1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Samsung birinci günden ekranları kırılan Galaxy Fold modelleri hakkında açıklama yaptı

Samsung birinci günden ekranları kırılan Galaxy Fold modelleri hakkında açıklama yaptı
0
Derinlemesine yapılan sağlamlık testlerine karşın dün ortaya çıkan raporlara nazaran birden fazla Galaxy Fold inceleme ünitelerinin ekranları kırıldı. İnternette aygıt hakkında bilgiler yayılsın ve incelemeler yapılsın diye dağıtılan bu ünitelerde böylesine sorunların ortaya çıkması büyük sorun.
Konuyla ilgili olarak açıklama yaparak “sorunlu üniteleri özel olarak inceleyerek sorunun temelini tespit edeceğiz.” diyen firma, WSJ’den Joanna Stern’e nazaran 26 Nisan’daki satış tarihinde rastgele bir erteleme yapmadı. 

Samsung açıklaması:

“Az sayıdaki Galaxy Fold örnekleri medyaya inceleme gayeli sağlanmıştı. Ekranla ilgili olarak aldığımız birkaç rapordaki kelam konusu aygıtlar özel olarak inceleyip sorunun kökünü bulacağız. 
Ayrıca, birkaç inceleme uzmanı aygıtın ekranında yer alan üst tabakayı soyduklarını ve ekrana bunun ziyan verdiğini iletti. Galaxy Fold’un ana ekranı hami bir üst katmana sahiptir ve ekran yapısının bir kesimini oluşturur. Bu katmanın soyulması ya da yapıştırıcı eklenmesi ekrana ziyan verebilir. Bu bilginin tüketicilere açıkça sunulduğundan emin olacağız.” 
1.980 dolarlık fiyatıyla katlanabilir teknolojniin birinci yaygın eseri olan Galaxy Fold’dan bu türlü bir skandal ortaya çıkması son derece üzücü. Teknolojinin gelişmesine daima birlikte tanıklık ettiğimiz bu yıllarda Huawei’nin de eseri umarız benzeri bir sorundan muzdarip olmaz. Samsung konusunda ise sorunun çözülüp kullanıcılara aygıtın o denli sunulması en âlâ yol olacaktır.
Düzenleme: Galaxy Fold ekran sorunlarının hepsi üst tabakanın soyulmasından değil, bilinmeyen sebeplerden de meydana gelmiştir. The Verge muhabiri Dieter Bohn’un deneyiminde ekranın altında bir çıkıntı (tahminen ortaya toz girmesinden) oluşmuş ve hasar gözle görülür hâle gelmiştir. Samsung’un incelemesi bu olay üzerinde de devam ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir