1. Anasayfa
 2. Pazarlama Haberleri

FreeWheel, CTV envanterinde geniş ölçekte adreslenebilir kitleler sunmak için Lotame ile iş birliği yapıyor

FreeWheel, CTV envanterinde geniş ölçekte adreslenebilir kitleler sunmak için Lotame ile iş birliği yapıyor
0

Televizyon reklamcılığı endüstrisine yönelik küresel bir teknoloji platformu olan FreeWheel, EMEA’daki ürün paketi genelinde izleyici verilerini genişletmek için küresel kuruluşlara yönelik veri zenginleştirme çözümleri sağlayıcısı Lotame ile ortaklık kurdu.

FreeWheel, Lotame Data Marketplace’in hedef kitle verilerinin genişliğini ve derinliğini kullanarak adreslenebilir hedef kitleleri geliştirebilecek ve bölgedeki video reklam alıcılarına ulaşabilecek.

Lotame Data Marketplace’ten gelen çerezsiz, davranışsal, demografik ve satın alma amacı verileri, FreeWheel’in birinci sınıf video medya satış evi AudienceXpress ve programatik satın alma platformu Beeswax’e entegre edilecek. Alıcılar, tüm premium video envanterinde kesin hedef kitle profillerinden ve hedeflemeden yararlanacak, ancak bunda öncelikli olarak bağlantılı TV’ye (CTV) odaklanılacak.

FreeWheel ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Matt Clark şunları söyledi: “FreeWheel olarak misyonumuz, markaların ve ajansların, gizlilik öncelikli çözümler aracılığıyla toplam video reklamcılığının inanılmaz potansiyelinden yararlanmalarına yardımcı olmaktır.

“EMEA’da kitle hedeflemeyi geliştirmek için hem ölçek hem de doğruluk sunan bir veri ortağına ihtiyacımız vardı ve bunu Lotame’de bulduk. Alıcıların yeni genişletilmiş hedef kitlemizle uygulamalı olarak tanışması bizi heyecanlandırıyor.”

Lotame CTV başkanı Hunter Terry şunları söyledi: “Üçüncü taraf çerezler aşamalı olarak kullanımdan kaldırılırken, alıcılar geniş ölçekte hassas hedef kitle hedeflemesi için yeni yollar arıyor.

“CTV, yüksek ilgi gören, premium yerleşimler için idealdir ancak daha geniş dijital ekosistemle bağlantısının kopmuş olduğunu hissedebilir. FreeWheel, Lotame Data Marketplace’ten güvenilir ve ölçeklendirilmiş izleyici verilerini getirerek, TV ve dijital reklamcılık arasında her iki dünyanın da en iyisi olan CTV’nin tüm potansiyelini açığa çıkaracak.”

Önde gelen küresel markaların bu gibi konuları şahsen tartıştığını duymak ister misiniz? Dijital Pazarlama Dünya Forumu (#DMWF) Avrupa, Londra, Kuzey Amerika ve Singapur hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir