1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Samsung Galaxy View 2’nin özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı

Samsung Galaxy View 2’nin özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı
0

 

Yaklaşık iki gün evvel, resmi kaynaklar tarafından paylaşıldığı bedellendirilen Galaxy View 2’ye ilişkin render manzaraları internete düşmüştü. Aygıta ilişkin kimi özelliklerin de belirtildiği paylaşımın akabinde ABD’li GSM operatörü AT&T nihayet esere ilişkin bir görüntü paylaştı.
 

Paylaşılan görüntü sonrasında daha net bilgilere ulaşılan aygıtın dış görünüm olarak selefinden en büyük farkları ekran boyutunda ve art kapağında yatıyor. Eski modelde 18.4” boyutunda bir panelin kullanıldığı aygıtın yeni modelinde bu sefer 17.3” boyutunda ve 1080p çözünürlük sunan bir ekran tercih edilmiş. Daha ergonomik olduğu söz edilen menteşeli art kapak ise katlandığında 30 derecelik bir açıyla kullanılabilir hale getirilmiş. Böylelikle tablette yazı yazmanın çok daha kolay olacağı söz ediliyor.

Orta sınıf donanım 

Donanım ayağında ise işlemci olarak 1.6 GHz saat suratında çalışan,  orta düzey ve sekiz çekirdekli Exynos 7884 CPU kullanıldığı söylenirken, bellek ölçüsü ise 3GB ile hudutlu tutulmuş. Cihazın 64GB dâhili depolama ile geleceği ve microSD kart dayanağı ile bu alanın 400GB düzeylerine çıkarılabileceği belirtiliyor. Küçük çaplı bir televizyon olarak da kullanılan aygıt, ses tecrübesi konusunda ise Dolby Atmos dayanağı sunan dörtlü bir hoparlör paketi içeriyor. Aygıtın ön kamerası ise 5MP çözünürlüğe sahip.

 

Android uygulamalarının yatay ve dikey görüş açısıyla kullanılmasına müsaade veren tabletin USB tip C temasından beslenen 12,000 mAh batarya ile geleceği belirtilmiş. Son olarak,  AT&T’nin NumberSync özelliğini destekleyen tablet ile telefon görüşmeleri de yapılabileceği ve aygıtın kontratlı fiyatının 730 dolar olacağı tabir edilmiş.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir