1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Samsung, ekran sıkıntıları nedeniyle Galaxy Fold’un Çin lansmanını erteleyebilir

Samsung, ekran sıkıntıları nedeniyle Galaxy Fold’un Çin lansmanını erteleyebilir
0
Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan haberlerinden biri de, Samsung‘un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold‘un ekran sorunuydu. Telefonu inceleyen birçok teknoloji sitesi editörü, aygıtın ekranında sorunlar yaşadı ve hatta kırılmaya kadar giden makus sonuçlar meydana geldi. Gelen haberlere bakılırsa, Samsung bu sorunları gözden geçirmeye karar verdi.

Problem, göründüğünden büyük olabilir

Özellikle 2 bin dolarlık fiyatıyla dikkat çeken Galaxy Fold’un, şimdi yolun başındayken bu derece büyük sorunlarla gelmesi Samsung’u düşündürüyor. Şirket aygıtın ekranında yaşanan meseleleri çözmek için Çin’de yapılacak olan iki lansmanı büyük bir ihtimalle erteleyecek. Yaşanan bu gelişme, Samsung’un çok da önemli bir sorun olarak göstermediği Galaxy Fold’un ekranlarındaki sorunun düşünüldüğünden önemli olduğuna işaret ediyor.
Samsung hususla ilgili bir açıklama yapmadı ancak gelen haberlere nazaran şirket, Galaxy Fold’un ekranında yer alan koruyucu tabakanın, kullanıcılar tarafından ekran hami olarak algılanıp çıkarılmasına bir çözüm bulmak istiyor. Argüman edilen bu gecikme şimdilik Çin için geçerli ve diğer ülkeleri etkileyip etkilemeyeceği ise şimdi muhakkak değil.
GÜNCELLEME: Haberi yayına almamızdan kısa bir müddet sonra, Samsung Çin’deki Galaxy Fold lansman etkinliklerini ertelediğini resmi olarak duyurdu. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir