1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apple Watch tekrar hayat kurtarmasıyla gündemde

Apple Watch tekrar hayat kurtarmasıyla gündemde
0

Apple Watch diğer akıllı saatlere kıyasla sıhhat özelliklerine çok daha fazla kıymet veriyor. Bunun sonuçlarını daha öncesinde hayat kurtarma vakalarıyla gördük. Yeniden gibisi bir hayat kurtarma olayı Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Vücudu şoka girmeden evvel uyardı

Tüm ayrıntıları Reddit’de paylaşan Apple Watch kullanıcısı saatinin düzensiz kalp atışıyla ilgili uyarıda bulunduğunu belirtiyor. Bu ihtar bildirimlerini gördükten sonra anında acil servisi aramış. Acil servis konuta vardığında vücudu şokta olmasına karşın evvelden haber vermesi sayesinde anında müdahale yapılabildiğini söylüyor. Kullanıcının açıklamasının bir kısmı şu halde:

“Yatağımda uzanıp televizyon izliyordum. Apansız Apple Watch bana sistemsiz kalp atışımla ilgili bildirimler yollamaya başladı. Acil servisi aradım. Vardıklarında bedenim şoktaydı. Bildirimler gelene kadar kendimi düzgün hissediyordum. Sıhhat vazifelileri taşikardi meselem olduğunu söylediler. Belirli bir müddet sonra bayıldım ve hastane yatağında gözümü geri açtım.”

Hastanede hekimler tarafından yapılan EKG testlerinde de kimi anormalliklere rastlanması Apple Watch’ın gönderdiği bildirimlerin yanlışsız olduğunu deliller nitelikte. Ayrıyeten Apple Watch’ın taşikardi sorununu tespit edebildiği daha evvelce de biliniyordu. Hasılı Apple Watch bir kişinin daha hayatını kurtarmış oldu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir