1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Facebook Messenger uygulaması kısmen de olsa yuvaya dönüyor

Facebook Messenger uygulaması kısmen de olsa yuvaya dönüyor
0

Facebook’un taşınabilir tarafta sohbet modülü ayırma kararı almasından sonra Messenger başka bir uygulama olarak hayatına devam etmişti. Bununla birlikte Facebook’un uygulamayı kısmen de olsa tekrar kendi bünyesine almayı planladığı ortaya çıktı.

Temel manada sohbet

Firma kendisine ilişkin bir geliştirme platformuna ve kaynaklara sahip olması gayesiyle Messenger modülünü 2011 yılında farklı bir uygulama haline getirmişti. Şirket hesapları, sohbet botları, yapay zekâ dayanağı, küçük oyunlar üzere pek çok yenilik ile Messenger en az Facebook kadar ilgi görüyordu.

Bununla birlikte iki sözlük bir sohbet için bile kullanıcıların farklı uygulamaya geçiş yapması tenkit konusuydu. Facebook’un bu tenkitleri dikkate alarak değerli bir güncelleme hazırladığı ortaya çıktı.

Yeni güncellemeyle birlikte Facebook ana uygulaması içerisinde arkadaşlarınız ile yalnızca metin tabanlı sohbet etmek isterseniz özel bir sohbet modülü açılıyor. Böylelikle vakit kaybı yaşanmıyor. Bunun haricinde içerik göndermek yahut oyun oynamak için tekrar uygulamaya geçiş yapmak gerekiyor.

Temel anlamda Facebook uygulamasına bir sohbet işlevi kazandıran firmanın gelecekte büsbütün Messenger platformunu bünyesine katıp katmayacağı merak konusu çünkü 2020 yılında Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere ortak bir sohbet platformu oluşturmak istediği biliniyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir