1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Ağ Geri Bildirim Analizinin Kazandırdıkları

Sosyal Ağ Geri Bildirim Analizinin Kazandırdıkları
0
Sosyal Ağ Geri Bildirim Analizinin Kazandırdıkları
Sosyal Ağ Geri Bildirim Analizinin Kazandırdıkları

Bir pazarlamacı olarak, sosyal ağların işletmeniz üzerindeki yüksek etkisini ve potansiyelini anlamak uzun sürmez. Ayrıca sosyal ağlar‘daki içeriğin sizin kontrolünüz altında değildir. Ve esasen sosyal ağ‘ın büyük popülaritesine ve büyümesine katkıda bulunan içeriğin ifade ve yükleme özgürlüğü olduğu gerçeğini kabul edeceksiniz. Şirketler, çevrimiçi topluluklar oluşturmak ve sürdürmek ve böylece yeni ürün lansmanları veya promosyon kampanyaları etrafında bir vızıltı oluşturmak için profesyonel danışmanlar ile çalışırlar. Ancak, ürününüzün yanı sıra şirketiniz için itibar kazanmak, mevcut ve potansiyel müşterilerinizin bulunduğu sosyal ağlarda sürekli katılım ve katılımı gerektirir.

Sosyal ağlar ile ilgili tartışmalar ve yayınlar, örgütün yaptığı sözleri ve etkilediği gerçek teslimatı yansıtır. Başka bir deyişle, platform, müşteri beklentileri ile yapılan gerçek deneyim arasındaki farkın altını çiziyor. Şirketler bu tür geri bildirimleri dinlemek, anlamak ve anlamak için iyi bir şey yapar ve eksikliklerin karşılanmasını sağlamak için bunlara göre hareket ederler.

Sosyal ağlar ‘da geribildirim analizi

Sosyal ağlardan gelen geri bildirimler, ürün geliştirmede, etkili müşteri hizmetlerinde ve müşterileri ilgilendiren diğer tüm alanlarda kullanılabilecek pazarlamacılar ve kuruluşlara çok sayıda bilgi ve veri sağlayabilir. Doğru geribildirimi toplamak için, ağ tartışmalarından toplanan bilgileri ayrıntılı olarak analiz etmek ve verileri usulüne göre tablolamak gerekir. Müşterilerden gelen geri bildirimleri, metin mesajları veya mesajlar, ses klipleri, fotoğraf veya video biçimindeki görseller gibi çeşitli biçimlerde bulabilirsiniz. Bunların tümü, müşteri geri bildirimlerine referansla birlikte derlenerek, analiz edilmelidir.

Sosyal ağ içeriğinden müşteri geri bildirimlerini analiz etmeye başlamadan önce, dahili olarak birkaç soru oluşturmak veya cevaplamak önemlidir. Birincisi ve en önemlisi, Organizasyonun taahhüt ettiği temel vaatleri tanımlayıp tanımlamalıdır. İkincisi, müşterinin algılanan ihtiyaç ve beklentilerini belirtmek ve vaatin müşteri beklentilerini nasıl karşılayabildiğini açıklamak önemlidir. Bu iki noktadan yola çıkarak, satış ve satış sonrası hizmet sırasında, gerçek teslimat ve satış noktası deneyimini, müşteri ile iletişim sürecini kapsayacak şekilde hedefler listesi daha da geliştirilebilir. Müşterilerle olan ilgisine atıfta bulunarak verilen sözlerin her birine bir değer atamak ve aynı şeyi ölçmek uygun olacaktır. Son olarak, geribildirim analizinden elde edilebilecek çeşitli bölümleri tanımlayın ve gerekliliklerini not edin.

Geri bildirim analizi kapsamı ve yöntemi tanımlandıktan sonra, geri bildirim verileri analiz edilebilir ve trendler belirlenebilir. Bu geri bildirim analizi pazarlama, reklamcılık, müşteri hizmetleri ve operasyon departmanlarının yanı sıra Ar-Ge ve ürün geliştirme ekibi için çok büyük bir değere sahip olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir