1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Twitter “yanıt gizleme” özelliğini ne vakit kullanıma sunacağını açıkladı

Twitter “yanıt gizleme” özelliğini ne vakit kullanıma sunacağını açıkladı
0
Sosyal medya kullanıcılarının güzeline gitmeyen durumlardan biri de, paylaştıkları gönderiye gelen olumsuz yahut hakaret içerikli yanıtların olduğunu söyleyebiliriz. Birtakım platformlarda bu yanıtların silinmesi yahut gizlenmesi mümkün olsa da Twitter bu türlü bir seçenek sunmuyordu. Fakat şirket, gelen istekler sonucunda yanıt gizleme özelliğini geliştirmeye başladı.

Haziran ayında kullanıma sunulacak

Twitter’ın cevap gizleme seçeneği, attığınız tweet’lere gelen rahatsız edici veya hakaret içeren yanıtları gizleyebilmenizi sağlıyor. Şirketin Haziran ayında kullanıma sunacağı bu özelliğin yanlış kullanımının önüne geçilmesi için, gizlenen karşılıklar öbür kullanıcılar tarafından tek bir tıklama ile görülebilecek.

Twitter’ın kıdemli eser müdürü Michelle Yasmeen Haq mevzuyla ilgili olarak: “Twitter’da farklı sohbetler başlatan beşerler bizim için çok kıymetli ve biz de onlara biraz denetim vererek onların konuşmalarını mümkün olduğunca sağlıklı yapmalarını sağlamak istiyoruz.” sözlerini kullandı. Bu hafta bir TED etkinliğinde konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’ın şu anki haliyle “başkalarını taciz etmeyi ve berbata kullanmayı çok kolay hale getirdiğini” itiraf etmişti. Yeni bilhassa birlikte bu durumun da azalacağı öngörülüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir