1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Binance kendi ağını kullanıma açtı, birinci üye Mithril sıçrama yaptı

Binance kendi ağını kullanıma açtı, birinci üye Mithril sıçrama yaptı
0

Kripto para dünyasında adeta hâkim öge haline gelen ve her hareketi piyasada çalkalanmalara neden olan Binance borsası, bulunduğu ülke Malta’yı da piyasanın hâkimi haline getirdi. Borsa piyasaları sallamaya devam ediyor.

Kripto paranın patronu

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin SV ünitesini süreçten kaldırarak 50$ düzeyine kadar gerilemesine neden olan Binance işvereni Changpeng Zhao ya da kısaca CZ, kendi ana blok zinciri ağını da hayata geçirdi.

Binance Chain ağına birinci dahil olan Mithril vaya MITH birimi yüzde 100 civarında bir yükseliş yakaladı ve dikkatleri üzerine çekti. Dün sabah saatlerinde 0.045$ civarında süreç gören MITH, ağa geçiş ile birlikte patlama yaptı ve 0.085$ düzeylerine kadar yükseldi. Hali hazırda 0.73$ civarında süreç görüyor.

Diğer taraftan borsanın ünitesi BNB de 22$ düzeyine çıkarak rekor kırdı. Piyasada birinci 5 listesini zorlayan BNB ünitesini daha üstlerde göreceğiz çünkü CZ bu hususta hayli kararlı. Esprili bir lisanla BNB’nin 1000$ düzeyine bile çıkabileceğini söyleyenler mevcut.

Elbette bu yaşanananlar CZ’nin hâkim gücünü göstermesi ve Ethereum ağına meydan okuması manasını taşıyor. Binance ağı yeni projeler ve borsalar için bir fırsat olacak. Esasen MITH ünitesinin yaşadığı yükselişten sonra ilgi artacaktır. Birtakım kaynaklar CZ’nin Ethereum’u borsadan kaldırmayı göze alacak kadar hırslı olduğunu belirtiyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir