1. Anasayfa
 2. Pazarlama Haberleri

Canva, İngiltere merkezli tasarım platformu Affinity’yi satın aldı

Canva, İngiltere merkezli tasarım platformu Affinity’yi satın aldı
0

Çevrimiçi grafik tasarım platformu Canva, profesyonel fotoğraf düzenleme, illüstrasyon, grafik tasarım ve sayfa düzenine yönelik ödüllü yaratıcı yazılım paketi Affinity’yi satın aldı.

Bu satın alma, Canva’nın dünyanın en kapsamlı görsel iletişim araçları paketini oluşturma vizyonunu önemli ölçüde güçlendiriyor. Son on yılda, tasarım eğitimi olmayan bilgi çalışanlarının %99’u arasında Canva hızlı bir büyüme kaydettiyse de, Affinity’nin profesyonel tasarım yazılımının entegrasyonu artık tasarım yolculuğunun her düzeyinde ve aşamasında tüm tasarımcı yelpazesinin kilidini açıyor.

Görsel iletişim dünya çapındaki ekipler ve kuruluşlarda statüko haline gelirken, bu satın alma aynı zamanda Canva’nın kurumsal hedeflerini de hızlandırarak, profesyonel tasarımcıların Canva ile kuruluşlar genelinde ölçeklendirmek üzere Affinity ile tasarımlar ve şablonlar oluşturabileceği bir geleceğin kapısını açıyor.

Canva’nın kurucu ortağı ve COO’su Cliff Obrecht şunları söyledi: “Görsel iletişim artık işyerinde her yerde mevcut ve B2B tekliflerimizi geliştiren stratejilere yatırım yapmak işimizin geleceğinin temelini oluşturuyor.

“Satış ve pazarlamadan marka ve yaratıcı ekiplere kadar etkili ve ilgi çekici görsel içerik oluşturma ihtiyacı artıyor. Affinity ekibi inanılmaz düzeyde yetenek ve teknolojiyle geliyor ve birlikte bir sonraki aşamaya girerken onları Canva’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Profesyonel tasarımcıları güçlendirmek
Affinity, tasarımcılara etkili ve uygun maliyetli bir şekilde yüksek kaliteli içerik üretme olanağı sağlama vizyonundan doğmuştur. Affinity yaratıcı ürünler paketi, 10 yıl içinde profesyonel tasarımcılara güçlü deneyimler sunmasıyla sevildi ve tanındı. Bu, profesyonellerin ihtiyaç duyduğu tüm fotoğraf ve vektör düzenleme görevlerini yerine getiren son derece hızlı ve son derece duyarlı araçların sunulmasını da içerir.

Bugün, dünya çapında üç milyondan fazla kullanıcı, karmaşık çok katmanlı grafiklerden ayrıntılı teknik diyagramlara, sanat ve illüstrasyonlara, logolara, maketlere, belgelere, dergilere ve çok daha fazlasına kadar her şeyi oluşturmak için Affinity’yi kullanıyor.

En yeni donanımlar için tasarlanan ve gerçek hayattaki profesyonel iş akışlarını kolaylaştıracak özelliklerle dolu olan Affinity’nin her şey dahil fotoğraf düzenleme, grafik tasarım ve masaüstü yayıncılık ürünleri, çok yönlülük ve hassasiyet isteyen fotoğrafçılar ve tasarımcılar için güçlü, uygun maliyetli ve abonelik gerektirmeyen bir çözüm olarak hizmet ediyor .

Temel ürünleri (Affinity Designer, Affinity Photo ve Affinity Publisher), macOS, Windows ve iPadOS’te ışık hızında performansları ve platformlar arası kusursuz uyumluluklarıyla övgü topladı. Affinity bugüne kadar aralarında Apple Tasarım Ödülü, Mac ve iPad için Yılın Apple Uygulaması ve Yılın Microsoft Uygulama Geliştiricisi’nin de bulunduğu çok sayıda sektör ödülü kazandı.

Canva’nın büyüme dalgası devam ediyor
Şimdi ikinci on yılına giren Canva, basit ve etkili tasarım modeline öncülük etti ve şu anda 190 ülkede 175 milyondan fazla kişi tarafından 100’den fazla dilde kullanılıyor. Görsel iletişim her türlü sektör ve kuruluş için bir zorunluluk haline gelirken, son birkaç yılda Canva’nın bu alanda önemli ilerlemeler kaydettiği görüldü ve Canva’nın Görsel Paketinin Eylül 2022’de piyasaya sürülmesiyle desteklendi.

O zamandan beri şirket 90 milyondan fazla yeni kullanıcı ekledi ve yalnızca 18 ayda dokuz yıllık bir büyüme kaydetti. Affinity’nin satın alınması, profesyonel tasarım pazarına genişleyerek Canva’nın tasarım araçları sunumunu artıracak.

Canva, yalnızca profesyonel tasarımcıların ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda deneyimlerini geliştirip ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlamak için Affinity paketine yatırım yapmaya devam edecek. Canva ve Affinity birlikte, her türden tasarımcının hedeflerini güçlendirmek için oluşturulmuş güçlü bir kombinasyon olacak.

Affinity CEO’su Ashley Hewson şunları söyledi: “Affinity’nin başlangıcından bu yana misyonumuz, yaratıcı kişileri tüm potansiyellerini ortaya çıkaracak araçlarla güçlendirmek, yenilikçiliğin ve sanatın geliştiği bir topluluğu teşvik etmek oldu.

“Hem erişilebilir hem de uygun fiyatlı, profesyonel düzeyde yaratıcı yazılımlar sunarak statükoya meydan okumak için yorulmadan çalıştık. Canva’nın herkesi yaratma konusunda destekleme taahhüdü bu değerlerle mükemmel bir şekilde örtüşmektedir. Canva ailesinin bir parçası olacağımız için daha fazla heyecanlı olamazdık ve birlikte neler başaracağımızı görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Önde gelen küresel markaların bu gibi konuları şahsen tartıştığını duymak ister misiniz? Dijital Pazarlama Dünya Forumu (#DMWF) Avrupa, Londra, Kuzey Amerika ve Singapur hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir