1. Anasayfa
 2. Pazarlama Haberleri

Dijital Pazarlama Enstitüsü, yapay zeka becerileri açığını kapatmak için Dijital Pazarlamada Yapay Zeka kursunu başlattı

Dijital Pazarlama Enstitüsü, yapay zeka becerileri açığını kapatmak için Dijital Pazarlamada Yapay Zeka kursunu başlattı
0

Dijital Pazarlama Sertifikasyonu sağlayıcısı olan Dijital Pazarlama Enstitüsü (DMI), pazarlamacıların yoğun talebi üzerine Dijital Pazarlamada ilk Yapay Zeka (AI) kursunu başlattı.

Kursu başlatma kararı, DMI’ın 2023’teki en son Üyelik Anketi’nin ardından geldi; bu ankette yapay zekanın, üyelerin önümüzdeki 12 ay içinde geliştirmek istediği en önemli beceri olduğu ortaya çıktı.

Kurs, gençlerden CMO seviyesine kadar her seviyedeki pazarlamacılar için yapay zeka bilgi açığını kapatacak. Uygulamalı pratik derslerin, araç setlerinin ve gerçek dünyadan örneklerin birleşimi sayesinde öğrenciler, önemli bilgiler edinmek ve kampanyaları hassaslaştırmak için yapay zeka teknolojilerinden nasıl yararlanacaklarını öğrenecekler.

Günümüzün en iyi pazarlamacıları yapay zeka devriminden yararlanma fırsatını değerlendiriyor. Bu kurs, meslektekilere, işyerinde yapay zeka teknolojilerini benimsemek için ihtiyaç duydukları kaynakları ve becerileri sağlayarak, tam potansiyellerini gerçekleştirmelerini destekleyecektir.

Kurs, dijital pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, geliştirmek ve optimize etmek, öğrencilerin yapay zeka veri odaklı pazarlamayı anlamalarına ve uygulamalarına yardımcı olmak ve araştırma için ChatGPT ve Stability AI gibi önemli yapay zeka araçlarını kavramak için tasarlanmıştır.

Öğrenciler ayrıca içerik geliştirme, veriye dayalı karar verme, yaratıcı tasarım ve daha fazlasına yardımcı olacak yapay zeka araçlarını kullanacak donanıma sahip olacak.

Çevrimiçi olarak verilen kurs, toplam 5,5 saatlik, kendi hızına göre öğrenme içeriğinden oluşur ve aşağıdakileri içeren dört etkileşimli modüle bölünmüştür:

 • Modül 1 – Yapay Zeka Odaklı Dijital Pazarlama
 • Modül 2 – Yapay Zeka Odaklı Dijital Pazarlamayı Uygulamak
 • Modül 3 – Pazarlamaya Yönelik Yapay Zeka Araçları: ChatGPT, Stabilite Yapay Zekası ve Diğer Akıllı Araçlar
 • Modül 4 – Yapay Zekanın Yönlendirdiği Bir Dünyada Pazarlamacılar için Temel Beceriler

Dijital Pazarlama Enstitüsü CEO’su Ken Fitzpatrick şunları söyledi: “Yapay zeka, tartışmasız on yıldan fazla bir süredir pazarlama sektörünü vuran en büyük trend. Her gün yeni araçlar yayınlanıyor ve yapay zekanın pazarlama stratejilerini geliştirme yeteneği her geçen gün artıyor. Bu kurs, pazarlamacıların bu teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanabilecek araç ve bilgiye sahip olmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

“Dijital Pazarlamada Yapay Zeka kursunun güzelliği, öğrencilerimizin öğrendiği becerilerin kolayca ve anında uygulanabilir olmasıdır; bu, pazarlamacıların ertesi gün çalışmalarını optimize etmek için bilgilerini uygulayabilecekleri anlamına gelir. Bu kurs için pazarlama topluluğundan geri bildirim almak ve öğrencilerimizin yeni becerilerini nasıl uygulayacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Dijital Pazarlama Enstitüsü sertifikası dünya çapında tanınmaktadır ve bir pazarlamacının deneyimine gerçek bir katma değer katmaktadır. İşverenlerin %75’i özgeçmişlerinde DMI sertifikası bulunan adayları işe alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylerken (DMI, Kurumsal Beceri Eksikliği Anketi, 2023), DMI mezunlarının %79’u DMI kursunu tamamladıktan sonraki altı ay içinde terfi aldıklarını söyledi (DMI Mezun Anketi, 2022).

Önde gelen küresel markaların bu gibi konuları şahsen tartıştığını duymak ister misiniz? Dijital Pazarlama Dünya Forumu (#DMWF) Avrupa, Londra, Kuzey Amerika ve Singapur hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir