1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Evolution Equity Partners’dan, yapay zekaya 1,1 milyar dolar

Evolution Equity Partners’dan, yapay zekaya 1,1 milyar dolar
0

HANDE BERKTAN

Siber güvenlik son vakitlerde kuvvetli bir süreçten geçti; bölüme yapılan yatırımlar evvelki yıla nazaran yüzde 40 oranında düştü. Fakat güzelleşmeye dair umut verici işaretler, yatırım haberleri gelmeye başladı.

New York merkezli yatırım şirketi olan Evolution Equity Partners, 1,1 milyar dolarlık bir siber güvenlik ve yapay zeka fonu başlattığını duyurdu.

Evrim Teknolojisi Fonu III ismi verilen fona, bağımsız yatırımcılar, sigorta şirketleri, vakıflar ve melek yatırımcıların iştirakiyle büyük bir talep geldi. Evolution’ın Kurucu Ortağı Richard Seewald “Pazar lideri platformlar oluşturmak için makine tahsili ve yapay zekadan yararlanan siber güvenlik firmalarına ve startuplara 20 milyon ile 150 milyon dolar ortasında değişen yatırımlar gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

Seewald, “Evrim Teknolojisi Fonu III, yatırım periyodunu 12 ay evvel başlatarak halihazırda on beş önde gelen siber güvenlik şirketini destekledi” dedi.

Evolution Technology Fund III ile Evolution’ın stratejisi, toplam 1,1 milyar doların yaklaşık yüzde 75’ini erken büyüme evresindeki şirketlere, yaklaşık yüzde 15’ini sonraki büyüme basamağındaki startuplara ve yaklaşık yüzde 10’unu erken basamaktaki şirketlere ayırmak olacak. Yatırımlar yalnızca Kuzey Amerika’da değil, Avrupa’da da yapılacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir