1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apple uyardı: iPad Pro kullanıcıları Apple Pencil ve otomobil anahtarlarını birbirinden uzak tutmalı

Apple uyardı: iPad Pro kullanıcıları Apple Pencil ve otomobil anahtarlarını birbirinden uzak tutmalı
0
Apple Pencil dayanak dökümanını yenileyen Apple, kullanıcıların yaşadığı çılgın bir soruna yönelik içerik eklemesi yaptı. Güncellenen dökümana nazaran şayet ikinci jenerasyon Apple Pencil’ı iPad Pro üzerinde şarj ediyorsanız, aracınızı anahtarlığınızı kullanarak açmakta sorun yaşayabilirsiniz.
Bir parazitin, teşebbüsün vahim ve tahminen de komik örneği olan bu durum, Apple Pencil 2. nesil yalnızca şarj edilirken ortaya çıkıyor. Anahtarlıklar ise araca yaklaştığınızda kilidi otomatik olarak açan çeşitten aygıtlar olduğunda bu parazitten etkileniyor. Sanıyoruz ki çok az sayıda kullanıcının başına gelen bu durum, her biçimde dayanak dökümanında belirtilmeye değiyor.
En muhtemel senaryo ise şöyle: üzerinde Apple Pencil şarj olan tabletiniz bir elinizde, otomobil anahtarlığınız öteki elinizde araca yöneliyorsunuz ve kapılar açılmıyor. Bir oburu ise tıpkı iPad Pro konseyimi çantanızda ve tekrar Pencil şarj oluyor. Arabayı açmaya çalışıyorsunuz, lakin hayatta her şey bu kadar kolay değil. Sorunu çözmek için yapılması gerekenler neyse ki çok güç değil. Öncelikle Pencil şarj olmuyor, yalnızca manyetik biçimde tablete takılı duruyorsa rastgele bir sorun çıkarmıyor. Şarj durumu varsa da aygıtı anahtarlıktan uzaklaştırmak yahut süreksiz olarak kalemi tabletten ayırmak yeniden durumu çözüyor. 
Böyle bir durum sanıyoruz ki çok insanın başına gelmez ancak varlıklı olmanın da makul sorunları bu türlü bazen ortaya çıkabiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir