1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Türkiye’de RFID Kesimi ve Takipsan

Türkiye’de RFID Kesimi ve Takipsan
0
Takipsan Bilişim Teknolojileri ve Ticaret A.Ş.’nin öncülüğünde devam eden Türkiye’de RFID Teknolojileri üretimi ve tahlil uygulamaları YERLİ MALI ibaresi ile sürat almaya başladı. Firmanın donanım ve yazılı kendisine ilişkin olan rfid endüstriyel donanımları yurt içi ve yurt dışı platformlarda epeyce ilgi buldu ve eserlere olan ilgi ise gün geçtikçe artmakta. Bilhassa dokuma dalına odaklanmış ar-ge çalışmaları her geçen gün farklı dal uyarlamaları ile devam ediyor.
Tekstil dalının kronikleşmiş sorunu olan yanılgılı envanter sayımları, depo düzenlemeleri, yanlışlı yanlış yahut eksik sevkiyatlara yönelik RFID etiket , kendi üretim RFID donanım ve kendi yazılımları ile tahliller sunan firma kulvarında Türkiye’de rakipsiz olarak yola devam ediyor.
Takipsan, RFID Teknolojisi temelinde IOT, Perakende Mağazacılık Uygulamaları ve Endüstriyel Otomasyon alanlarında hizmet vermek gayesiyle 2011 yılında İzmir’de kurulmuştur.
Üretim ve Lojistik süreçlerinde yüksek performanslı endüstriyel aygıtlar geliştiren Takipsan, alanında ihtilal niteliğinde olan gizlenebilir RFID güvenlik antenleri, stok takip aygıtları ve taşınabilir satış uygulamaları ile perakende kesiminde tüm gereksinimlere karşılık verebilecek eserler sunmaktadır. RFID teknolojisinin anahtarı olarak nitelendirebileceğimiz RFID etiketler için; en yanlışsız eser, en yanlışsız hizmet, en hakikat maliyet prensibiyle dünyanın önde gelen üreticileri ile kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda eser geliştirmekte ve tedariğini sağlamaktadır. 2016 yılında İstanbul Ofisi ile faaliyetlerine sürat kazandıran Takipsan, isminden kelam ettirecek projeler geliştirmeye devam etmektedir.
Takipsan’ın tasarım ve üretim evrelerini kendi bünyesinde ve kendi mühendisleri ile yaptığı eserleri ortasında; RFID Bus Station, RFID Tunnel Station, RFID Big Deskstation, Deskstation 2, RFID Donkey Station, RFID Box Station, RFID Rover Station, RFID Jetpack 2,  RFID Alarm EAS 1 bulunmakta.
AR-GE çalışmaları ortasında ise RFID Anten Tasarımı, RFID Etiket Tasarımı ve Üretimi, RFID Elektronik Denetim Kartları, RFID Eser Dizaynlarına yer verilmektedir.
Sunduğu tahliller ortasında; RFID Eser İdaresi, RFID Kumaş Depo Takibi, RFID Perakende İdaresi, Akıllı ve İnsansız Kantar, RFID Çocuk Kulübü Takip Sistemleri, RFID Spor Salonu İdaresi, RFID Damacana Takip Sistemi, RFID Dokumacılık Numune Takibi, RFID Lojistik İdaresi, RFID Otopark Sistemleri, RFID Çamaşırhane Tahlilleri, RFID Demirbaş İdare Sistemleri, RFID Oto Servis Takip Sistemi, RFID Kuyum bulunan Takipsan tıpkı vakitte kendi bünyesinde bulundurduğu; Laundry ID, Alarm ID, FLYRFID, Smartgate, Akıllı Kantar, Track GYM, Damacana Denetim, Sonçağ Palet ve Vega Güvenlik ile de bölümde göz dolduruyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir