1. Anasayfa
 2. Teknoloji

iPhone XS ve iPhone XS Max Sorunları Nasıl Çözülür?

İphone XS sorunları özelinde şarj ve wifi sorunlarını ele aldık. İphone XS sorunları nasıl çözülür konusunda 4 çözümü sunduk.

iPhone XS ve iPhone XS Max Sorunları Nasıl Çözülür?
1


İPhone XS ve iPhone XS Max bugüne kadar en iyi Apple telefonlarıdır. Güzel ve büyük OLED ekranlarına sahiptir. Apple’ın A12 Bionic işlemcisi, bol miktarda depolama alanı, harika kameralar ve çok daha fazlası mevcuttur. Ancak tabii ki mükemmel değiller.

İnsanların büyük çoğunluğunun parlak, yeni telefonları ile hiçbir sorun yaşamamaktadır. Fakat bazıları olması gerektiği gibi çalışmayan bir kaç şey rapor ettiler. Bu yüzden bu raporları bir araya getirildi. İşte en yaygın iPhone XS ve XS Max sorunları ve nasıl düzeltileceği konusunda önerilerimiz.

iPhone XS ve iPhone XS Max Sorunları Nasıl Çözülür?

SORUN: iPhone XS Şarj Olmuyor

Bazı insanlar telefonlarını bir Yıldırım kablosuyla bağladıklarında, şarj olmadıklarını bildirdi. Meselenin kendisini farklı şekillerde gösterdiği görülüyor. Bazı telefonlarda, şarj işlemi , telefon uyku modundayken başlatılamaz, diğerleri ekrana dokunduğunda diğerleri şarj etmeye başlar.

Potansiyel çözüm:

 • Apple, sorunu tamamen düzelttiği söylenen iPhone ve iPad için iOS 12.0.1’i yayımladı. Başka bir deyişle, iPhone’unuz takılıyken şarj etme konusunda sorun yaşıyorsa, Ayarlar > Genel  >  Yazılım Güncelleme bölümüne  gidin  ve iOS’un en son sürümünde olduğunuzdan emin olun. Değilse, güncellemeden sonra, sorunun giderilmesi gerekir.

SORUN: iPhone Wi – Fi Sorunu – Hızları Yavaş

Bazı insanlar, bu Apple forum yayınında tartışıldığı gibi, verilerinin ve Wi-Fi hızlarının iPhone XS veya iPhone XS Max’ta beklenenden çok daha yavaş olduğunu buldu. Fakat üzülmeye gerek, nispeten kolay bir düzeltme var.

Potansiyel çözüm:

 • Şuraya gitmeyi denemelisiniz. Ayarlar> Genel> Reset> Ağ Ayarları Sıfırlama . Wi-Fi şifrelerinizi tekrar girmeniz gerekecek, ancak en yüksek hızları geri alabilmeniz için buna değer.
 • Apple’ın iOS 12.0.1’i Wi-Fi ile ilgili bazı sorunları düzelttiği için, Ayarlar >  Genel  >  Yazılım Güncelleme bölümüne gitmeye  ve iOS’un en son sürümünde olduğunuzdan emin olmanıza değer.

SORUN: Önceki iPhonelar Daha İyiydi

Bazı  kişiler , yeni iPhone XS veya XS Max’lerinde önceki cihazlara göre daha kötü olduklarını bildirdi . Özellikle, Verizon’daki insanlar sorunu yaşıyormuş gibi görünüyor. Bir teori, Apple’ın Qualcomm’dan Intel modemlere geçişinin suçlu olduğunu öne sürüyor. Diğerleri, cihazların anten tasarımı ile ilgisi olabileceğini söylüyor.

Potansiyel çözüm:

 • Şu anda, bu konuda bir düzeltme yok, ancak Apple’ın yardımcı olacak bir güncelleme yayınlaması olasıdır. Şimdilik sadece resepsiyonla ilgilenmek zorunda kalacaksınız.

SORUN: Kamera Yumuşatma Çok Hassas

Bu diğerlerine göre çok önemli değil. Ancak bu Reddit gibi sitelerde dile getirildi. Bu durumu bazı insanlar sevmiyor. İPhone XS, özçekimdeki öznelerin tenini yumuşatmak için önceki iPhone’lardan çok daha agresif. Ne yazık ki, bu yeni kameranın nasıl çalıştığını ve Apple’ın  daha agresif olmasını istediğini gösteriyor. Bu yüzden yakın zamanda herhangi bir zamanda gerçek bir “düzeltme” görmeyi beklemiyoruz, ancak bir yazılım güncellemesi size izin verebilir.

Çözüm:

 • Smart HDR’yi kapatırsanız, ana kameradaki efekti azaltabilirsiniz. Öne bakan kamerayı etkilemez.
 • Sonuçları ince ayarlayıp ayarlayamadığınızı görmek için iPhone için her zaman en iyi kamera uygulamalarından birini deneyebilirsiniz .
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Bu tarz kronik problemler insanlarin marka algisini olumsuz yonde etkilemekle birlikte, farkli marka/model arayisi icerisine girmesine sebep oluyor. İkinci el iphone alan yerler ise bu tarz süreçleri çok daha hızlandırıyor. Temennimiz, benzer problemleri saha da değilde, kullanıcıya ulaşmadan ön test aşamasında bulup gidermeleri olurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir