1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Xiaomi yeni 100 W süratli şarj teknolojisini seri üretim kademesine getirmeye çalışıyor

Xiaomi yeni 100 W süratli şarj teknolojisini seri üretim kademesine getirmeye çalışıyor
0
Xiaomi, geçtiğimiz ay Weibo hesabı aracılığıyla 100 W Muhteşem Charge Turbo süratli şarj teknolojisini resmen tanıttı. Lakin, bu teknolojinin ne zaman kullanıcılara ulaşacağını açıklamadı. Xiaomi’nin kurucusu ve başkanı Lin Bin, şirketin bu teknolojiyi seri üretim basamağına getirmek için çok çalıştığını belirtti.
100 W Üstün Charge Turbo süratli şarj teknolojisi, 4.000 mAh‘lik bir pili yalnızca 17 dakikada büsbütün şarj edebiliyor. Bununla birlikte Bin, şarj teknolojisinin nasıl çalıştığını yahut en azından ne bekleyebileceğimiz konusunda öteki hiçbir ayrıntı paylaşmadı. Resmi tanıtım sırasında da bilgi verilmediği için yeni süratli şarj sürecinin ardındaki teknik ayrıntıyı bilemiyoruz.

Oppo’nun süratli şarj teknolojisi ile karşılaştırıldı

Daha evvel 100 W Muhteşem Charge Turbo süratli şarj teknolojisini çalışırken gösteren bir teaser video yayınlandı. Paylaşılan görüntüde, ortadaki farklılıkları ortaya koymak için Oppo’nun Super VOOC Flash Charge süratli şarj teknolojisi, Xiaomi’ninki ile karşılaştırılıyor.
Xiaomi’nin teknolojisi, aygıtı 17 dakika içinde tamamen şarj ederken, Oppo’nunki birebir müddette yalnızca yüzde 65 şarja ulaşıyor. Redmi’nin Snapdragon 855 işlemcili yeni telefonunun bu inanılmaz süratli şarj teknolojisine sahip olacağı tarafında söylentiler var. Fakat bu bilgilerin gerçekliğine dair şimdi ortada somut bir ispat yok.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir