1. Anasayfa
 2. Pazarlama

Yeni Başlayanlar İçin 7 Sıradışı Pazarlama Stratejileri

Yeni Başlayanlar İçin 7 Sıradışı Pazarlama Stratejileri
Satış teknikleri ve pazarlama teknikleri konusunu inceliyoruz. Pazarlama stratejileri bir şirketi ayakta tutan en önemli yapılardan birisidir.
0

Pazarlama ile öne geçmek ister misiniz? Pazarlama stratejileri ile öne öne çıkmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Rakipler; siz bu blogu okurken dahi viral videolar yapmak, rakiplerin önüne büyük duvarlar örmeye çalışmak, iş dünyasını kendileri pazarlama ve insanların dikkatini çekmek için birçok şey yapıyorlar. Senin de buna katılmanın zamanı geldi.

Sosyal medyadaki varlığınızı iyileştirmek ve ticari fuarlarda pazarlamak gibi normal pazarlama yöntemlerinin yanı sıra, başlangıçlarınızı diğerlerinden ayırmak için kullanabileceğiniz 7 pazarlama stratejisi sunmaktayız.

Avantajınız Reddit Kullanarak Arttırın

Birçoğu, ho-hum pazarlama yöntemlerine odaklanarak odaklanmış kullanıcı tabanlarının çoğunu kaçırmaya meyillidir. İşte internetin ön sayfasında pazarlamaya devam edeceksen, Reddit ile bunu yapabilirsin.

 1. Niş ve izleyicilerinizi bulun
 2. Doğru alt klasörü seçmelisiniz.
 3. Reddit’te ücretli reklamları deneyebilirsiniz. Reddit Reklamları, hedef kitlenize ulaşmazsanız dahi marka bilinirliğinizi arttırmanın harika bir yoludur.
 4. Aktif bir redditor olun – “Bu Linki Burada Bırakıp Gidiyorum” yaklaşımı asla işe yaramaz ve bunu Reddit’te asla denememeniz gerekir. Bunu yapmanın tek yolu aslında ilgili ve kaliteli içeriğe katkıda bulunmaktır.

Reddit, paylaşımları, görüntüleri ve videoları paylaşmak için benzer düşünceli kullanıcıları bir araya getiren bir topluluklar topluluğudur. Ancak forumlardan farklı olarak Reddit, kullanıcıların paylaşımlara oy vermesine olanak tanır; oylama, sıralamada sizi daha yüksek seviyelere çıkarır, daha da fazla pozlama ve tersi olma şansını arttırır. Bu, ilgili veya önemli olan gerçek haber ve bilgilerin genellikle ön sayfaya ulaşma ve binlerce kullanıcı tarafından yönlendirilme eğiliminde olduğu anlamına gelir.

Aylık 330 Milyonun üzerinde ziyaretçisiyle, Reddit şu anda dünyanın en çok ziyaret edilen 6. web sitesi olarak gösteriliyor. Reddit ayrıca, kullanıcı başına ortalama 16 dakikalık bir ziyaret süresiyle, kullanıcı tutma oranlarının oldukça yüksek olması nedeniyle, insanlar başka herhangi bir siteden daha uzun süre kalma eğilimindedir.

Reddit Pazarlama Başarı Hikayesi

Sakal bakım ürünleri satan bir çevrimiçi şirket olan BeardBrand , doğru yapılan Reddit pazarlamaya bir örnektir.

R / beards alt dizinine gittiler (şaşırtıcı olmayan bir şekilde), ortak bir ilgi alanı buldular ve sorularına cevap vermeye ve yorumlarıyla etkileşime girmeye başladılar, ancak sitelerine hiçbir bağlantı yoktu!

Kullanıcılar soru sormaya başladığında, Beardbrand cevaplamak için oradaydı. Asla kendilerini pazarlamadılar. Topluma katkıda bulunarak güven ve güvenilirlik kazanıyorlardı.

BeardBrand CEO’nun Reddit profiline bakarsanız, Reddit topluluğuna ne kadar değer verdiğini görebilirsiniz.

63.000’lik Karma puanları ile (Karma, size daha fazla güvenilirlik kazandıran, topluma katkıda bulunduğunuzu gösteren yükseltten elde ettiğiniz puanlardır), insanlar markaya güvendi ve ürünlerini kendi başlarına denemeye istekliydi. Organik müşteriler hakkında konuşun!

Yalnızca Davetli Bir Erişimle Başlayın

Bir ürün veya hizmet için “Yalnızca Davet Et” erişimi oluşturarak, bir münhasırlık duygusu yaratma eğilimindedir.

“Sadece davet et” yöntemini kullanmayı planlıyorsanız, elinizde güvenilir bir ürün olduğundan emin olun (bir beta bile olabilir) ve kullanımdaki ani değişikliklerle başa çıkmaya hazır olun.

Pazarlamanızı yürütmek için insanların FOMO’sunu (Eksik Kayıp Korkusundan) yararlanıyorsunuz. Bir münhasırlık ve kıtlık duygusu yaratarak, insanların ruhları, eylemi kaçırmama eğilimindedir ya da en azından, yaygara hakkında ne olduğunu anlamaya çalışır.

Ancak, “Yalnızca Davet Et” in düşünmenin kolay olduğunu, ancak uygulanması için oldukça çaba sarf ettiğini biliyor musunuz? Söz verdiğin şeyi sunabilmeli ve davetliler aracılığıyla erişimi olan herkese verebilmelisin.

Bu, birçok kullanıcı tarafından ilk kullanıcı grubunu elde etmek için kullanıldı.

Bir e-posta başlangıcı olan posta kutusu, büyük bir büyüme sağlamak için yalnızca davetli bir e -posta stratejisi kullandı. Başlamak için, kullanıcıları sitelerine yönlendiren etkileyici bir demo videosu hazırladılar. Sitelerinde önlerinde kaç kullanıcının bulunduğunu göstererek, “Arkadaşlarınız veya aileniz de kullanıyor olabilir, bu listeye hızlı bir şekilde erişin” diyen bir tür sosyal kanıt yarattı.

Eşantiyon

Ürünlerinizi hediye olarak pazarlamak, kelimeyi yaymanın harika bir yoludur. Marka bilinirliğini daha kolay ve daha az çabayla öğrenmenize yardımcı olur.

Yarışmalar ve zorluklar sizin için belirlenmiş bir kullanıcı tabanına sahip olmanızı gerektirse de, çekilişler herkes tarafından yapılabilir ve pazarlamaya yeni başlayanlar için harikadır.

Uygun gördüğünüz herhangi bir şekilde bu konuda gidebilirsiniz, ancak önceden planlanmış olsanız fayda sağlar. Bu, yarışmalarınızı tasarlama yolunda odaklanmayı kaybederseniz pistte olmanıza yardımcı olur.

İşte başlamanıza yardımcı olacak yarışma pazarlama planlamasındaki kilit aşamalar:

 1. Strateji: Kitle pazarınızı bulmak için yola çıkın. Belirlendikten sonra, yarışmayı tutma hedefinizi ve izleyicilerinize iletmek istediğiniz mesajı tanımlayın.
 2. Ödül verme: Hedef kitleniz için değerli bir ürününüz olduğundan emin olun veya bir ürün oluşturun.
 3. Uygulama: Planınızı gerçekleştirmeden önce, yarışmanızın siteler tarafından belirlenen yarışmalarla ilgili tüm kurallara uyduğundan emin olun. Kullanıcı dostu hale getirmeye odaklanın. Pazarınız, izleyicileriniz ve programınıza alım hakkında daha fazla veri kazanmak için yarışmayı kullanın.

Dove, benzer bir taktik kullandı ve Facebook’ta, hayranlarından arkadaşlarının adıyla bir form doldurmalarını ve onları güzelleştiren iki şey yazmalarını istedikleri bir yarışma düzenledi. Yarışmanın kazananlarına Dove’un bir sonraki yüzü olma şansı verildi.

Bu yarışma sadece çok dikkat çekti, aynı zamanda doğru şekilde tüketicilere ulaştı. Kampanya, satışlarını ve farkındalıklarını markalarına ve daha yeni girişimlerine yönlendirirken, şirketlerinin hedeflerini vurguladı.

Gelişmiş SEO

“Gelişmiş” teriminin sizi engellemesine izin vermeyin. Aramada ilk olarak görünmek yolun sonu değil. Arama Motoru Sonuçları Sayfalarının (SERP’ler) üzerinde durmak için, sitelerinizi sürekli olarak uyarlamanız ve geliştirmeniz gerekir.

Şu anki trafikten daha güvenilir bir şekilde faydalanmanın yollarına gitme zamanı geldi. Sitelerinizin daha da üst sıralarda yer almasını dört gözle bekleyebilirsiniz:

 • “Kaliteli” backlinklerin alınması – spam sitelerin geri backlinklerin bağlantılarını devre dışı bırakın.
 • Gelen trafiği daha düşük dereceli sayfalara ve sitelere yönlendirin.
 • Latent Semantic Index (LSI) ve Long Tail anahtar kelimelerini yayınlarınıza ve sitelerinize dahil edin.
 • Daha fazla geri kazanmaya çalışın.
 • Daha fazla kapsama almak için Google My Business gibi sitelerde listeleme yoluna gidin.
 • Size daha fazla güvenilirlik kazandırmak için trafik yerlerinde Müşteri Geri Bildirimlerini ve Değerlendirmelerini ekleyin.
 • Sitelerinizi mobil cihazlar için optimize edin.
 • En çok görüntülenen içeriğinizi düzenli olarak güncelleyin.
 • Mümkün olan en iyi alımı elde etmek için eşyaları en uygun zamanda gönderin.

SEO, diğer pazarlama kampanyalarına kıyasla nispeten düşük maliyetlidir. İçeriğinizi hedef kitlesine ulaşmak için optimize etmeyi bilmek, zaman kaybetmeden çekiş kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Ve unutmayın, SEO uzun vadeli bir oyundur.

Algoritmalar değişmeye devam ediyor. Yeni içerik her zaman görünmeye devam eder ve sitelerin sıralamasını etkiler. Yani bir kez SEO yapmak yeterli olduğunu düşünerek razı olmayın.

Sitenizi sık sık optimize etmek için bir şey yapın.

Misafir Blogları

Misafir blogları, kaynaklarınızı ve kendi başınıza başka sitelerde içerik yayınlamak için zaman harcadığından, çoğu kişinin göz ardı ettiği pazarlama yöntemlerinden biridir.

Ancak dikkate almadıkları şey, konuk bloglamadan elde ettiğiniz getirilerdir. Bu, trafiğinizi ve itibarınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Başka bir site için yazdığınızdan, başlangıçlarınızın ne yaptığıyla ilgili bir veya iki kelime ekleyebilir ve girişinize geri bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Ayrıca, insanlar makalelerinizi diğer sitelerde gördüklerinde, sizin standartlarına uymadıkça göndermenize izin verilmediğinden, güvenilirliğinize ve kendinize giriş yapmanız için kredi verir. Bu yüzden daha az bilinen yayınlardan başlayın ve daha sonra alanınızla alakalı olanlara dikkat edin.

Sadece uygun misafir blogları yazarak binlerce müşteriyi kazandığınızı hayal edin. Grafik tasarımını daha uygun ve kullanılabilir bir hizmet yapmak için yaratılmış olan Design Pickle için de durum buydu.

Lansman stratejilerini konuk blogları etrafında topladılar ve pazarlama ve tasarım üzerine blog yazıları yazdılar ve bağlı kuruluş bloglarında yayınladılar. Ancak Reddit’te pazarlamanın aksine, hizmetleri hakkında promosyonlar ve bilgiler sunmayı başardılar.

Bu strateji ile ilk 1.200 müşterisini yakalayabildiler ve lansmandan sadece 2 yıl sonra, 2017 sonunda tekrar eden gelirlerinde 4,7 milyon dolar kazanmaya devam ettiler.

Ürünü Üretmeden Pazar Oluşturma

Bir girişimin pazarlanmasının genel yolu şöyle bir şeye gider:

Öncelikle bir fikir üretmek, doğrulamak, bir ürün / hizmet oluşturmak ve onu başlatmak… ve yalnızca ürününüzü piyasaya sürdükten sonra pazarlamaya odaklanıyoruz.

İşte yapmanız gerekenler:

Bir fikir üretin, doğrulayın, bir ürün / hizmet oluşturun, pazarlayın ve ardından piyasaya sürün.

Hype piyasaya sürülmeden önce pazarlamanın ve inşa etmenin birçok yolu vardır. Reklam panoları, pankartlar, PPC reklamları, e-posta gönderme, ön sipariş verme, piyasadan çıkmış rakiplere para yatırma gibi. Burada sonsuz bir fırsat var. Başlangıç ​​noktanızın nişine uyan şeylere bağlı kalın ve deneyin.

Bir bilgi hazinesi edinmeye devam edersiniz. Ürününüzün ve benzerlerinin alımını ölçersiniz. Daha erken başladığınızda lansmanınız için beklentiniz olur. Ayrıca, piyasaya sürüldüğünde, ürününüz için potansiyel kullanıcı kazanma fırsatından da yararlanabilirsiniz.

Kişisel bir finans uygulaması olan Mint, uygulamalarını yayınlamadan önce 20.000 müşteriyi kazanmak için benzer bir pazarlama stratejisi kullandı.

Bloglarını kullanarak kendilerini pazarlayarak ve finans ipuçlarını, videoları ve haber özetlerini koyarak, uygulamalarını başlatmadan önce bile birçok takipçi kazanmayı başardılar. Nane uygulaması nihayet başlatıldığında, halihazırda mevcut olan 20.000 aboneden oluşan kullanıcı tabanından uygulamaya trafik çekmeyi başardılar.

Rakip Ürünün Kullanıcılarını Dönüştürme

Rekabet iş için iyidir. Rekabet dolaylı olarak neyin işe yaradığını ve şu an piyasada neyin bulunmadığını test etmenizi sağlar.

Peki ya rakiplerinizin kullanıcılarını yakalarsanız?

İşte böyle:

 1. Başlangıç ​​noktanızın hedeflediği pazar sektörlerini düşünün. Hedef pazarınızı ve izleyicilerinizi belirleyin.
 2. Rakiplerinizin neler sunduğunu öğrenin. Sosyal medya pazarınızı değerlendirmek için harika bir araç olabilir.
 3. Mümkünse müşterilerinize, görmek istedikleri mal veya hizmetlerin kullanılabilir olmasını sorun.

Artık müşterilerinizin ne istediği veya rakiplerinizin ne önerdiği hakkında bir fikriniz var. Bu senin analiz kısmın tamamlandı. Mevcut piyasa koşullarında yeterince uygulanabilir ve ekonomik olduğu sürece herhangi bir yöntemi kullanabilirsiniz. Bu:

 1. Eşsiz bir şey sunmak için bulgularınızı geliştirmek – pazardan veya mevcut ürün grubunuzdan eksik olan bir şey.
 2. İlgi alanları rakiplerinizi içeren kullanıcıları hedefleme.
 3. Rakiplerinizin videolarını reklamlarınızla bozma.
 4. Fiyatlarınızı düşürmek – kırmak için yeterli, ancak rekabetin geri kalanını geride bırakacak kadar.
 5. Rakibinizin hataları, daha fazla müşteri kazanmanız için fırsattır.

Entegre bir ödeme platformu olan WePay, son puanları takip etti. Rakiplerin kusurlarından yararlanmak için müşterilerin sayısının% 255 artırılmasına yardımcı olan ustaca bir pazarlama eylemi kullandılar.

En büyük rakipleri olan PayPal’ın, bazı üyelerinin hesaplarının dondurulması konusunda geçmişte bazı olumsuz tanıtımları olduğunu öğrendiler. Bu nedenle, herkesin PayPal hesaplarının donma ihtimalini ve WePay sistemini kullanıyorlarsa hesap donması sorununu yaşamayacaklarını bildirmeye karar verdiler.

Ve sadece bunu yaptılar:

İçinde donmuş para olan büyük bir buz bloğunu ve müşterileri ve geliştiricilerin katıldığı bir PayPal konferansına “PayPal Hesaplarınızı Dondurur” diyen bir mesaj verdiler.

Bu dublör, anında haber ve medya kuruluşlarından geniş kapsamlı kapsama almalarına neden oldu. Bu da onların kazanmalarına neden oldu:

 • Haftalık trafikte% 300 artış
 • Kayıtlarda% 225 artış

Oldukça etkili bir dublör – sayılar kesinlik diyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir