullanıcıları etiketlemenize ve hatta gönderiminize yer eklemenize izin verir (bunun için sonuncusu, bilgisayarınızdan konum paylaşımını etkinleştirin.) Ancak, topluluğunuzla bağlantı kurmayı çok kolaylaştırır, yani yorumları beğenir ve yanıtlar.

Google Chrome’dan Instagram’a fotoğraf atma

Bu hack ayrıca Google Chrome’da da çalışır, ancak biraz daha karmaşıktır.

Chrome’da, “Görünüm” ardından ”Geliştirici” ve “Geliştirici Araçları” nı tıklayın. Oradan “Aygıt araç çubuğunu değiştir” (Geliştirici Araçları penceresinin sol üst köşesi veya Mac’te CMD + ÜST KRKT + M) öğesini seçin ve ardından “ “Duyarlı” açılır menüsünde iPhone ”. Ancak Chrome için ilave bir adım daha var: sayfanızı Geliştirici Araçları açık durumdayken yeniden yüklemelisiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Özellikle aradığım bir şey değildi falat başlığı görünce direkt girip okudum. Gerçekten merak ettiğim bir konu. Instagramın özellikle mobil bir uygulama olarak kalmak istemesini IPhone’un stratejilerine benzetiyorum. Güzel yazı olmuş. Teşekkürler.

 2. Neden Disk Like Verdim Onu Söylüyüm Çünkü Bu İşlemi Yaparak Sadece Fotoğraf Atılıyor Yani Video Atılmıyor Bilginiz Olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir